Klub Bosch'a

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Kolejny nabytek - GWS 7-125. Super leży w dłoni.

Obrazek
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Ja nad kątówką też ostatnio rozmyślam, bo takowej nie posiadam, póki co nie widzę u mnie dla niej nie cierpiących zwłoki zadań, jednak te wcześniej czy później się znajdą zapewne, mam fanaberię by urządzenie miało miękki start i regulację obrotów, tylko wówczas to już cena będzie razy dwa.

tOmki, taka GWS siódemka, to tak coś około dwóch stówek stoi, nie?
survivour
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: survivour »

Vigo pisze:Ja nad kątówką też ostatnio rozmyślam, bo takowej nie posiadam, póki co nie widzę u mnie dla niej nie cierpiących zwłoki zadań, jednak te wcześniej czy później się znajdą zapewne, mam fanaberię by urządzenie miało miękki start i regulację obrotów, tylko wówczas to już cena będzie razy dwa.

tOmki, taka GWS siódemka, to tak coś około dwóch stówek stoi, nie?
Proszę. Mam, bardzo sobie chwalę i polecam :) Ma miękki start, regulację obrotów coś około 2800-11000. Można znaleźć już za około 250 złotych. Model GWS 850 CE.
Załączniki
850CE.jpg
850CE.jpg (20.22 KiB) Przejrzano 1409 razy
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

GWS 7-125 - 215zł z wysyłka, ale brak walizki w zestawie.
Walizka Boscha do szlifierek 55zł
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Jak to jest z akumulatorami do serii zielonej (np. do PSR)?

Z tego co widzę, to ładowarki no name są robione na napięcia od 8,4 do 18 V i mają jedno gniazdo, czyli muszą pasować co najmniej akumulatory z czterema napięciami.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Kilka rzeczy i ja posiadam jako narzędzia do pracy w firmie,
-Szlifierka BOSCH Professional GWS 17-125 CIE
I dopiero niedawno zakupione:
-Szlifierka oscylacyjna BOSCH Professional GEX 125-150 AVE
-Multicutter BOSCH Professional GOP 55-36

I dziś zakupiłem dalmierz również Professional GLM 50 C, chodzę I wszystko mierzę :rotfl:

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Panowie może ktoś wie gdzie mogę kupić adapter do GOP 55-36, który ma system mocujący Starlock Max? Chodzi o to żeby można było montować standardowe narzędzia np. Z Castoramy.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Polsky pisze:Panowie może ktoś wie gdzie mogę kupić adapter do GOP 55-36, który ma system mocujący Starlock Max? Chodzi o to żeby można było montować standardowe narzędzia np. Z Castoramy.
Nie o takie coś chodzi:
http://allegro.pl/bosch-uniwersalny-ada ... 02565.html
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Vigo niestety nie. Już to sprawdzałem :(
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Co nowego u klubowiczów :?: , u mnie przybyła taka niewielka i poręczna piłka szablasta GSA 10,8V-Li:

Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Polsky pisze:I dziś zakupiłem dalmierz również Professional GLM 50 C, chodzę I wszystko mierzę :rotfl:
A jak się sprawuje ten sprzęt jako zamiennik zwykłej miary zwijanej? Chodzi mi o dokładność pomiarów oraz przyśpieszenie pracy, bo na filmach wygląda (jak zawsze), że jest ok ale nie zawsze w życiu w normalnych warunkach jest tak samo. I czy da się na dworze w zimowy dzień zmierzyć np odległość do jakiegoś budynku w odległości np 30m czy może nawet drzewa , auta czy innego "nieregularnego kształtem" przedmiotu?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

No i mogę sobie sam odpowiedzieć na pytania, bo zakupiłem model PLR50C. Jakby ktoś pytał to można mierzyć w dzień podczas mżawki do "byle czego" w odległości do ok 35m (dalej nie widzę lasera i nie mam w co się "wstrzelić"), tylko pomiar wykonuje się dłużej. O dziwo można mierzyć tym odległość do okna (szkła) i jest rzeczywiście bardzo dokładnie (przy ok 1,6m zmierzyłem co do 1mm względem miary zwijanej).
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Zaopatrzyłem się w kolejny element linii 10,8/12V Pro, czyli multiszlifierka GRO 12V-35 wraz z zestawem w L-Boxx-sie:

Obrazek
Obrazek

PS Ta nowsza wersja L-Boxxa (w tym wypadku model 102) sprawia wrażenie jakby mniej solidnej konstrukcji względem starszej wersji, choć nowszy box jest przy tym zauważalnie lżejszy.
Górne foto wcześniejsza wersja, niżej nowsza:

Obrazek
Obrazek
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

A ja z Boscha mam tylko wkrętak krzyżak ręczny marketingowy ...
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

I nic nie straciłeś. W tej chwili jakość boscha, to jakość macalistera, czy innego einhella. Ta sama półka. Produkcja w ryżolandii. Jakość wykonania i trwałość pozostawiają dużo do życzenia.
ODPOWIEDZ