Power Bank z Aliexpress

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
zardes
Posty: 3
Rejestracja: środa 22 maja 2013, 15:01
Lokalizacja: Bydgoszcz

Power Bank z Aliexpress

Post autor: zardes »

Witam

Z niepewnością pisze tu tego posta, ale serio nie wiedziałem gdzie uderzyć.

Szczerze to nie znam się od tej strony na elektronice, na początku chciałem zakupić ten sprzęt:
http://www.aliexpress.com/item/Wholesal ... 05980.html
Na 4 ogniwa 18650 lecz po spojrzeniu na wielkość stwierdziłem że może być problem ze zmieszczeniem tego do torby przy rowerze :/
więc znalazłem o te kilka centymetrów mniejszy power bank na 3 ogniwa
http://www.aliexpress.com/item/3-18650- ... 21479.html
(Przepraszam ale nie wiem gdzie szukać zdjęć i opisów dotyczących co faktycznie się znajduje w tych power bankach)

Tutaj pytanie do was czy taki sprzęt będzie dobrze ładował smartfona, tzn tak samo szybko jak stacjonarna ładowarka?
Myślę że jeśli wszystko by grało to 2,5-3 razy bym naładował swoja baterie 1600mAh
Mam jeszcze jedno pytanie czy w przypadku takiego sprzętu z 2 linku, ogniwa ładuje się ładowarką na usb?
Czy będę zmuszony do kupna ładowarki? :/
Jeśli kupie taki power bank to pewnie zakupie ogniwa od woytazo, tylko jakie?

Proszę was o wyrozumiałość i oczywiście pomoc ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Temat o power bankach bardzo szeroko został opisany na forum. Wyszukiwarka działa, sprawdzałem.
ILPT
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

zardes pisze:Jeśli kupie taki power bank to pewnie zakupie ogniwa od woytazo, tylko jakie?
Jakiekolwiek 18650, wszystkie oferowane przez Woytazo będą OK. Nie znam się na tych powerbankach, jeżeli w nich ogniwa są połączone szeregowo, to powiedz Woytazo, że będą używane właśnie tak, to on już dobierze z podobnymi parametrami. Wtedy możliwe, że będą to te droższe (np 5zł, a nie 3zł), ale to już dopytasz się Woytazo.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witam Kolegę z Bydgoszczy :mrgreen:
Jakbyś chciał jakieś pomiary akusów porobić, poświecić latarkami, to zapraszam :D
Zorganizuje się jakieś świecenie. W końcu trzeba zmobilizować Bydgoszcz.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

zardes, do Twoich (i moich) celów najlepszy jest powerbank na dwa aku 18650 - dość niewielki, tylko dwa aku w szereg(?) i dobra sprawność. Kolega LightLover tutaj takie oferuje: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10109
No i ładowanie przez micro usb a nie dziadowskie mini ;)
pozdrav
19arek93
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: 19arek93 »

Sam posiadam PowerBank na dwa ogniwa od kolegi LightLover. Dwa razy naładuje baterię na pewno, podejrzewam że nawet i trzy. Wszystko zależy jakich ogniw użyjesz.
U mnie na Samsungach 26D (2600mAh) z allegro po 8zł, śmigam z GPSem cały dzień i jeszcze nie zdarzyło się bym w ten sposób rozładował PowerBank do końca. Jednak zaznaczę że używam GPSu głownie z wyłączonym ekranem.
PS Samsung Galaxy S.
L2P XM-L 2.8A od Grega
ODPOWIEDZ