zakupy na aliexpres

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Na 4 Vappowery z ali jedna sztuka miała 4800 a pozostałe 3 sztuki - 5,35-5,40Ah dla prądu rozładowania 0,5A - statystycznie co czwarta sztuka była "oszukana" ;)
Vappki sa przynajmniej pewniejsze niż takie cuda https://pl.aliexpress.com/item/New-2665 ... 7e0d&tpp=1
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Dzięki, a gdzie najpewniej zamawiać ?
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Nie odbieraj że źle jest robić zakupy w PRC - najwyżej puścisz na allegro odzyskując kasę ;) zawsze się znajdzie chętny nawet na lekko "niedorobione" ale markowe cośkolwiek (4800 nie jest mało a jako rezerwa komuś się nada).
Teraz tanio dobrze to Litokala 5000mAh np. http://www.banggood.com/1pc-Liitokala-2 ... mds=search - zbierają bardzo przyjemne opinie
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 paź 2016, 19:34 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

SebaZ74 pisze:Witam,
Czy ten sprzedawca jest sprawdzony? możliwe, żeby tak tanio wychodziły te baterie?, może są gorsze niż u innych sprzedawców?

https://www.aliexpress.com/item/5200mah ... a0493a51c0
Trochę drogo. Zwróć uwagę na koszt dostawy. Przy 1 szt. - $9,20, przy 4 szt. - $26,38
Jeżeli zamierzasz kupić 4 szt. to warto rozważyć kupno właśnie Liitokali
Na GB przy zakupie 4 szt. wychodzi - $5,10/szt. (kiedyś były w promocji ~ $4,15/szt.)
Można też rozważyć opcję zakupu ogniw Basen 4500 mAh, 50A z kodem 63E296 są w cenie - $7,80/szt.

Zarówno jedne, jak i drugie ogniwa mają dobrą opinię i przeważnie mają pojemność wyższą od deklarowanej.

Ps. Liitokala z kodem 975e07 również za $5,10/szt. na BG ;)
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Dzięki serdeczne :)
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Hej.

Pytanie do zakupowiczów z ali. Zamówiłem sobie 3 różne rzeczy od 3 różnych sprzedawców + standardowa wysyłka tj. "Free Shipping to Poland via China Post Ordinary Small Packet Plus".

Wszystko zostało wysłane, jednym sprzedawcom zajęło to 10 dni, innym trochę mniej. Wszystkie paczki miały podobny numer ( tj. same cyfry) nadania który po części miał zmieniane statusy w zakładce "Track Order". Pewnego dnia, wszystkim wysyłką zmienił się numer nadania składający się z samych cyfr na taki z dodatkowymi literami, całkowicie inny niż na początku np. RO123456789EE. Po kolejnych dwóch dniach, znów zmieniły się numery na takie z samymi cyframi :-| Po 10 października, jedna wysyłka znów ma inny numer nadania, ten z literami a dwie pozostałe z samymi cyframi. Patrząc na opisy sprzedawców, u jednego wysyłka stała się płatna - u tego sprzedawcy mam numer nadania składający się z samych cyfr, u innego zmieniła nazwę na "Free Shipping to Poland via AliExpress Standard Shipping" i u niego numer zmieniłsię na ten z literami i cyframi. U trzeciego wciąż mam "Free Shipping to Poland via China Post Ordinary Small Packet Plus" i status z samych cyfr.

Numer z literami i cyframi mogę śledzić i idzie dość dziwną trasą - Shenzen->Honkong->Tallin->Polska (już widnieje na stronie poczty). Reszta numerów zatrzymała się na dniu 9 października i tak sobie stoją już 13 dni.

Wiecie i co chodzi z tymi zmianami numerów ? :roll:
ILPT
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

Ja tak jeszcze nie miałem, naprawdę dziwne :roll:
A co do RO(...)EE, to ostatnio coraz więcej sprzedawców wysyła przez Estonię...paczki idą dłużej niż przez Holandię czy chociażby Czechy.
Sam czekam na taką paczkę już prawie miesiąc i jeszcze nie dotarła do PL, a inna wysłana w tym samym czasie pocztą chińską,
zatrzymała się na 08.10 w Shenzen (wysyłka pocztą lotniczą - ciekawe czy ten samolot leci z przystankiem na Marsie, że tak długo :?: :!: :mrgreen: )
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Takich zmian przesyłek nie odnotowałem jeszcze w śledzeniu. Ale może masz to szczęście, że myfriendowi się chce odnotowywać zmiany nalepek na przesyłkach. Bo te potrafią się zmienić. Wygląda to pewnie tak- wykup usługi taniej przesyłki zbiorczej kontenerowej, do niego zjeżdżają z chińskimi numerami z samych cyfr [nalepka nr1], szlaja się po prowincjach jadąc do większej mającej kontener, wychodzi jako jedno, dochodzi do powiedzmy Talina, gdzie ma to kolejną nalepkę i idzie do nas. U nas jeszcze koczuje kilka czy naście dni... i pod drzwi.
Przez Talin już mi coś szło i doszło. Dojdzie :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W Tallinie byłem, jak bym wiedział to bym odebrał osobiście ;)

Jak na razie czekam i czekam. W sumie mija już ponad 3 tygodnie i ani widu ani słychu żadnej z paczek :roll:

Ps-udało mi się odzyskać numery wysyłek :) Co ciekawe 17track nie widzi tej wysyłki która idzie przez Tallin ani żadnej innej z literami w numerze śledzenia. Widzi tylko te złożone z samych cyfr, ale w każdej śledzenie zatrzymuje się na 8 października.
ILPT
delux
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 20:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: delux »

zawsze zostaje Ci tu sprawdzić http://alipaczka.pl/
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

delux - dzięki za stronę, pokazuje to samo co inne jak 17track, ale przynajmniej po polsku :)

Poza ty - Chińczycy to mnie zadziwiają. Zamówiłem 29 września ładowarkę do akumulatorów do aparatów cyfrowych, zasilaną z USB. Miałem wielką nadzieję że dojdzie w ciągu miesiąca, ale jak narazie cisza. Śledzenie itd wiadomo, że nie bangla. Dziś mam wyjazd, spakowałem się wczoraj. Godzina 12:50 wychodzę po auto do garażu. Patrzę a w skrzynce przesyłka, z ładowarką :D Oj, to im się udało...

A co do ładowarki - zasilanie z USB, prąd ładowania akumulatora to 400 mA, ale nie sprawdzałem czy tyle faktycznie ma. Ładowarka potrafi ładować akumulatory 4,2 jak i 8,4V będące w aparatach.

Na szybko oczywiście rozbebeszyłem, pierwsze co rzuca się w oczy to LM324 oraz nieznany 6 nóżkowy układ o symbolu 3403. Przy prawie naładowanym akumulatorze (8,17V) ładowarka pobiera z USB 700 mA. W akumulator idzie 220 mA.
ILPT
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Hej.

Mam pytanie do Was. Czekam na paczkę z ali już miesiąc. Od 10 dni wisi sobie na WER Warszawa i się nie rusza. Czy w waszym wypadku, jak paczka wyszła z Warszawy mieliście jakieś info w śledzeniu czy po prostu trafiła do Was do domu i nie było żadnych przystanków pośrednich w trackingu ?
ILPT
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Czasem bywa tak, że paczka zatrzyma się kilka dni w jakimś WER. Mija kilka dni i pojawia się na poczcie a później skrzynce. Swoje odleżakowała i powinna iść dalej. Przy chińszczyźnie trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo nigdy nie wiadomo czy przyjdzie w tydzień czy dwa miesiące.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Kolejny krok po WER Warszawa to "przesyłka przekazana do doręczenia". W WERze leżą przesyłki 5-15 dni tak około przy czym nierejestrowane chyba krócej, bo jakoś szybciej dochodzą.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nierejestrowane mam już o ponad tygodnia w domu a ta jedyna rejestrowana od 29 sierpnia wisi i tyle ją widziano...
ILPT
ODPOWIEDZ