Naprawa iMAX B6

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Niby cena dobra, pod warunkiem, że uda Ci się po omacku ją obsłużyć dobrze i naładować bezpiecznie akumulatorki albo naprawić ją za "grosze". Jeśli nie potrzebujesz prądu ładowania >5A to nowy imaxB6 byłby lepszym wyborem.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Zakup średni , po ok 19$ na ebayu sa klony Imaxa - ten Voltcaft to również klon tyllko z innym logo.

Jak sie uda łatwo naprawić to ok , jak działają wszystkie funkcje to trzeba sprawdzić połączenie LCD z płytą jak ok to pewnie wyświetlacz do wymiany.
elektroda.pl
MALTIN
Posty: 12
Rejestracja: sobota 26 mar 2011, 13:40
Lokalizacja: brzeg

Post autor: MALTIN »

Zamierzam zbudować pojazd z napędem elektrycznym i będzie mi potrzebna mocna ładowarka.
Mam właśnie taką nadzieję ze wystarczy wymienić lub przelutówać jakiś złącza :)
MALTIN
Posty: 12
Rejestracja: sobota 26 mar 2011, 13:40
Lokalizacja: brzeg

Post autor: MALTIN »

Witam
Dotarła do mnie ładowarka o której pisałem i sytuacja wygląda nastepująco ładowarka łączy się z komputerem reaguje na dotyk przycisków piskiem, reaguje na odwrotne podłączenie baterii.

A problem wyświetlacza jest nastenpujący:
Górny rzad świecą same kwadraciki i nic więcej. Na dolnym nic nie ma
Przelutowałem połączenie lcd ale nie pomogło. Jak mogę sprawdzić działanie wyświetlacza ?
Ostatnio zmieniony wtorek 05 lut 2013, 23:17 przez MALTIN, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Taki efekt miałem w kilku przypadkach, z reguły jest to niewłaściwe podłączenie linii sterujących, niewłaściwa konfiguracja wyświetlacza (problem programowy).
Jeśli wszystkie połączenia są prawidłowe, może ktoś próbował zmienić soft i coś nie wyszło.
Najlepiej było by sprawdzić wyświetlacz w innym układzie , lub podłączając do procesora z jakimś programem testowym.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
MALTIN
Posty: 12
Rejestracja: sobota 26 mar 2011, 13:40
Lokalizacja: brzeg

Post autor: MALTIN »

Jutro spróbuje podłączyć go do portu lpt komputera.
Oby nie był to problem programowy ;/
z linia wygląda na nie uszkodzoną .
MALTIN
Posty: 12
Rejestracja: sobota 26 mar 2011, 13:40
Lokalizacja: brzeg

Post autor: MALTIN »

Witam
Po wymianie wyświetlacza który kosztował mnie 17zł ładowarka działa jak nowa :D

Całkowity koszt ładowarki 79+17=96zł
Za ładowarkę 10A to chyba całkiem niezły wynik :)

Dziękuje za wszelkie informacje i pomoc

Pozdrawiam
Marcin
jkrol
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 09 wrz 2013, 15:56
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: jkrol »

Witam,
mam problem z tą ładowarką. Po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się jedna zapełniona linia (tak jak na zdjęciu wyżej wklejonym przez tomt3u). Czasem jednak ładowarka po jakimś czasie (np 30min) sama przechodzi w prawidłowy stan, wydaje sygnał i działa poprawnie.
Niestety nie ma na to reguły. Czasem po kilku włączeniach/wyłączeniach zadziała, a czasem kilka godzin wyświetla tylko tą linię i nic więcej. Gdy wyświetlona jest ta linia ładowarka nie reaguje i nie wydaje żadnych dźwięków. Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Trzeba by dokładniej obadać , sprawdzić zasilanie procka , sprawność lcd - jeśli to ok to trzeba wgrać na nowo soft do Atmegi .
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

jkrol, Wygląda że procesor nie startuje, sprawdź czy pcb nie jest czymś zalane, sprawdź zasilanie uP, zmierz napięcie na pinie reset procesora, wymień kontrolnie kwarca 16 MHz i kondensatorki 22 pF między kwarcem a masą.
mardar
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 12:44
Lokalizacja: bp

Post autor: mardar »

Jestem nowy na tym forum także witam wszystkich serdecznie:)
Niedawno kupiłem klona ładowarki Imax b6, a dokładniej jest to voltcraft b6 ze świecącym górnym rzędem lcd i przez przypadek (przez swoją nieuwage i głupotę) uwaliłem atmege.
Już idzie do mnie paczka z nową atmegą i w związku z tym mam parę pytań odnośnie programowania. A mianowicie jak mają być ustawione fusebity? Wiem że ma być ustawiony zewnętrzny kwarc 16Mhz, a jak wygląda sytuacja z pozostałymi fusebitami? Moje drugie pytanie to poleci ktoś może jakiś sprawdzony wsad do tej ładowarki (najlepiej z opcją wyłączenia buzzera:))
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Post autor: MardoQ »

Jedyne o czym mi wiadomo to pisałem tutaj http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11262
mardar
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 12:44
Lokalizacja: bp

Post autor: mardar »

Witam ponownie, przyszła dziś atmega i lcd na wszelki wypadek, udało mi się znaleźc rozpiske fusebitow i kilka alternatywnych wsadów link, wymieniłem atmege i lcd, zaprogramowałem atmege i niestety wrociłem do poczatku opowiesci czyli ładowarka wydaje dźwięk ale na lcd pali się tylko górny rząd.
Macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Kupiłeś ta ładowarkę nowa? Od pierwszego włączenia palił się tylko górny wiersz wyświetlacza?
mardar
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 12:44
Lokalizacja: bp

Post autor: mardar »

Ładowarkę kupiłem jako uszkodzoną po okazyjnej cenie (zwrot reklamacyjny), od początku taki problem z nia byl.
ODPOWIEDZ