V-65C mała sesja i wnioski

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

V-65C mała sesja i wnioski

Post autor: lennin »

Na DXie i KAI pojawiło sie jakis czas temu SMARTFIRE V-65C. Za cene cos około 30$ otrzymujemy:

Wielki gładki reflektor, uniwersalne jak dla latarkowców zasilanie 18650 i chińskie wykonanie :|

Na szczęscie wysztsko świetnie rozbieralne :D Wymiana drivera na sku7882 pozwala na uzyskanie całkiem niezłego światełka (około 15kluxów/1m. Dla mnie ideał do samochodu.

Kilka fotek i małe wyjaśnienia:


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Zakrętka akusa z wyłacznikiem :| Brak miejscowy powłoki lakierniczej :D To nawet nie jest HAII.

Obrazek

Reflektor z rysami drobnymi! Uświniony palcami, do tego jeszcze kilo piachu w środku.

Obrazek

Gwinty są poprostu. Ostre i na szczęscie nie powykruszane, JESZCZE.

Obrazek

Moduł na standdowe 17mm drivery. Na szczęscie.
Orginalny jest na 2x7135 5 trybowy. Znaczy był bo już wylądował w koszu ;)

Obrazek

Sesja rozbierana. Wszystko bez klejenia świetnie rozbieralne. Idealna podstawa do radosnej twórczości.

Obrazek

Wnioski. Dobra baza dla grzebaczy. Orginalny driver na pełnym akusie ssie 0.75A, co dla tych rozmiarów latarki i jej pierwotnego przeznacenia czyli jak naj dalej jak naj wiecej jest troche za mało. Beamshoty beda chyba w sobote. Określił bym ją jako kompromis miedzy kieszokowymi sprzetami a konstrukcjami ala DEREELIGT DBS. Swieci daleko ale nie aż tak bardzo skupione światło. Coś ala LUMAPOWER MRV za 30$ :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzieki Lennin za ciekawy opisik, dla mnie tym bardziej ciekawy ze spodziewam sie tego swiatelka za parenascie dni w kolekcji ;-)
Powiadasz, ze sku7882 swietnie pasuje?Extra ;-)
...aaa...i nie pisz mi tu ze cokolwiek z elektroniki wywalasz do kosza, nieladnie....sa tu tacy co by twoje smieci wykorzystali :mrgreen:
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Ja też niedługo za pomocą kolegi z góry stanę się jej posiadaczem :wink: ( dzięki Arek ), fajnie że akurat tą latarkę wziąłeś na testy, już mam pojęcie co w niej piszczy. Względem niej mam taki mały plan dorobienia przedłużenia na drugi aku, wymiana drivera, dioda na R2, mam nadzieję że ref pozwoli na dość daleki zasięg. Dzięki Lenin, dobra robota :mrgreen: .
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Świeci całkiem ładnie ale swiatłem nie do końca skupionym :D Już pisałem taki posrednik miedzy powiedzmy VB-16 a DBSem raczej w strone świałości. Spodziewalem sie duzo wiecej po tym reflektorze :) Najwiekszy jaki mam w latarce :D Jednak płaski dosyć. Przypomina raczej wieksz a wersje MRVki. Świeci zacnie i bardziej uzytkowo. Coś ala DBS z reflektorem OP. Za 30$ czego sie wiecej spodziewać? Szkoda tylko tego porysowanego refka :evil:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

W razie czego odnowię powłokę odbłyskową, z tym nie ma problemu ( mam możliwość powleczenia nawet srebrem :wink: ) na oko i ja spodziewałem się dość mocnego skupienia z tego refa, mam siostrę tego modelu tj. V-68C z tym że ref OP i skupienie jest na prawdę spore , podczas świecenia pod nogi powiedział bym że nie zbyt użyteczne ale jako thower owszem, może jedną przerobię z OP na SMO powinno być nieźle. Tak czy inaczej czekam na latarę bo już jest w drodze :twisted: .
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

srebro nie nadaje się na refy- jest aktywne...
Mariusz zrobił moda tej latarki- pokazuje pazur po schowaniu diody głębiej w ref (wymagane podtoczenie...) i po zmianie drivera na lepszy (ale i na fabrycznym idzie spoko)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

czyli trzeba diode głebiej wepchnąć? :D Podtoczenie zbedne. Wystarczy uparcie papierem wodnym :) Chyba że z milimetr wtedy bedzie ciężko :(
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

A po co toczyć :???: Przecież to bliżniacza konstrukcja jak w Romku RC-KF. Wystarczy poxipol przeźroczysty i otoczenie podłoża emitera pokryć klejem na wymaganą wysokość. Ref wtedy (przy dokręcaniu) się zatrzyma na kleju zamiast niżej na fabrycznej izolacji z cienkiego tworzywa...
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

To teraz upragnione beamshoty:

Pierwszy zawsze V-65C ale po tunningu czyli inny driver plus troszke lepsze zogniskowanie diody w reflektorze, drugi DBS z modułem własnej produkcji :twisted:

80 metrów :

Obrazek

Obrazek

150-170metrów (tyle pokazal liczkik w samochodzie :wink: )

Obrazek

Obrazek

To samo co wyżej tylko troszke zazoomowałem:

Obrazek

Obrazek

Teraz nieudaczne pokazanie promienia :) Widać robale też lubią światełka:

Obrazek

Obrazek

I walimy wszystkim co mam po kieszeniach :D

Obrazek

BTW. Latarka do sprzedania jak ktoś coś pisać na PM ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

No super fotki :mrgreen: Zwłaszcza ten promień z bliska fajnie wyszedł. DBS jakby cieplejszy sporo albo mi się tylko wydaje. Lennin do tych pomiarów odległości autem to terenówka by się przydała (wszędzie byś wjechał :cool: ). Dzięki za fajne foty
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Sliczne fotki Lennin, jak oceniasz oddawanie barw na tych zdjeciach?
Tak sobie pomyslalem....dalo by sie kazda fote podpisywac nad-pod albo na zdjeciu?Bo czasem watpliwosci mnie nachodza przy takiej galeryi.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Niby można podpisywać ale.... troche incjatywy i czytania tekstu nie tylko obrazki :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

czytalem czytalem....;-)
ja jak prawdziwy facet, wzrokowo, latwiej przyswajam ;-)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Latarka właśnie do mnie doszła, w mojej ocenie wykonanie od 1-10 to 3, ref nie dostosowany do cree, faktycznie trzeba diodę wepchnąć głębiej w ref by uzyskać lepsze zogniskowanie, poza tym sam ref jest niestarannie wytoczony widać rysy po skrawaniu pod warstwą odblaskową, trzeba by go wypolerować do połysku i ponownie pokryć warstwą odblaskową, gwinty się zacierają, zbyt grube uszczelki zakrętki co powoduje że latarka ciężko się zakręca przy czym ścierają się od tego uszczelki, nasmarowanie wazeliną lub innym smarowidłem troszkę pomaga, gumka włącznika u mnie jakaś taka przetarta. Całość na szybko oceniam na 5 może 6, szkoda że koledzy z Chin nie bardzo przykładają się do jakości a jedynie bazują na ilości, tak nie wiele brakuje by była to porządna konstrukcja a jednak zapału im brakło :wink: , po prostu brak tu pasji a jedynie chodzi o interes.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...no to mnie Midi specjalnie nie pocieszyles....co bys radzil, zmieniac zamowienie czy sprawdzic powtarzalnosc chinskiej jakosci? :mrgreen:
Co ciekawe, twoja i moja V65 byla zamowiona w tej samej chwili prawie...Ty juz ja dostales a moja jest "pending" ....cuda :mrgreen: Moze moją dokladniej szlifują? :mrgreen:
Na pewno...hahaha...
ODPOWIEDZ