CHID - fakty i mity

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...

Co sądzisz o CHID?

Bawiłem się - polecam
8
28%
Bawiłem się - nie polecam
0
Brak głosów
Nie bawiłem się, ale chętnie bym się pobawił
18
62%
Nie bawiłem się i nie mam zamiaru się bawić
3
10%
 
Liczba głosów: 29
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

CHID - fakty i mity

Post autor: matemaciek »

Witam.
CHID, czyli China/Cheap HID - co o nich sądzicie? Czy wielu z was miało z nimi doświadczenia? Czy faktycznie wybuchają dużo częściej od "oryginalnych"? Jak z wydajnością?
Error 404: signature not found.
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

IMHO nie ma czegoś takiego jak CHID - i co to kuźwa znaczy, się zdecyduj China czy Cheap - bo moim zdaniem sam nie wiesz co to jest , daj jakieś linka do CHIDA bo ciekaw jestem ... Co to znaczy wybuchają, co wybucha, co jest mniej wydajne chodzi o zasilania czy moc.....
I co to znaczy "oryginalny" ..........
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

madmun pisze:IMHO nie ma czegoś takiego jak CHID - i co to kuźwa znaczy, się zdecyduj China czy Cheap - bo moim zdaniem sam nie wiesz co to jest , daj jakieś linka do CHIDA bo ciekaw jestem ... Co to znaczy wybuchają, co wybucha, co jest mniej wydajne chodzi o zasilania czy moc.....
I co to znaczy "oryginalny" ..........
Przewijało się w innych tematach - np. zestawy z Allegro, gdzie za ~250zł ma się zestaw do HID (przetwornica + palnik). Np.:
androot pisze:No tak mnie przyciągnęła cena, ale chyba był to błąd. Za dobry palnik trzeba słono zapłacić.
Calineczka pisze:...właśnie, Panowie, z HIDami ostroznie.....Bal bym sie wlaczenia w domu konfiguracji made in china z Allegro.
kodi pisze:A teraz mala wiadomosc. Znalazlem ostatnio fabryke w Chinach, ktora robi takie zestawy. Obsmialem sie jak norka. Wiekszosc jest robiona recznie, plytki sa banalne. Ale nie to jest najciekawsze. Maja kilkanascie wzorow pudelek przetwornic, palnikow i .... opakowan. Pan mi sie spytal tez, jakie nalepki powinny byc na przetwornicach. Oczywiscie byly tam tez Hella i Philips do wyboru. Za dodatkowa oplata mogli tez wygrawerowac cos na pudelku...
Ciekaw jestem, kto próbował i co z tego wyszło, jak mają się takie tanie zestawy do zestawów oryginalnych - na ile warto wydać więcej na porządny sprzęt.
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

A do czego to ma być ?? Jak 10W hid madeinczina to te niedoróbki produkcyjno-projektowe miewają wydajność po 500 lumenów - wtedy lepiej zainteresować się 3 ledowym zestawem na mr11 z wąską optyką Cuttera.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

zbierasz info czy co- a nie lepiej poczytać tu i tam ?
bez sensu ankieta
znam takich co mają HIDy do furek po set zeta i wsio działa, znam i takich którym nie zadziałało- czyli co mam niby napisać- o xenonach- czy lubię, czy jak ?
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

pawelsz pisze:zbierasz info czy co- a nie lepiej poczytać tu i tam ?
bez sensu ankieta
znam takich co mają HIDy do furek po set zeta i wsio działa, znam i takich którym nie zadziałało- czyli co mam niby napisać- o xenonach- czy lubię, czy jak ?
Ideą tematu jest zebranie informacji o tych tanich HID'ach - chciałbym się zacząć w to bawić, a łatwiej wygospodarować 200zł niż 600zł, ale z drugiej strony żal byłby urwanej ręki...
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

owszem łatwiej o 200 zeta niż o niby 600- ale czy oczekujesz, że to za 600zeta będzie mega super wydajnie i bezpieczne ?
A do czego- do latarki, czy do furki- to jest istotna różnica, w furce raczej nie urwie ci ręki, albo raczej nie dostaniesz wysypki po gazie i nie będziesz mieć zadrapań szkłem z wybuchającego palnika (chyba, że nos wsadzasz wszędzie)
A żywotność cto całkiem inny temat- o ile pamiętam- HIDa można odpalić na szybko, ale wtedy jego życie skraca się, dobry sterownik powoli go odpala, czy china to ma- nie wiem- ale czytaj , szukaj infa.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Kolega Matermaciek wyraż się o co chodzi dokładnie. O montaż w autach (czyli jak działa, czy nie oślepia, kwestie prawne) czy może latarki (czy bezpiecznie to trzymać w pobliżu ciała, jaka wydajność/ilość światła). Zadałeś pytanie beznadziejnie i nie wiadomo co na to odpisać. Co myślicie.... Ja myślę że HID to bardzo fajna technologia świecenia jeśli rozmawiamy totalnie bez konkretnych pytań....
Sometimes darkness can show you the light
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

...piiii... to już nawet Ci się nie chce przeczytać kilku topiców , czegoś samemu poszukać :neutral: żlę się dzieje na tym świecie :evil:

aha CHID- to Twój własny wymysł zeby nie było :wink:
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

madmun pisze:...piiii... to już nawet Ci się nie chce przeczytać kilku topiców , czegoś samemu poszukać :neutral: żlę się dzieje na tym świecie :evil:

aha CHID- to Twój własny wymysł zeby nie było :wink:
Dokładnie, nazwa to mój wymysł - ale na rynku jest taka klasa abstrakcji... Coś jak Trust/UltraFire vs. "porządne firmy".

A wszystkie topici o HID tu przeczytałem. W jednym był kiedyś link do jakiegoś ponoć ciekawego i w miarę kompletnego artykułu, ale zniknął (link do innego forum). Myślałem, że możnaby zrobić jakiś taki topic podsumowujący, nie tylko dla mnie, ale i dla kogoś, kto spotka się z podobnym problemem. Jeśli uważacie, że nie ma to kompletnie sensu, to nie mam nic przeciwko skasowaniu tego topicu.
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ponoć rzadko wybuchają, często nie działąją tak jak powinny, często nie mają certyfikatów itd itp
może poczyutaj o HIDach więcej a nie oczekuj gotowca , sa inne miejsca z większą ilością informacji , prawnymi też- ryzyko jest Twoje.
Wybacz- ja bym taniochy CHID (jak lubisz) do łapy nie brał- ale to jedynie moje zdanie- szukaj tu i tam- informacji jest sporo, ale i tak suma sumarum sprowdzi Cie to do jednego- nie masz certyfikatu do określonej fury- ryzykujesz, a jeśli miałby to być HID ręczny- szacun dla odwagi
Ostatnio zmieniony środa 12 mar 2008, 23:22 przez pawelsz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Nie no nerwy mnie biorą :???: Napisałbym Ci z chęcią co wiem ale nie wiem do cholery o jaki typ aplikacji Ci chodzi??? Czy auto czy latarka?? Czy chcesz oświetlenie podwórka na tym zrobić? To jest podstawowa informacja bez której nikt konkretnej porady i informacji Ci nie udzieli :neutral:
Sometimes darkness can show you the light
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

ale jaki topic ... podsumowujący tu jest Bocian edit wszystko .... w tym dziale ... czego nie wiesz to sie pytaj konkretnie a nie ogólnikami, z czymś masz problem ???

Hmmm co masz na myśli przez "klase abstakcji" Ultrafire ??? masz coś od nich , bawiłeś się czy tylko se tak Bocian edit braku zajęcia :evil:

Madmum.... a nie chce mi się gadać (chociaż wiesz o co mi biega) bo mnie samego ten temat zniesmacza :???: jak to ktoś dzisiaj doradził poczekajmy do jutra może autor poda w końcu podstawowe informacje jakie powienien zawrzeć na samym początku topicu...
Ostatnio zmieniony środa 12 mar 2008, 23:26 przez madmun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

Bocian pisze:Nie no nerwy mnie biorą :???: Napisałbym Ci z chęcią co wiem ale nie wiem do cholery o jaki typ aplikacji Ci chodzi??? Czy auto czy latarka?? Czy chcesz oświetlenie podwórka na tym zrobić? To jest podstawowa informacja bez której nikt konkretnej porady i informacji Ci nie udzieli :neutral:
Latarka - czy do tego nadają się te zestawy z Allegro?
Hmmm co masz na myśli przez "klase abstakcji" Ultrafire ??? masz coś od nich , bawiłeś się czy tylko se tak pier... z braku zajęcia :evil:
Mam 18650 TrustFire, jak na razie nie mam żadnych problemów - za to na pewno do SAFT'ów mają się nijak... (;
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hmm- HID za 200 zeta- zapomnij
ODPOWIEDZ