Może czas pomyśleć nad upgrade forum

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

tiuro pisze: Ale tak na poważnie to te reklamy Google nie są inwazyjne, często są dobrze dopasowane.
Np. na optyczne.pl są zdaje się są po lewej stronie (graficzne), na forum jako 2 wpis http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=23878 (tekstowe, graficzne)
Te reklamy są raczej dobrze dopasowane, obstawiam, że u nas większość to by była alli, allergo, banggood, fastech itp..
Czemu chcesz reklam na forum?
tiuro pisze: W wyszukiwarce reklamy uważam wręcz za pomocne, gdyż odpowiadają na moje zapytania (kto by nie chciał mieć od razu pełnej informacji o cenach od najniższej dla szukanego produktu klikając na reklamę ceneo).
Pozdrawiam serdecznie!
Ja nie chcę reklam, dlatego też w nie nie klikam.
Mam dość totalnej inwigilacji i spersonalizowanych, natrętnych reklam.
Jeżeli będę chciał zrobić zakupy, to nie potrzebuję aplikacji sugerujących i podopowiadających.
Sam potrafię znaleźć to czego szukam.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

tnt_gt pisze:
Czemu chcesz reklam na forum?

Ja nie chcę reklam, dlatego też w nie nie klikam.
Mam dość totalnej inwigilacji i spersonalizowanych, natrętnych reklam.
Jeżeli będę chciał zrobić zakupy, to nie potrzebuję aplikacji sugerujących i podopowiadających.
Sam potrafię znaleźć to czego szukam.
nie no jasne, pewnie używasz lub możesz używać adblocka jakiegoś, sam używam na komórce, ale akurat i tak Google mam na "białej liście"

nie chcę reklam na forum - nie mam w tym żadnego interesu, po prostu podrzucam temat do rozważań oraz chciałem zwrócić uwagę, że reklamy to nie jest samo zło zarówno dla użytkownika jak i wydawcy, a mogą przysłużyć się forum gromadząc "fundusz rezerwowy" lub finansując usługi związane z migracją, która kiedyś musi nastąpić
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

tiuro pisze:Można by też zaimplementować reklamy Google Adsense, poczekać tyle czasu, aby za zarobioną kasę zlecić programiście migrację.
Co do migracji to chyba nie powinno być wielkiego bólu, TU , bawiłem się lekko bazami MYSQL przenosiłem kiedyś forum którego byłem adminem i poszło, trzeba by zrobić testy na jakimś np. darmowym hostingu, ja do tego używałem ugu.pl i heja z tego co czytam jest tu kilku ludzi którzy deklarują się że na kompach się znają :) . Sprawa opiera się na tym czy jest chęć ze strony właściciela\ li domeny i czy użytkownicy tego chcą. Co do potrzeby to trzeba rozważać tylko w kwestii bezpieczeństwa starego skryptu, co do wyglądu każdy ma swoje zdanie, jednym sie podoba innym mniej. Moim zdaniem można by było troszkę poprawić - wiem zaraz ktoś odpowie jak ci się nie podoba nie wchodź, ale chyba nie o to chodzi, trzeba sprawić żeby forum żyło jak najlepiej i się rozwijało. Co do reklam sprawa właściciela\li domeny czy chce "dorobić" czy ma to w d.....e, nie wiem jak tu jest z kwestią finansowania, niemniej jednak utrzymanie domeny i hostingu parę setek na rok kosztują dla jednego jest to kwota "na waciki" dla innego kwota nie mała.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

tiuro pisze:
- tapatalk - nie

Ale tak na poważnie to te reklamy Google nie są inwazyjne, często są dobrze dopasowane.
A cóż Ci takiego złego zrobił ten biedny tapatalk ?
Możesz go używać lub nie, ale słaniasz się ku reklamom które wyjaławiają mózg, są dziełem marketoidów i nie mają nic wspólnego z prawdą. I jeśli one będą to będą w odróżnieniu od tapatalka niejako "na siłę"
Ja zawsze używam programów antyreklamowych i często wolę nie obejrzeć zasmarkanej stronki która mnie szantażuje - wejdziesz jak wyłączysz blokadę reklam :) niż oglądać bzdury reklamowe.
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

cpt.Nemo pisze:
tiuro pisze:
- tapatalk - nie

Ale tak na poważnie to te reklamy Google nie są inwazyjne, często są dobrze dopasowane.
A cóż Ci takiego złego zrobił ten biedny tapatalk ?
jestem jak najabadziej za Tapatalk!!! :lol: lobowałem w innym wątlu w tym dziale, te wszystkie "nie" były ironiczne
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Reklamom nie.

Jak są problemy z funduszami to zróbmy zrzutkę, ostatnio poszło bardzo szybko :)

Ja rozumiem że jest dobra wola tylko nie ma nikogo zaufanego kto mógłby taką migrację zrobić?
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Chetnie dołożę się do migracji, jeżeli będzie trzeba takową zrobić.


Trzeba by zebrać oferty :)
Podzielić kowtę na chętnych i ...
...zrobić migrację.

Chociaż mnie akurat nie przeszkadza obecny układ.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

cpt.Nemo pisze: Możesz go używać lub nie, ale słaniasz się ku reklamom które wyjaławiają mózg, są dziełem marketoidów i nie mają nic wspólnego z prawdą. I jeśli one będą to będą w odróżnieniu od tapatalka niejako "na siłę"
Ja zawsze używam programów antyreklamowych i często wolę nie obejrzeć zasmarkanej stronki która mnie szantażuje - wejdziesz jak wyłączysz blokadę reklam :) niż oglądać bzdury reklamowe.
Jeśli chodzi o reklamy, które odmóżdżają, to ja robię totalne rozróżnienie pomiędzy 17 minutami reklam w Polsacie w czasie Jamesa Bonda (na szczęście mam dekoder z funkcją nagrywania i nie oglądam "na żywo" reklam), a reklamą w Google, gdy np. wpisuję "noclegi zakopane" i pojawiają się reklamy z ofertami w odpowiedzi na moje zapytanie. Nie stawiałbym tych reklam w 1 szeregu.

Reklamy na forum na pewno nie będą tak dopasowane, gdyż w tym przypadku nie zadaję zapytania, tylko czytam o jakimś modzie latarki, więc pojawiają się kontekstowo niejako obok zawartości strony. Ale myślę, że i tu byłyby dobrze w miarę dopasowane (pewnie byłyby to oferty Chińczyków, allegro itd)

Witryny, które odmawiają wyświetlenia za adblock'a też bym oczywiście omijał łukiem - to przegięcie.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

tiuro pisze: Jeśli chodzi o reklamy, które odmóżdżają, to ja robię totalne rozróżnienie pomiędzy 17 minutami reklam w Polsacie w czasie Jamesa Bonda (na szczęście mam dekoder z funkcją nagrywania i nie oglądam "na żywo" reklam), a reklamą w Google, gdy np. wpisuję "noclegi zakopane" i pojawiają się reklamy z ofertami w odpowiedzi na moje zapytanie. Nie stawiałbym tych reklam w 1 szeregu.
Każda reklama to wróg, ja organicznie nienawidzę jak mi ktoś coś próbuje podtykać.
O ile jednak zwykłe reklamy internetowe mam czym zablokować i ich nie widzę, o tyle telewizyjne seriale i reklamy pokonały moją cierpliwość,
Ostatni telewizor wyrzuciłem z domu w 2000 roku :)
Przeszło 15 lat i nigdy za nim nie zatęskniłem :)
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

:-) ;-)
Mam 2-jkę dzieciaków - bez TV byłoby ciężko, osobiście to by mi wystarczył "tylko" ekran lapka i telefonu ;-)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

alojzy pisze:Co do migracji to chyba nie powinno być wielkiego bólu, TU , bawiłem się lekko bazami MYSQL przenosiłem kiedyś forum którego byłem adminem i poszło, trzeba by zrobić testy
Testy już były zrobione. Sama konwersja to ok 1h roboty dla skryptu i wiele utraconych funkcjonalności, które później trzeba dodać ręcznie lub zrezygnować z nich albo zastąpić innymi (taki urok czystego phpBB vs Przemo).
Też kiedyś miałem duże forum pod sobą ale te jest przy nim ogromne i wszystkie poważniejsze działania trwają wiecznie i zjadają wiele zasobów serwera na którym stoją. Realia są takie, że jedna osoba musiała by z 3 dni siedzieć nad tym bez przerwy i przy okazji musieli byśmy nadszarpnąć mocno wyznaczone limity hostingowe.
Oczywiście wiąże się to też z całkowitym wyłączeniem forum na ten czas i późniejsze problemy związane z indexowaniem zawartości przez różne wyszukiwarki. Nie jest to takie proste i szybkie, jak się wydaje (sam się nieco przeliczyłem podczas przenoszenia zawartości na inny serwer). Oddanie roboty specjalistom też nie wydaje mi się za dobrym posunięciem ze względu na koszty i bezpieczeństwo danych w bazie.

Sam wchodzę na forum na przerwie w pracy i nie widzę w tym żadnego problemu, że muszę odpalić przeglądarkę zamiast TapaTalka. Mimo, że przyśpiesza on nieco przeglądanie, to ma też swoje wady.
cpt.Nemo pisze:Ostatni telewizor wyrzuciłem z domu w 2000 roku :)
Przeszło 15 lat i nigdy za nim nie zatęskniłem :)
W moim przypadku będzie ok 10 lat i mam podobne odczucia.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ja w tej chwili na smartfonie przeglądam forum na nowej wersji Opery i wszystko chodzi rewelacyjnie szybko, czasem mam wrażenie że nawet szybciej niż na kompie, a transfer danych jest minimalny.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ja przeglądam identycznie jak Zbychur. Kiedyś na jakimś forum zainstalowałem tapatalkka i jakoś mi nie przypadł do gustu. Poza tym irytujące jest to że strony z tapatalkiem "wwymuszają" instalowanie aplikacje przez ciągłe powiadomienia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

tiuro pisze: Obawiam się tylko, że np. w 2019 nie będzie migracji tylko ewakuacja, bo forum nie będzie już kompatybilne ze światem, z wymogami przeglądarek itd.
...czas pokaże, ale myślę, że jesteś w błędzie. :)
Największą wartością tego forum są Ludzie i klimat, jaki tworzą. Czym jest wobec TEGO silnik forum? Trzeba będzie to i na niego przyjdzie czas. A wszystkim i tak nie uda się dogodzić. Całkiem niedawno dzięki mega szybkiej zrzucie Elsor przeniósł wszystko na nowy hosting i moim zdaniem jest bardzo dobrze. :)
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Zawsze mogę poratować instalką Opery_1051 z marca 2010. Będzie kompatybilne z forum ;)
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

ODPOWIEDZ