jaka sensowna ładowarka do 18650

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Git
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 14:41
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Git »

@Barton

1. A to nie jest tak, że ogniwo nie ulega kompletnemu uszkodzeniu, tylko traci znaczną część swojej pojemności? Ktoś na blogach próbował odratować kilka ogniw, ale nie napisał jaki procent nadawał się do ponownego użytku.

A co sądzisz o tych ładowarkach w moim poprzednim poście? A może coś lepszego możesz polecić? Lub tańszego o tych samych parametrach?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela 13 sie 2017, 20:01 przez Git, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Git pisze:A co sądzisz o tych ładowarkach w moim poprzednim poście? A może coś lepszego możesz polecić? Lub tańszego o tych samych parametrach?
One średnio się nadają do testowania ogniw ze względu na bardzo niedokładny pomiar rezystancji oraz mały prąd rozładowania aku. Li-500 dodatkowo przeładowuje ogniwa. Każda modelarska o mocy rozładowania >10W się nada (odpada np popularny Imax B6). Przy poważniejszym zamiarze testowania ogniw min 200zł trzeba wydać, bo tak na "oko" to nawet latarki z autorskim oprogramowaniem są w stanie odróżnić badziew od dobrej/w miarę dobrej sztuki, czyli podobnie jak wskazane ładowarki w poprzednim poście.
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Post autor: karoka »

A przypadkiem nie jest tak że OPUS połową ustawionej wartości sprawdza ogniwo ? Tzn w teście ustawiamy 1A, a faktycznie ładowane jest prądem 1A, ale testowane 0.5 A ? Coś na forum było że ta ładowarka przekłamuje jakoś wynik.
r29
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 14:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: r29 »

W pierwszym zdaniu chciałem się przywitać, a w kolejnym przeprosić, jeśli sprawa o którą poniżej zapytam już była omawiana. Wątek ma jednak ponad 40 stron i czytałem go w wolnych chwilach, więc mogło się zdarzyć, że pominąłem jakąś stronę.

A teraz do rzeczy.
Potrzebuję mobilnej ładowarki, z funkcją powerbanka.
Optymalnym byłoby aby ładowarka pozwalała załadować dwa ogniwa, co pozwoliłoby naładować telefon do pełna.
Pod uwagę brałem początkowo Lii-202 lub Nitecore D2.
Czytając wątek doszukałem się jednak, że Lii-202 używany jako powerbank używa tylko prawego ogniwa.
Czy podobnie ma się sprawa z Nitecore F2?
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Co to za telefon-potwór, że z 1 ogniwa nie naładujesz baterii?
Może problem tkwi w jakości ogniw?
Co do Nitecore to może w F2 poprawiono sprężynę. Niestety w F1 jest słabiutka i nawet z gumką ogniwo potrafi się delikatnie przesunąć przerywając ładowanie.
Wiecznie w drodze.
r29
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 14:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: r29 »

Telefon, to S7 Edge, więc akumulator dość spory, a nawet zakładając, że nabędę ogniwo o dużej pojemności, to chyba trzeba też liczyć się z pewnym procentem strat przy ładowaniu telefonu.
Problemu w jakości ogniw póki co nie ma, bo jak napisałem, dopiero mam zamiar nabyć ładowarkę, a na tą chwilę wiedzę mam czysto teoretyczną, czerpaną z tego forum.
A tą sprężyną, to trochę się teraz zmartwiłem. Wychodzi na to, że doładowywanie sprzętu w marszu nie wchodzi w grę i trzeba będzie się ograniczyć do korzystania podczas postojów :/

Nadal jednak zastanawiam się nad tą ładowarką - o ile wykorzystuje przy ładowaniu telefonu oba ogniwa.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Może pomyśl nad czymś takim zamiast tradycyjnej ładowarki: https://www.gearbest.com/chargers/pp_62 ... d=10890271
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Barton_ pisze:Co to za telefon-potwór, że z 1 ogniwa nie naładujesz baterii?
W zasadzie żadnego nowego smartfona nie naładujesz z jednego ogniwa. W Xiaomi często pojawia się bateria 4000 mAh w innych urządzeniach 3000 - 3500 mAh. A że najmocniejsze ogniwa mają gdzieś z 3300 mAh to jak do tego dodasz straty to nigdy nie naładujesz ;)
r29
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 14:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: r29 »

@GUTEK@ pisze:Może pomyśl nad czymś takim zamiast tradycyjnej ładowarki: https://www.gearbest.com/chargers/pp_62 ... d=10890271
Takie coś byłoby dla mnie idealnym rozwiązaniem, bo miałbym ładowarkę do 18650 i wygodny power bank w jednym.
Niestety czytając to forum znalazłem sporo negatywnych opinii dotyczących jakości takich urządzeń - że przeładowują, że zabezpieczenia w nich to fikcja no i trwałość, to raptem kilka użyć.

Możliwe, że ominąłem jednak jakoś temat w którymś ktoś podaje jakiś model, który jest solidnie wykonany i dobrze dba o ogniwa.
Będę wdzięczny za pomoc.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Ten TOMO to akurat porządne urządzenie. Ja wprawdzie mam starszą wersję "V8-4" ale z wyglądu identyczna. Ogniw nie przeładowuje, przed nadmiernym rozładowaniem również ma stosowne zabezpieczenia. Jak się wsadzi odwrotnie ogniwa to nic mu się nie dzieje. Każdy kanał działa niezależnie więc można pakować do niego różne ogniwa w różnym stanie.

Jakościowo bardzo porządny. Przejechał ze mną wiele rowerowych wypraw po europie gdzie był używany codziennie.

W tych nowszych wersjach podobno pokazuje się nawet stan w V każdego ogniwa. Ja mam tylko graficzną ilustrację.

Wadą z pewnością jest rozmiar&waga.
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

to ja mam pytanko
tomo czy xiaomi 1000 które lepsze na dłuższy czas
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Jeśli ma to być wyłączenie power bank to xiaomi w najnowszej wersji z QC3.
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Są jeszcze zacne:
[Qualcomm Certified] CHUWI
[Qualcomm Certified] BlitzWolf
Xiaomi oczywiście też.
Najtańsza z nich w wersji 10.000 (albo więcej) z QC .....
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
r29
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 14:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: r29 »

Chyba dałem się przekonać do tego Tomo.
Wszedłem jednak na ich stronę i okazuje się, że są modele w wersji na 2 lub 4 akumulatory, a w dodatku są wersje M, S, T.
Czytam ich opisy, ale chyba mi umyka jaka różnica między nimi - nie licząc ceny.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Na dwa aku mają chyba mniejszy prąd.
Wersje M,T,S to różne gniazda wejściowe do ładowania powerbanku - micro usb, usb-c lub apple.
ODPOWIEDZ