Liitokala Lii-300/Lii-500

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja bym takie ogniwo ponownie naładował ;)
ILPT
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

skaktus pisze:Ja bym takie ogniwo ponownie naładował ;)
Naładowałem. :wink: Jeszcze nie wybuchło, ale nie wiem na ile to rozsądne. Z ciekawości może zrobię jakieś testy porównawcze pojemności... czy Rw. Ciekawe czy jakieś różnice będą.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Reaktywacja trupów (ogniw z napięciem mniejszym niż 2V) moim zdaniem mija się z celem. Reakcja chemiczna która zajdzie w ogniwie powoduje jego nieodwracalne uszkodzenie. Nawet jak je ożywisz to jest duża szansa że jego pojemność bardzo mocno spadnie a i bezpieczeństwo używania takich akusów jest dyskusyjna. Moim zdaniem nie warto, tym bardziej że nowe, a nawet używane ale w dobrym stanie, nie jest jakimś kosmicznym wydatkiem.

Druga rzecz, skoro już pchasz się w to odświeżenie to używaj niskich prądów ładowania, nawet 50mA czytałem że zalecają.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

marmez pisze:Liitokala Lii-500 zabiła mi
Podobnie stwierdził mój szwagier. Po naładowaniu ogniwa odłączył od prądu, ale pozostawił w ładowarce na kilka tygodni. A później to ładowarka (a nie on) winna, przecież ładowarka powinna ładować a nie rozładowywać :mrgreen:
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Przecież w tak prostej ładowarce nie ma przekaźnika który po odłączeniu zasilania rozewrze styki.
A odwrotnie włożone ogniwo jest pewnie rozladowywane przez diodę do 0,7V.
Więc nie oczekuj cudów.
WojtekErnest
danio3334
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 07 maja 2017, 17:46
Lokalizacja: LBN

Post autor: danio3334 »

Witam, jestem tu nowy ;) Posiadam XSL-Lii500A-A30 już miesiąc i właśnie jeden slot został uszkodzony, a mianowicie "wybuchł" moduł 8205A. Czy mogę go gdzieś dostać, czy muszę zamawiać z chin, i czy móże mógłbym zastąpić czymś innym? Dodam jeszcze, że nie mogłem znaleźć noty katalogowej, gdyż jest to moduł 6 pinowy (3 na każdą stronę). Z góry dziękuję za pomoc :)
Ps. Dodam, że posiadam 8 pinowy 8205A, z ładowarki do ogniw TP4056, ale nie wiem czy się przyda
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

danio3334 pisze:Dodam jeszcze, że nie mogłem znaleźć noty katalogowej, gdyż jest to moduł 6 pinowy (3 na każdą stronę).
Masz BANa na google?
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... 8205A.html
http://www.alldatasheet.com/datasheet-p ... F8205.html

Obrazek

...
danio3334
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 07 maja 2017, 17:46
Lokalizacja: LBN

Post autor: danio3334 »

Widzę, że syndrom elektrody nawet na światelkach istnieje. Poza tym mam rozumieć, że muszę połączyć piny D1 i D2?
PS. Chciałem też się dowiedzieć, czy ktoś miał taką sytuację :/
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Zewrzeć, chociaż z tego co widzę na schemacie to one chyba i tak są już zwarte.

Syndrom czy nie syndrom, "wyguglanie" datasheetu to podstawa przy jakichkolwiek naprawach.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

danio3334 pisze:Widzę, że syndrom elektrody nawet na światelkach istnieje.
Skoro u mnie google wypluwa multum trafnych wyników na zapytanie "8205A" a napisałeś, że szukałeś (w moim domyśle poświęciłeś na to >1 minutę) to chyba coś jest nie tak z Twoją wyszukiwarką lub możesz aktualnie przebywać zagranicą, gdzie google jest niedostępny częściowo lub w całości, dlatego o niego zapytałem. W innym przypadku jest to lenistwo, którego osobiście nie cierpię.
danio3334 pisze:Poza tym mam rozumieć, że muszę połączyć piny D1 i D2?
Masz noty na których możesz odczytać, że dreny obu tranzystorów w obu odmianach układu, są już ze sobą połączone.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Ty widziałeś kiedyś elektrodę? Tam nie dostałbyś żadnej odpowiedzi tylko z miejsca ban z głupim komentarzem w stylu "Jeśli nie potrafisz znaleźć tego schematu to nie powinieneś się zajmować elektroniką". Tymczasem Elsor podesłał Ci linki do datasheet, a nawet załączył zdjęcia...
danio3334
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 07 maja 2017, 17:46
Lokalizacja: LBN

Post autor: danio3334 »

Dziękuję za odpowiedzi. Szukałem w Google na telefonie, więc miałem zawężone pole popisu(co i tak pewnie mnie nie usprawiedliwia)...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ElSor, forma Twojej odpowiedzi, mimo, że pomogłeś podając linki, była niegrzeczna.

Proszę piszmy tutaj zastanawiając się przed wysłaniem, czy Pyra by tak odpowiedział, czy użył by innych słów, to wtedy nikt raczej nie będzie nas porównywał z tym czy innym forum...

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Dla mnie fraza "masz bana na google?" jest raczej żartobliwa. Ja też szukam czasem na telefonie i to żadna przeszkoda.
Warto za to zwrócić uwagę, że google się "uczy" naszych zapytań, co czasem pomaga, a czasem wręcz przeciwnie (czyli innymi słowy łatwiej znaleźć poszukiwaną informację podobną do wcześniej odnalezionych).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
mwitek
Posty: 18
Rejestracja: środa 29 wrz 2010, 13:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mwitek »

Odkopię trochę temat. Mam od kilku dni liitokala lii500. Mam w związku z nią pytanko. Czy mogę spokojnie zostawić w niej aku na noc? ładowarka rozpozna, że naładowała aku i przestanie ładować tylko będzie podtrzymywać?
ODPOWIEDZ