V-65C mała sesja i wnioski

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

dobre powłoki maja sens na dobrym szkle- z g..a bata nie ukręcisz
te w prostych latarach często bywa krzywe lub inna przepuszczalnośc światła.
A ceny szybek z powłokami w Vision np powalają- cena powyżej ceny latary...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Zrobię eksperyment, zmierzę ilość światła latarki ze zwykłą szybką i następnie z szybką pokrytą powłoką przeciwodblaskową, zobaczymy co z tego wyjdzie i czy warto :wink: .
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A ja znowusz podkręcam i mamy już 28kluxów/1m i to za całe 35$ i godzinke pracy ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Lennin, czym Ty tak tam krecisz?
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Pilnikiem po refku od spodu i potencjometrem w sku 7882 :) A co trzeba sie przygotowac do zlotu :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...tylko mi drzew nie podpalać :mrgreen: tymi mieczami świetlnymi ... :grin:
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

To ja wezmę spawarkę na ten zlot :mrgreen: jak błyśnie po oczach to po omacku będziemy chodzić :twisted: . Lenin dziwne że musisz tym pilnikiem od spodu refa zdzierać, ja tylko wykręcałem moduł i było ok, jak wstawiłem R2 to bez kręcenia modułem jest dobrze, no chyba że można jeszcze bardziej skupić ten beam ale jakoś nie wydaje mi się.
Awatar użytkownika
df
Posty: 307
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: df »

Calineczka pisze:...tylko mi drzew nie podpalać :mrgreen: tymi mieczami świetlnymi ... :grin:
Z ledowych to chyba może być to trudne (puki co za małe moce), ale z żarówkowych latarek jak najbardziej jest to możliwe:

http://extreme-geek.blogspot.com/

Zastosowana tu żarówka to Osram HLX 64623, standardowo 12V puszczona na 14+V, co dało 140W mocy i ok. 4000 lumenów. Jak pisze autor standardowy MagLight 2D, ma poniżej 50 lumenów.
Flagiusz
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Oj daje sie lepiej skupić :) Chyba nawet już przekroczyłem granice i jest za daleko lekko dioda bo promienie zaczynają sie krzyżować w odległości około półtora metra od reflektora. wieczorem jak będzie ciemno dokładnie zobaczę. Świeci już bardzo podobnie do DBSa. Gdybym nie widział w realu bym nie uwierzył :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

df pisze:
Calineczka pisze:...tylko mi drzew nie podpalać :mrgreen: tymi mieczami świetlnymi ... :grin:
Z ledowych to chyba może być to trudne (puki co za małe moce), ale z żarówkowych latarek jak najbardziej jest to możliwe:

http://extreme-geek.blogspot.com/

Zastosowana tu żarówka to Osram HLX 64623, standardowo 12V puszczona na 14+V, co dało 140W mocy i ok. 4000 lumenów. Jak pisze autor standardowy MagLight 2D, ma poniżej 50 lumenów.
140W mocy i... tylko 4000lm wydaje się skromnym wynikiem :wink: Chyba że wydzielane ciepło jest to kluczowym elementem. HID przy tej mocy potrafi wykrzesać prawie tyle samo, tylko jeszcze z jedynka z przodu :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

przelotowo mam to swiatelko u siebie całkiem ciekawe :mrgreen: plusem jest to ze bez problemu moglem wszystko rozkręcić, ref usyfiony jak sam .......... :evil: porazka, gumka od wlacznika to druga porażka :???: ale ta szybko wymieniona. A tak poza tym to za to za ta kase to zacny thower :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

w mojej ref też był paluchami sprawdzany :evil:
Panowie, jak bym nie mierzył mam 15-16k lux z 1m. Wydaje mi się, że dioda wchodzi max głęboko w ref, ref opiera się już o podstawę diody.Rozumiem,że trzeba zeszlifować dół reflektora żeby dioda jeszcze głebiej weszła? Jak świecę z bliska na ścianę to środek spota jest dziurawy, widac ciemne miejsca....centralnie, jak cree wejdzie głębiej to ciemny środek znika?
nawet r2 wsadziłem...i wcale nie jest jaśniej niż z Q5. Takie R2 widać...(z Lediko)...a pędzę leda jakieś 1,2A
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Zeszlifuj spodu sporo. U mnie przy dokręcaniu az sie powyginało :) brakuje do zogniskowania dosłownie półtora milimetra może dwa.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki Lennin, popróbuję... :wink:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...zabawa szlifierką, czyszczenie szybki...ref niestety został zapaskudzony, bo nie wiem czym go ruszyć oprócz czystego, "specjalnego" sprężonego powietrza...
przykre, że małe chińskie rączki wszędzie wlezą...
No ale po zabawach mam 27k/1m ;-)

Panowie, nie wymyslimy nic na te aluminiowe refy?
ktoś z was próbował izopropanolem może?

p.s. to teraz świeci, wow ;-)
p.s.2. czy i u Was duzy oring na refie pęknięty?
ODPOWIEDZ