Podziel się swoją radością 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
A może by tak ktoś wstawił sobie szpilki, zamiast śrubek. Gwint by się zużywał tylko podczas wymiany szpilek.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Pyra, ciekawy pomysł. Może teraz jak już nie będzie wyjścia tylko skrócenie i nowy system montażu, wypróbuję ;)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Udało mi się napisać program do przerywacza kierunkowskazów, do HD :hurra:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Kupiłem agregat do malowania hydrodynamicznego ;)
Jutro testy.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Udało mi się kupić Leathermana Surge z kompletem bitów i piłą za 199 PLN.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Skończyłem protetykę słuchu, obroniłem się, teoria i praktyka zdana na 5 :twisted:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Wczoraj pierwszy raz od 15 lat byłem na treningu karate! :mrgreen: Trenować przestałem przed maturą, studnia nie miałem możliwości, po studiach praktycznie dopiero teraz mam taką pracę, która pozwala mi na treningi chodzić i za nie płacić.

Stresa miałem wielkiego i mam dalej, bo chciałem do takiego trenera, który teraz okazuje się, że prowadzi tylko zajęcia grupy zaawansowanej (wszyscy prawie czarne pasy), wszyscy lata treningów u niego, a ja prawie zielony (mimo 6 lat ćwiczenia w czasach szkolnych), ja wcześniej ćwiczyłem shotokan, a oni tutaj Koryu Karate, które bardziej wraca do korzeni Karate jako samoobrony, a nie tylko głupie powtarzanie kilku form bez praktycznej szkoły ich wykorzystania. Tutaj dużo większy nacisk kładzie sensei na interpretacje, czyli różne sposoby używania tych technik. Głównie w krótkim dystansie. Łatwo nie będzie, ale powinno być bardzo satysfakcjonująco :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Kupiłem Ontario Rat 1 za 85 PLN :D
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Po 2 dniach rycia w ogródku i na podwórku udało mi się wykonać uziemienie składające się z ok 25m bednarki 3 rur z nierdzewki fi 48mm (2x2,4m i 1x3,6m) oraz 3 prętów OC 16/18mm po 3m każdy.
Jeszcze tylko przygotowanie nowego złącza przyłączeniowego z przewodami i będzie można demolować wnętrze ;) O dziwo rury najlepiej wchodziły od uderzeń młoto-wiertarki natomiast przy prętach zadziałała zasada "bez młota to nie robota". Gdybym miał to robić jeszcze raz to się nie zastanawiam i kupuję rury mimo większej ich ceny.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

A ja dzisiaj po kilkumiesięcznej przerwie odświeżyłem znajomość z lutownicą. Zdechło mi ładowanie w radiu bluetooth xiaomi. Tak po prostu. Doszedłem że padł układ TP4054, mam podobne doświadczenia z TP4056, po prostu padają bez przyczyny. Jako że wersja 4054 jest w obudowie SOT (widoczne pady po lewej stronie) a ja miałem tylko wersję 4056 w obudowie SO8, to musiałem improwizować. A nie ma prowizorki bez druciarstwa. No i nawet przylutowałem go padem termalnym do masy co by mógł sobie ładować prądem 1A i się nie pocić. I nawet nic nie stopiłem HA. Dopiero potem zobaczyłem że na płytce-dawcy jest on tym padem przylutowany do VCC, ooops, no ale działa, więc chyba nie ma wewnętrznego połączenia. Czemu tutaj to piszę? Bo na 90% byłem przekonany że to nie zadziała albo i magiczny dym wypuści, a tu proszę :)

Obrazek
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

8 ogniw 18650 i Astrolux MF-01 "przekazano do doręczenia". :) 22 dni po "wysłaniu".
Aha, no i 2X BLF Q8 w końcu "shipped" . Tzn wyślą zapewne po świętach w Chinach, ale etykietę już wydrukowali :)
galad
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 22:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: galad »

Wczoraj wieczorem razem z kolegą wybraliśmy się do Rudy Śląskiej, odpalić nasze światełka w totalnej głuszy ciemnym lesie. Sprzęt który odpalaliśmy to dwie ORZ7-3 250W, do tego celu użyliśmy przerobionego ups-a z czystym sinusem, oraz samochodu i jego akumulatora :mrgreen: Wszystko poszło super oprawy odpaliły po ok 30 letniej abstynencji od prądu :wink: Teraz coś w końcu o latarkach, przyświecaliśmy sobie w tym celu moim klonem sk68, natomiast kolega miał jakieś no name na 2 AA, świeciło to gorzej od mojej sk68, ale dawało radę. Teraz kilka zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mamy chrapkę na więcej, teraz poszukujemy w okolicy nieczynnych opraw, druga sprawa to że jestem mega zadowolony z mojej latarki świeci zacnie jak na taką klasę sprzętu. Następnym razem, wrzucę zdjęcia jak spisuje się latarka.
Deeno
Posty: 42
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 22:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Deeno »

FreeMagenta pisze:Aha, no i 2X BLF Q8 w końcu "shipped" .)
Mam to samo tyle że 1x ;)
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

galad, ja mam takich z 10 i nadal świecą :D :D
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Prądu brak, w nocy przeszedł Ksawery, za to w powietrzu mnóstwo "paliwa" i turbina działa jak szalona :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ