JetBeam JET-II Mk3 V2

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Druga podobnie. 0.25A minimum 1.6A maxymalnie. Dziwnie to wyglada. Przegieli zdecydowanie z prądami, ale druga jaby mniej sie grzała. Może nie dali pasty pod diode. Zaraz puszcze testa wyładuje dwa aku od AW i jak ma sie zjarać to Arek bedzie miał co robić :)
Ostatnio zmieniony wtorek 26 lut 2008, 21:00 przez lennin, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Jasna strona mocy kusi widać, hmm- a inny driver nie tak prosto
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Jak kogoś zainteresują jakże mało profesjonalne beamshoty to prosze:

Wszystko robione FZ-50 z marnym WIDE :| f2.8 1/100s odległość od sufitu 2m.
Po koleji JET low kontra VB-16 na drugim biegu. Pierwszego nie wychwycił aparat taki super low.

Obrazek Obrazek

Teraz max czyli JET vs VB-16 SSC P4 zasilane z 2x16340:

Obrazek Obrazek

Jak chcecie niżej jeszcze ekspozycje pisać :) Co do kolorystyki po chwili patrzenia na swiatło odbite to SSC wydaje sie być bardziej niebieskie a CREE Q5 żółto czerwone.

Co do czasów dzialania.

W trybie MAX na dwóch ogniwach od AW naladowanych w DSD do 4.09V podobnie 16,5 i 17 minut. Potem zabezpieczenie odcina napiecie , ale daje sie odpalić lampke w trybie LOW bez problemu i mamy jeszcze 30minut jak nie wiecej. Ide spać nie bede dłużej czekał kiedy zdechnie ;)

Ciekawe jest że na zwyklych ogniwach z DXa czas w MAX był podobny tylko bez zabezpieczenia Li-Ionki były wypompowywane do 0. no może nie do całkowitego 0 ale to pewnie bylo przyczyną uszkodzenia poprzedniego egzemplarza.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No to mamy pierwsza czesc sekcji zwlok.
Aparat mam pod reka slaby-sorki za jakosc fotek.
Wyjecie driverka nie bylo najlatwiejsze...Lennin zapaćkał wsio silikonem...hehe, sie zapaskudziłem, ehh...

No ale do rzeczy, po wyjeciu cudaka oczom ukazało sie cuś takiego:

body i driver.W body widac kawalek kondensatora ktory wolal zostac w domku :mrgreen:

Obrazek

sam driverek, kanapka:

Obrazek


hmm, no to rozkladamy kanapke co by obejrzec...

tu strona z mikrokontrolerem:




Obrazek

a tu...z GLUTEM(twaaardy, choroba) i...magiczną płyteczką

Obrazek


Hmm, tak sobie mysle-ja gdzies to widzialem-rzut okiem w specyfikacje MAX1797, kilka pomiarow sciezek-i ta pusta plytka to nic innego jak board pod MAX1797!!!ustawiony na 5V na wyjsciu.TAAA...pewnie to byla starsza wersja, ta lepsza...osobno MAX i kontroler, w drugiej wsio na jednej plytce-zintegrowane...male...zalane...na dławiku napisane 2R2, prawdop. 2,2uH co wrozy wysoka czestotliwosc pracy...albo zle dobrany dlawik, przypomne ze do poprawnej pracy w Lambdzie potrzebny jest 10uH lub 22uH no i wiekszy by sie przydal...zeby mial mniej strat...no ale to kwestia :mrgreen: dyskusyjna ...mi przynajmniej tak wychodzilo na stole "laboratoryjnym" :mrgreen:
A mikrokontroler to dla zainteresowanych w Jetbeamie PIC12F683
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nawaliłem pasty bo nie było nic i sie bałem o diode którą chyba i tak usmarzyłem :|
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...nie wiem czy usmazyles-swieci.Ocenie pozniej....
Postaram sie jutro zrobic lepsze foty i zabrac sie za przerobke....jak z tego step-upa nie wyciagne co chce to obsadze ta lambde-bedzie pikny sprawdzony driverek ;-)
Ale ze diodka byla na wcisk...szok....zadnego kleju, srubek....

p.s. mam nadzieje, ze R2 w drodze;-)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Obiecane lepsze fotki driverka z jet-a
Obrazek
Obrazek
Obrazek


a ten goły board:



Obrazek
Obrazek


nie byl bym soba gdybym nie sprobowal rozebrac tego zalańca:

:mrgreen:



Obrazek

Obrazek

Niestety nie udalo mi sie zobaczyc oznaczen na ukladzie scalonym, tym 6cio nozkowym...albo ma nadtopiona obudowe...albo zjechali pilnikiem jakims...bo nie sadze zebym cienką penseta tak zniszczył mu daszek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Ciekawe w jakim celu zmienili kontroler ? Jeszcze taka prowizorka. Brak słów.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No po sciagnieciu gluta pieknie to to nie wyglada...ale mogli jakos tak zaprojektowac zeby drutami nie trzeba bylo laczyc.Zasililem to z zasilacza 3,6V, diode K2 na big radiatorze podlaczylem bezposrednio do wyjscia przetwornicy (5V), chcialem zobaczyc jak tam prady, ograniczenia, osiagi, sprawnosc etc...krotka chwilka, maly dymek, odrobinka jasnosci i po przetwornicy ;-)))
No coz, lambda by tego nie zrobila.
Tak sie zastanawiam....mnie chyba by wkurzal stroboskop wsadzony w ten tryb dzienny.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

No dokładnie wolałbym chyba 3 tryby jasnosci w podstawowej grubie trybów niż 5%-100%-STROBO :| Ale cóż nie zawsze można mieć co sie chce :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=00A4alj-bkQ[/youtube]
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Spokojna glowa Lennin, bedziesz mial :wink:
I dzieki bardzo za instrukcje do jetbeama w formie video, dzieki temu wiem jak powinno swiecic...przelaczac...no i nabralem wlasnie przekonania ze strobo wplatany w ciagle to porazka,a fe :mrgreen:
Jetbeam coraz mniej mi sie podoba od strony elektronicznej...a to za sprawa tego co darek wymyslil, hehe...no i dzisiejszo/wczorajszego dlubania w driverku Jeta.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No to mod skończony-Zalman schnie, a nie moglem sie oprzec zeby pomiarow nie zrobic :mrgreen:
Wsadzony driverek z kontrola pradu maksymalnego, prad max. ustawiony na 0,72A i tak trzyma :mrgreen: . Stabilizacja bez AMC, rezystor pomiarowy to 7 rezystorow 1ohm polaczonych rownolegle-liczcie sobie sami ;-)

Wyniki...najpierw dla porownania:

VB16 swieze akku: LOW 28LUX HIGH 2600LUX
Romisen RC-G2 z lambdą HIGH 1AA 1200lux 14500 3500LUX

a teraz JETbeam MK3 z CREE R2, swiezy akkus LOW 15,4LUX HIGH 3800LUX


...no i pomiar prądu, HIGH 0,72A, LOW.......2,8mA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zrobilo się baaardzo ciekawe światełko...hehehe
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Romisen RC-G2 z lambdą HIGH 1AA 1200lux 14500 3500LUX
nie jest źle, ale warto dać więcej w diodę- u mnie przy ok 1.15A w diodę z R2 dostaję z 14500 ok.6000 luxów/m
Mając kontroler flagiusza można zejść w dół :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...Lennin zazyczyl sobie 700mA i ma.Mam podobne zdanie, nie warto w latareczce na RCR123 pakowac 1A w diode, na oko duzo sie nie zyskuje a akkusek wysysa szybciej...
Kto co lubi!
Poza tym tutaj nie ma step-upa, dzieki czemu oszczedzamy energie ale i prad bedzie bardziej malal w miare spadku napiecia na akumulatorze.Za to 2,8mA w LOW jest wynikiem niecodziennym... :mrgreen: I to świeci!!!
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hmm- a czy mając kontroler flagiusza jest problemem zmniejszyć tryb max ?
Czy są wtedy jakieś extra straty albo coś innego ?
Zawsze lepiej mieć potencjalnie więcej (na wszelki wypadek) niż nie mieć i żałować, chyba, że technikalia ograniczają.
Jest spora różnica pomiędzy 700mA a 1.15A w diodę- rzekłbym bardzo duża i na oko to też widać, nie tylko miernikiem
ODPOWIEDZ