Zmiana trybów w TrustFire TR-801

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Ciacho
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2008, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Zmiana trybów w TrustFire TR-801

Post autor: Ciacho »

Wiam
Zakupiłem takie oto świecidło TR-801 i wystąpił mały problem:
Latarka ma 5 trybów Hi>Mid>Low>Strobe>SOS.
Wszystko fajnie, ładnie ale nieraz w momencie przełączania z trybu Low->Strobe lub z SOS>Hi latarka się zawiesza tzn. gaśnie :) i nie można jej włączyć. Aby ponownie ją włączyć trzeba odczekać jakiś czas (nie wiem jaki, najczęściej jakeś pół minuty/minutę) albo wyjąć ogniwo i włożyć je jeszcze raz.
Zauważylem, że gdy nacisniemy przycisk przełączania w momencie kiedy latarka akurat nie swieci (tryb SOS), to wtedy się zawsze zawiesza...
Aha i jeszcze sprawa z długością świecenia - dziwne ale w trybie High świeci już 2.5 godziny, muszę sprawdzić jaki prąd bierze bo jest to troche dziwna sprawa...
Jakieś pomysły co mogę sprawdzić zeby się nie wieszała?
Pozdrawiam
Ciacho
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Ciacho, brzmi to jak jakiś błąd w oprogramowaniu kontrolera.
Pozostanie chyba tylko zmienić driver.
Ciacho
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2008, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ciacho »

Hmm no dziwna sprawa, teraz jak ogniwo jest slabe (juz prawie nie swieci) nie moge jej zawiesić :) Popatrze jeszcze na nowym ogniwie

EDIT:
Włożyłem nowe ogniwo i po chwili sie zawiesiła, nawet po wyjęciu ogniwa nie chciała ruszyć. Włożyłem znów rozładowane ogniwo - działa i sie nie zawiesza... Odcina za duży prąd/napięcie czy jak?!? :)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Sterownik do wymiany :( Innej opcji nie widzę. Sprawdzałeś połączenia elektryczne itd. ?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Ciacho
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2008, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ciacho »

Przycisk jest ok, rozumiem ze mam elektronike wydłubać? widze ze jest połączona jakąś cyną albo czymś takim z obudową - mam to odłamać i wyjąć sterownik czy jakoś inaczej da się do tego dostać?

EDIT:
Zdjęcie z innego tematu:
Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

odciągnąć cynę łącząca tulejkę, obwódkę z płytką za pomocą lutownicy, pasty i np. tasmy rozlutowującej
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6252
lub np. oplotu z kabla koncentrycznego.
grzejesz cynę przez taka taśmę, cyna jest wchłaniana...
Potem raczej od strony leda, przez otworek z kabelkami za pomocą cienkiego gwoździka wybijasz driver. Całość najlepiej umieścic w imadle na ten czas ;-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Najpierw upewnij sie że wszystko jest ok elektrycznie :) Na krótko kabelkiem podłączaj sam moduł do akusa. Potem jezeli nic nie wskazuje że przy takim zabiegu jest ok dopiero odlutuj driverek od modułu. Stawiam na jakiś zimny lut lub coś w podobie.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Ciacho
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2008, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ciacho »

mozna probować dogadać się z DX, żeby np. przysłali nową elektronikę?

EDIT:
Możliwe, że są zimne luty. Teraz nie mam czasu bawić się lutownicą, w weekend sprawdzę.
Dzięki za info
Pozdrawiam

EDIT2:
Nie można mnie zostawiać z miernikiem sam na sam, troche zmasakrowałem połączenia :D W weekend wszystko poprawie, będzie śmigać aż miło :P

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 3:53 pm ]
Sprawdziłem połączenia te które były na wierzchu (nie wyciągałem sterownika), wszystkie były ok, dla pewności poprawiłem. No ale problem, niestety dalej pozostał. Macie jeszcze jakieś pomysły, czy po prostu wymienić sterownik?
Pozdrawiam
Ciacho
Awatar użytkownika
df
Posty: 307
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: df »

Zwiększyłbym kondensator zasilający procesor dolutowując na niego drugi o podobnej lub większej pojemności.

Operacja ta wymaga znacznej precyzji w lutowaniu i dostępu do elementów, więc jeżeli "zmasakrowałeś" luty po stronie sprężynki, to może poproś o to kogoś bardziej doświadczonego w lutowaniu.
Samo przylutowanie zajmie kilka sekund, a kondensatorek to groszowa sprawa.
Flagiusz
ODPOWIEDZ