Podziel się swoim smutkiem 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
barney
Posty: 268
Rejestracja: niedziela 18 lip 2010, 11:47
Lokalizacja: Łask

Post autor: barney »

Zanim pół silnika wymienisz sprawdź czy nie masz uszkodzonej chłodnicy oleju. Zrobić test na obecność spalin w płynie chłodniczym i zmierzyć kompresję też nie zaszkodzi.
fusz
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2009, 12:14
Lokalizacja: GD/NO

Post autor: fusz »

Co prawda akcja miała miejsce dokładnie przed rokiem, ale smutek właśnie wrócił. Na jesieni zazwyczaj robimy w domu przegląd ciuchów zimowych i oddajemy je do różnych organizacji - żeby się jeszcze komuś przydały w chłodniejsze dni. W poprzednim sezonie oddałem starą zimową kurtkę - jak się okazało później, w kieszeni został Olight S10 z zapasową baterią.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Coś ostatnio słabo światła zaczęły w aucie świecić, wyciągam żarówki marki General Electric założone w tamtym roku a tu taka sytuacja

Obrazek
Obrazek

Przy okazji rozmontowałem odbłyśniki i pojadą do regeneracji bo wytarcie ręcznikiem usunęło co najwyżej brud. Wszyscy piszą żeby nie dotykać bo się porysuje i ślady zostaną. wytarłem paluchem z ręcznikiem papierowym i nic się im nie stało - ani jednej ryski.

Obrazek
Obrazek
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Wracając z pracy, wyprzedzałem ciężarówkę, popularnie zwaną TIRem... i przy prędkości około 130 km/h złapałem kapcia w prawym przednim kole. W zasadzie to usłyszałem hałas z prawej strony i zaczęło lekko ściągać auto w prawo. zjechałem, zatrzymałem, patrzę... kompletny laczek. Oczywiście auto nie posiada koła zapasowego.
Przypomniałem sobie, że Passat, ma ten sam rozmiar otworów na śruby, telefon do brata, podjechał z kołem, podnośnikiem i kluczem do kół. Wyobraźcie sobie wymianę koła na wylotówce z Poznania około 15 w piątek.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Mnie nagła utrata ciśnienia przy 130km/h połączona ze szczęśliwym zakończeniem kwalifikuje się bardziej do tematu "Podziel się swoją radością" no ale może to nie było tak nagle, by było niebezpiecznie.

Ja już chyba też dawno nie miałem powodu, by pisać w tym temacie "aż" do wczoraj. W środę dostałem przesyłkę z polerką samochodową "polskiej firmy". Jest to tani zakup jak na taki sprzęt i nie oczekuję od niej bezawaryjności przez wiele lat no ale żeby po ~15-20min pracy padła to już jest masakra. Dziś pojechała kurierem do serwisu i jestem ciekaw co zrobią, bo wg gwarancji łożyska są elementem eksploatacyjnym i nie podlegają darmowej wymianie a na mój gust poszło właśnie ono i przekładnia kątowa.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ElSor pisze:Mnie nagła utrata ciśnienia przy 130km/h połączona ze szczęśliwym zakończeniem kwalifikuje się bardziej do tematu "Podziel się swoją radością" no ale może to nie było tak nagle, by było niebezpiecznie.
Było to "bardzo nagle", widziałem tą dziurę...
Do radości, to to to że auto zaskoczyło mnie stabilnością przy takiej awarii. Współpasażerowie, byli bardzo zaskoczeni. Obaj mieli podobne doświadczenia, ale auta "tropiły węża", już przy niższej prędkości.
Pal diabli zużycie paliwa, nikt mnie po tym nie namówi na małe auto...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Pyra, dobrze ze skończyło się tylko na kapciu i wymianie koła :)

Pozdrawiam
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Gdzieś na robocie zgubiłem swojego ulubionego skilhunta h03 wraz z 2x wysoko prądowymi 18350, najgorsze że dostęp do lokalizacji które serwisowałem są dopiero po zgodzie pkp, a ponadto rozsiane są od Rzeszowa po Częstochowę, więc chyba trzeba zamawiać następnego (dobrze że na GB jest w promocji).
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

@Pyra. Ciesz się, że to nie przednie koło.
Kiedyś przy 70 km/h na jednej dziurze rozwaliłem oba prawe koła. Nie chciałbym znów tego przeżywać.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Barton_ pisze:@Pyra. Ciesz się, że to nie przednie koło.
No właśnie, że przednie prawe...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

No to masz mnóstwo szczęścia, że piszesz dzisiaj posty. Przy 70 walczyłem o pozostanie na drodze i przetrwanie. Tyle, że rozwaliłem oba prawe. 2 opony do wyrzucenia. 2 felgi do naprawy.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

No tak, nieustające pasmo... Byłem dziś na przeglądzie, końcowy tłumik do wymiany, wycieki z pompy wysokiego ciśnienia. Noż w mordę w zeszłym roku była wymieniana, mam nadzieję, że to uszczelnienia przewodów paliwowych.
No i żonie muszę wymienić akumulator, tzn. w jej samochodzie. ;)
Znowu wydatki...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Panowie ostatnio miałem problem z emailem.
Ktoś się włamał no i mialemmproblem, ale udało mi się odzyskać maila.

Dzisiaj po kilku dniach dostałem takiego maila:


Pokaż listę

  

 Przeciągnij w dół, aby odświeżyć...

    

About -- Your Password zzzzzzzzzzzzzz

Od: Important Alert

7:49

Hi,

I am convinced you are asking yourself why you got this e-mail with one of your passwords in the topic zzzzzzzzz. I posses this password and also all your other passwords due to the fact one of several xxx sites you visit was injected with one of my trojans and it contaminated your software. I have been checking you for a very long period of time now.
I additionally acquired every one of your files, information, contacts and accounts. From time to time i also triggered your web cam whilst you checked out adult websites. I taped a lot of videos and took a few pictures of you "liking yourself" on those internet websites. You can change passwords or do whichever you want, my trojan viruses will constantly allow me full accessibility to your system. Don't worry, read on and i will inform you how to handle it.

You'll discover two things which you can do now:

Firstly you can dismiss this email, should you decide to do this i will dispatch all the clips and snapshots i have of you to all your relationships, relatives, friends and colleagues and then your device will be locked. Picture what affect that is going to have on your personal life! Imagine the shame! I don't believe you want this so keep on reading.

Next you're able to pay me a small fee to delete all your data and delete the trojan viruses on your software. I have been spending a lot of time observing you and tracking your system so I believe $750 is a respectable price to pay for my secrecy. Don't be concerned you are not my only victim, i am a hacker, that's what i do.
You may pay the amount exclusively in bitcoins, Don't know how to utilize bitcoins? Use any online search engine: "How to buy bitcoins", it is extremely easy.
My bitcoin wallet is: 1XhgtRa4QXUHk3txUbhx83Pn9crqymNZE (copy/paste this because it's case sensitive)

You have 8 hours to make this payment, from the moment you opened this email, my timer triggered. My system started to track the bitcoin address previously mentioned, when i do get the payment within 8 hours my trojan will kill itself and also all your data, records, contacts etc will be deleted from my setup and you will never hear from me again. This is the statement of every authentic hackers, do not do evil, just do your job.
If i do not receive your transaction, well, you are aware exactly what will happen and i am very sure you don't want that so go forward and make the payment within 8 hrs.

Do not e-mail me back, i won't answer.

Best of luck!

Jak myślicie? W linku faktycznie było moje prawdziwe hasło:-)
Ostatnio zmieniony czwartek 29 lis 2018, 10:04 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
Główny spammer tego Forum ;)
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Temat rzeka - prawdopodobnie ktoś zrobił włam na serwer, wykradł z milion haseł i sprzedał jakiemuś spamerowi po 5 centów za login.
Teraz ten spamer wykorzystując narzędzia masowej dystrybucji spamu wysyła m.in. do Ciebie info z żądaniem okupu za domniemane czynności przed kamerką typu masturbacja przy filmie ze strony XXX (czy inne, które rzekomo żeś wykonywał) - spodziewając się, że trafi na jelenia/osioła/gupka, który uwierzy i wyśle kasę.
Krótko - jeśli nie wykonywałeś powyższych czynności ;) to zmień hasło na mocniejsze i olej sprawę - "elzbietka90" to sorry ale nie hasło tylko druciany skobel.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

I to jest właśnie przykład, jak istotne jest używanie całkowicie różnych haseł w różnych serwisach.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ODPOWIEDZ