Maxtoch M24 Sniper

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Wygląda na to że na razie nie chcą zrealizować kolejnego zakupu grupowego.
Amanda napisała że jeszcze nigdy nie realizowali 2 zakupów grupowych jeden po drugim i musimy to zrozumieć, uważa też że lepiej będzie jeśli poczekamy aż użytkownicy BLF otrzymają swoje latarki i napiszą jakieś komentarze i recenzje żebyśmy się dowiedzieli coś o ich firmie.

Nowy model XN6X-2X jest na ukończeniu, w fazie testów.

No trudno, może uda się przynajmniej wyciągnąć jakiś kod rabatowy na nowy model.
chaz
Posty: 7
Rejestracja: środa 28 paź 2015, 16:18
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: chaz »

Z niskim zainteresowaniem - myślę - poradzilibyśmy sobie zainteresowując kolegów z BLF. Na pewno znaleźli by się tacy, którzy nie złapali się na M24 i chętnie przytuliliby nowy model XN6X-2X. Większym problemem jest Amanda i polityka firmy. Ewidentnie producent globalnie traktuje rynek i Polska jest za małym targetem. Może faktycznie kiedy skończą produkcję będą bardziej skorzy do deala.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Amanda raczej pozytywnie podchodziła do pomysłu zakupu grupowego, dopiero po konsultacji z szefostwem coś się zmieniło.

W ostatnim mailu sama stwierdziła że jeszcze nigdy nie realizowali w tak krótkim odstępie czasu kolejnego zamówienia grupowego.

Wynika z tego że problem tkwi w fizycznych możliwościach realizacji zamówienia.
Może firma zatrudnia kilka osób które przez ostatni okres wygenerowały sporo nadgodzin i teraz muszą je odebrać.

Powody mogą być różne.
Nie ma co negatywnie ich osądzać, bo inne sklepy mogły by przyjąć zamówienie a z realizacją byśmy czekali niewiadomo ile.
chaz
Posty: 7
Rejestracja: środa 28 paź 2015, 16:18
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: chaz »

smokuxx1987 pisze:[...] kilka osób które przez ostatni okres wygenerowały sporo nadgodzin i teraz muszą je odebrać....
nadgo... czego? ;-)

W Chinach? ;-)
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Obserwuje wątek i tak się zastanawiam czy nie taniej by było nabyć Solarstorm SP02 i włożyć tam mocniejszy sterownik + ew skalp, lub wymiana diody np. na HI? Sniper M24 to dobra latarka a SP02 bardziej budżetowa.

Wymiary są podobne, być może ref nie jest taki głęboki w SP, ale nie znalazłem wymiarów. Głowice mają po 63mm średnicy.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Jak dobrze kojarzę to jeden z kolegów sprzedał tu na forum SP02. Można poczekać to może ktoś da wymiary refa...
Ostatnio zmieniony niedziela 06 gru 2015, 10:26 przez andriu2233, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jacek318 pisze:Obserwuje wątek i tak się zastanawiam czy nie taniej by było nabyć Solarstorm SP02 i włożyć tam mocniejszy sterownik + ew skalp, lub wymiana diody np. na HI? Sniper M24 to dobra latarka a SP02 bardziej budżetowa.

Wymiary są podobne, być może ref nie jest taki głęboki w SP, ale nie znalazłem wymiarów. Głowice mają po 63mm średnicy.
Idąc w tym kierunku to jeszcze taniej było by Yezla kupić, tam już sterownik gotowy tylko rezystor dolutować.

Tylko wtedy już jakość spada i wątpię żeby dało się wycisnąć tyle co z M24 czy SN6X-2X.

M24 ze skalpowaną XM-L2 i prądem 3A bije zasięgiem Yezla ze skalpowaną XP-L V6 i prądem 5.2A
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

No ale ten solarstorm ma chyba podobne wymiary jak M24, dlatego o nim napisałem. Co to znaczy jakość spada? Chodzi Ci o gwinty i jakość anodyzacji? Ja tylko sugeruje że może być tańsza alternatywa, nie wiele odbiegająca od M24.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jak mam porównać Yezla do M24 to to Yezl ma ostre krawędzie, anoda dość szybko się przeciera na nich.
Gwinty cienkie, na refie lubią się trafić jakieś paprochy na których położono powłokę.
Niski i średni tryb w sterowniku z widocznym PWM-em.

No i piguła jest wklęsła, trzeba przetaczać, później ref nie dociska diody i trzeba podłoże przylutować do jakiejś blaszki/starej monety.

Najlepsze egzemplarze Yezla Y3 były na wallbuys sprzedawane, teraz są tam po 43$ ...
Można jeszcze na gearbest go kupić taniej ale wiadomo czym to grozi.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Yezl jest w tej chwili nieopłacalny w zakupie. Za 32USD na banggood można kupić Convoya L2, który bije ją pod każdym względem. Po wyjęciu z pudełka jest gotowa do użycia, skupienie na oryginalnej diodzie tak pomiędzy standardem a skalpem w Y3. Dobry sterownik, dobre odprowadzanie ciepła, jakości wykonania nawet nie ma co porównywać. Jedyne, do czego mogę się przyczepić w L2 to kiepskiej jakości, brudne szkiełko.
Nie mam luksomierza, ale po skalpie (nie bawiłem się w ustawianie diody w refie) jestem w stanie oświetlić elektrownię wiatrową z odległości 1,2km.

Porównanie reflektorów L2, Y3 i C8 http://budgetlightforum.com/node/41534? ... ent-848154
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Ja uważam tak: jak wydać kasę 200-399 zl to lepiej wydać na coś już dobrze zrobionego. Dla mnie priorytetem jest jakość i wymiar reflektora, szerokośc w granicach 58-63 i głębokość powinna być 46-50 mm, wtedy reflektor daje najlepsze skupienie ( wzór olight M3xU ref ma 59 i głęboki na 50mm). Wszelkie refy plytsze (czyli 36-39 mm jak w Small sun, czy Yelz) nie dadzą takiego zasięgu jak oczekujemy. Można przerabiać, owszem: kupić glębszy ref wytoczyć pigułę, zmienic szybkę i wtedy oprócz nakładu pracy dochodzi kwota jak zrobionego na tip top gotowca M24 czy SN6X.
Ja jestem za kupnem Sn6x lub ostatecznie M24. Latarka ma mieć głęboki ref i zasilanie 2S. Myślę że może uda się zrobić moda z driverem na 4,0 - 5,0A.

Jak Smokuxx napisał że M24 na 3A, bije zasiegiem Yelza na 5A to jajuz nie chcę innej latarki.
Powtarzam: ref to podstawa i jestem za kupnem SN6x lub M24.
(Co do mojego przypadku: kupilem Small Sun, dioda do wyrzucenia, driver do wyrzucenia, ref plastikowy, jak podliczę części do tego alu ref, to na miękko wyniesie mnie 200zł do tego czas spędzony w garażu... Dziękuję bardzo wolę trochę droższego gotowca, z lepszym zasięgiem)
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

pietros, za 32$ to jest host.

Z tym że do Y3 można zastosować 2 ogniwa, co nie jest bez znaczenia.. O ile będzie taka możliwość w L2 to będzie bdb. opcja. Ale ja nie pisałem o Y3 tylko o Solarstormie.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Kod 5c4b6a daje 22% zniżki na host i na gotową latarkę.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

A jak do tych latarek ma się BTU STR01?
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

michal1 pisze:A jak do tych latarek ma się BTU STR01?
Link:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=16063
Ref 57 na 46 gleboki, do tego driver dający sie latwo podkręcić.
ODPOWIEDZ