Żarówka LED odpowiednik NR50 230V E25 100W

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
KGS
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 21:56
Lokalizacja: Chodzież

Żarówka LED odpowiednik NR50 230V E25 100W

Post autor: KGS »

Mam na inmię Krzyszof Mamteż dokuczliwą chorobę - epolepsję czylo padaczkę.
Do tej pory używałem w warzsztanie majsterkowicza lampy 230V z żarówką 100W Philops Reflector NR80 E27 ES. Prawie wystarczałam przy mojej wadzie wzroki.
Teraz jednak "pod karą ukamienowania" , żarówki takich kupić nie mogę. Oświetlenie bateria halodenów nie chodzi grę.

OTÓŻ jakie ,ta żarówka lampa kryteria być musiała spełniać "
W wint E27, ale to akurat można przerobić - lampa jest wisząza nad warsztatoweym stołem

Zapewniać oświetlenie barwy biały ciepłej (2700K-miał oryginał_ (np.5050)-SMD

Zapewniać taką samą lub wyższą światłość w czasie pracy "nad stołem"

Nie może mugać z częstotliwością 10lub100Hz ,lecz znacznie wyższą. Przy tch częstotliwiściach zaczyna mniemęczyć ból oczu , a później głowy - co kończy się napadem padaczki skroniowej. Wg neurologa ideałemby było 260Hz -czyli nie eilokrotnożś 50Hz.
Dlatego mam pytanie : Czy znalzal by sie na tym forum KONSTUKTORbędący ten projekt zeralizoważ,
Niestety nie mówię to o "kokosowych" zarobkach, lecz włożona praca zwróci się na pewno. Pocdrawiam serdcznie !!

Z poważaniem Krzysztof Graliński z Chodzieży ;)

krzycho > Proszę poprawić pisownie.
Ostatnio zmieniony niedziela 10 mar 2013, 23:02 przez KGS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

KGS, witaj :-)
Nie trzeba nic projektować :-)
Pomyśl o zestawie metalohalogen 35W z elektronicznym zapłonnikiem, ew. LED dużej mocy z odpowiednim stabilizatorem. Polecam zdecydowanie metalohalogena, nie musi być chłodzony, nawet mógł byś go w miejsce dotychczasowej lampy zainstalować. Zapłonnik koniecznie elektroniczny, by "nie mrugał" A jakość światła znakomita...barwę można dobrać do potrzeb.

Światła Ci nie zabraknie :-)

p.s błędy w pisowni wynikają z jakiejś wady "wewnątrzczaszkowego komputera osobistego" czy też z lenistwa? Jeśli tak-proszę o ich poprawienie, wszak współczesne pecety robią to prawie automatycznie :mrgreen:
ODPOWIEDZ