domena

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Chwilę np mogą się odświeżać adresy DNSu np i całkiem z rana nadal pójdzie ruch na obecny serwer, gdzie będzie nadal forum wyłączone (pod nowym adresem będzie już włączone). Wtedy np zostanie podany bezpośredni adres. Może też ew ktoś będzie miał jakąś pilną sprawę ... różne rzeczy mogą się wydarzyć a ~5GB danych trzeba przenieść ;)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Oj nie wiem czy w Polsce twitter jest tak popularny jak fb. Używałem go do powiadomień, i ogólnie ten cały kanał był jakiś martwy, śledzili to ludzie jacyś chyba przypadkowi, zero komunikacji z nimi. Teraz do powiadomień zacząłem używać fb (nie mam prywatnie profilu bo nie lubię tego serwisu, to profil publiczny mojej strony) mam to może nie cały miesiąc i już widzę że jakaś integracja z ludźmi się pojawia. Profil publiczny dla strony jest... publiczny... czyli nie trzeba mieć tam konta żeby go oglądać. Sam się przed tym dosyć długo broniłem ale okazało się że nie takie to straszne :wink:
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Z DNSami to jak ktoś nieumiejętnie robi to głównie wtedy jest "odświeżanie". Normalnie to się zmniejsza TTL do np 5 minut i odświeżanie wtedy trwa max 5 min.

Do komunikatów idealnie nadaje się twitter. Do tego by czytać nie trzeba się logować. Jeśli FB ma być więcej niż tylko komunikaty... to do kitu :P Do tej pory było o tyle fajnie, że absolutnie wszystko znajdowało się na forum.

@Manekinen: ja Cię śledzę przykładowo wcale nie w celach komunikacji. Tylko by wiedzieć jak coś ciekawego wrzucisz. Swego rodzaju RSS.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

To konto na FB zakładane było awaryjnie przez CptNemo przy ostatniej awarii forum jak nie mogliśmy się odaleźć. Miało ono zostać w razie czego więc niech sobie będzie. ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Panowie, skończcie dyskusję na temat fb. Osobiście nie mam i nie chcę, ale nie uważam by Ci co mają byli gorsi. Kto co lubi, po prostu. Cieszy mnie, że zaczęliście się organizować jak światło zgasło, i to jest najważniejsze :mrgreen:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

arekm pisze:Byle nie "lub". Forum niech będzie podstawą. Rozpraszanie użytkowników na dwa miejsca to głupota. (...) Do alarmowych powiadomień i tak bardziej nadaje się twitter niż FB.
Sam sobie zaprzeczasz.
arekm pisze:Zwłaszcza, że nie każdy jest cyfrowym ekshibicjonistą (bo w sumie FB to portal dla takich ludzi).
Nie mierz każdego swoją miarą. Posiadanie konta na FB nie jest jednoznaczne z ekshibicjonizmem o którym mówisz. Konto mam i byłem do tego zmuszony kilka lat temu kiedy grupa na seminarki powiadamiała się tylko na FB. Jeśli zatem skorzystałem z konta w związku z awarią forum po 2 latach od ostatniego używania to znaczy że jestem ekshibicjonistą ?
ILPT
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Podkręcam jasność swej wypowiedzi:

- FB z swiatelkowymi treściami (recenzje, artykuły, opisy), których na forum by miało nie być: nie.
FB jako medium komunikacyjne typu "padł serwer, ratujcie": ujdzie.

- chodzi o to co przyświeca celom portalu FB, a nie o tym kto tam zawita (założy konto). Cyfrowym ekshibicjonistą jest ten, który wszystko (a co najmniej dużo) o sobie umieszcza publicznie i FB kocha takich ludzi bo na nich robi biznes. Czy tak robisz - nie wiem.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

FB tylko awaryjnie i informacyjnie, ja tak to zrozumiałem.
Jak coś się sypnie z forum to tam będzie info o tym.
Tam Calineczka czy ktoś inny z forum napisze co gdzie kiedy, żeby tak jak teraz to było nie musieli odpowiadać na 30-50 maili z zapytaniem od roztrzęsionych użytkowników forum.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
Osobiście też nie lubię używać fb, ale mam tam konto, na mój nick z forum. Polecam innym nielubiącym. Założenie jakiejś dodatkowej darmowej skrzynki pocztowej to nie problem, a później można ją podać przy rejestracji swojego "nickowego" konta na fb. Jako alternatywny sposób uzyskania informacji w sytuacji awaryjnej na forum - przyda się.
Wielu z nas udziela się też na innych forach tematycznych. To też może być alternatywny sposób komunikacji, trzeba tylko wiedzieć kto gdzie się udziela, i pod jakim nickiem. Problemem jest gdzie zamieścić taką informację o sobie. Ja na próbę wpisałem dwa fora w rubryce "zainteresowania" w moim profilu.
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Ja umieszczam odpowiednią informację zazwyczaj w podpisie :)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

ptja pisze:Ja umieszczam odpowiednią informację zazwyczaj w podpisie :)
Jarku, jednak nie przyszło mi do głowy szukać cię na fb, gdy nie było forum :)

P.S.
Mój pomysł ma jedna wadę: jeśli zdarzy się, że nie będzie forum, to nie sprawdzę, gdzie kto się udziela :neutral:

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Panowie, Elsor chce jutro wieczorem zacząć działać. Planujemy wyłączenie forum ok. 22-23ej , przenosiny na serwer testowy, włączenie forumowej wyszukiwarki i męczenie nowego hostingu.
Nie wiemy ile czasu to zajmie, prawdopodobnie do rana....
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Taki komunikat dobrze by było wrzucić w ogłoszenie widniejące u góry strony cały czas. :wink:
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

marmez pisze:Taki komunikat dobrze by było wrzucić w ogłoszenie widniejące u góry strony cały czas. :wink:
a kto to czyta.....stali bywalcy absolutnie..... :wink:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Calineczka, pewno masz rację - żebym ja tam coś zobaczył, to by musiało się bardzo zmienić tam. Np. musiało by być na czerwono... i pogrubione... i wielkimi literami... [scroll]i mrugać... [/scroll] :wink: No chyba trochę przesadziłem. Czerwony pogrubiony napis by wystarczył :D
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ