Lampka do 200 zł.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
quant34
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 12 maja 2013, 23:27
Lokalizacja: Koszalin

Lampka do 200 zł.

Post autor: quant34 »

Ponieważ jestem tu nowy, na wstępie witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze lampki do roweru, ponieważ jestem po 2 dniach przetrząsania internetu i obawiam się, że obecnie wiem mniej, niż 2 dni temu :|

Kryteria, jakie powinna spełniać lampka to:
1. możliwie niewielkie rozmiary (lampka ma być prezentem dla żony, a ona nie lubi żadnych mocno wystających elementów w rowerze),
2. przyzwoite oświetlenie drogi (i ciut pobocza jeżeli się da), ale bez oślepiania innych użytkowników ruchu (lampka będzie używana zarówno w mieście, jak i w terenie),
3. możliwość używania lampki jako zwykłej latarki,
4. budżet do 200 zł. za cały zestaw (latarka, ładowarka, ogniwo, mocowanie)

Początkowo myślałem o lampce do 100 zł., ale opinie na tym forum skutecznie zniechęciły mnie do latarek w rodzaju Ultrafire, które smażą się od ciepła diody i w ciągu sekundy tracą 50% jasności. W końcu do mnie dotarło, że za takie pieniądze nie kupię przyzwoitej lampki na rower, dlatego zwiększyłem budżet do 200 zł., jednak to już granica raczej nieprzekraczalna.

Bardzo proszę o pomoc, szczególnie że na tym forum są ludzie, którzy nie tylko się znają na rzeczy, ale i sprzedają dobry sprzęt.
bloom
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2013, 09:03
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bloom »

A gdzie chcesz to kupić w kraju czy wysyłkowo na wschodzie?
Tematów o lampkach na rower w tej cenie jest sporo, wystarczy poczytac ostatnie.
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Jeśli ściąganie z Chin wchodzi w grę, to na http://www.solarforceflashlight-sales.c ... =32&id=504 dostaniesz wszystko co trzeba:
- SolarForce L2P z XM-L U2 32$
- 2x18650 2600mAh 14,5$ (no nie jest to już jakaś pokaźna pojemność, teraz można dostać 3350mAh)
- ładowarka 12,5$
- uchwyt 3$
- wysyłka 2$
Wychodzi ciupke ponad 200zł, ale masz wszystko za jednym zamachem - wystarczy wykombinować osłonkę antyoślepnieniową i gitara.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Ewentualnie zapoznaj się z tym linkiem.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
quant34
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 12 maja 2013, 23:27
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: quant34 »

Przykro mi, ale zakupy za granicą nie wchodzą w rachubę. Mam zasadę, że nie biorę się za rzeczy, o których nie mam pojęcia. Nigdy niczego nie zamawiałem z zagranicy, nie mówiąc już o Chinach. Nie wiem nawet czy do takich zakupów potrzebne jest konto walutowe (moje konto pozwala na przelewy wyłącznie w złotówkach). Pozostaje jeszcze czas realizacji takiego zamówienia, który zapewne wynosi ze 2 tygodnie oraz ryzyko, że przesyłka w ogóle do dotrze (wiem, że takie rzeczy się zdarzają i guzik wtedy można zrobić - kasa po prostu przepada). Chciałbym kupić w Polsce, nawet jeżeli wyjdzie trochę drożej, to przynajmniej będę wiedział od kogo kupiłem.

Co do lampki Solarforce to moim zdaniem jest w porządku, chociaż wolałbym T5 (naturalne światło), ale gdzie to kupić od razu z osprzętem?
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

quant34 pisze:Co do lampki Solarforce to moim zdaniem jest w porządku, chociaż wolałbym T5 (naturalne światło), ale gdzie to kupić od razu z osprzętem?
Użytkownik forum "Greg" sprzedaje:
http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=52
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1143136

Pisz do niego na PW.
Osobiście polecam!
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
19arek93
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: 19arek93 »

Inna opcja to światełka od Bociana:

http://allegro.pl/nowosc-convoy-m2-xm-l ... 74591.html

Wychodzi trochę ponad budżet, ale jak to wygląda! Chyba zaczyna mnie łapać choroba. :)
L2P XM-L 2.8A od Grega
Awatar użytkownika
masssa
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: masssa »

Przepraszam że nie w temacie ale spodobal mi się kolimator do M2 z linka powyżej. Sam używam tego sprzętu ma rower więc pytanie gdzie dostanę taki kolimator? Pozdrawiam
Olight M21X Warrior Tactical Black XM-L / Olight S20 Baton / UltraFire C8-T6 Cree XM-L T6 z dx.com / Led Lenser P2 AFS 8402-A / Convoy M2 / WALLe BPM-2SL LED MACTRONIC / Spark SD6-500CW XML T6 2B cool white / ZebraLight H600w Mk II XM-L2 Neutral White
ODPOWIEDZ