Convoy S2

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Bakus123
Posty: 11
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 17:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Convoy S2

Post autor: Bakus123 »

Witam, mam na imię Marcin, jest to mój pierwszy temat na tym forum :) Trafiłem tu całkiem przypadkiem, szukałem jakiejś stosunkowo taniej "lampki" na rower, bo mam dosyć mojej "super uber pierdylion diod", a wraz z każdym przeczytanym na forum postem mam niezły bigos w głowie ;)

Ale teraz do rzeczy. Zdecydowałem się zakupić Convoya S2, najbardziej jestem przekonany póki co do wersji 2,1A wraz z diodą T6 5C. W takiej gotowej oprócz poprawy chłodzenia trzeba coś więcej robić?

GOTOWIEC


Z drugiej strony nie boję się jakiejś dłubaniny przy elektronice, mogę rozważyć kupno samego "kadłubka" i skompletowanie samemu drivera i diody.
Tylko jeśli ta opcja jest bardziej opłacalna/lepsza to co wybrać? Sterownik z fasttecha/giełdy, XM-L/XM-L2? Co z odbłyśnikiem? Stock?



A co do akcesoriów niezbędnych na rower/do działania to zdecyduję się na 18650 od Woytasa, uchwyt (1 lub 2) i ładowarka( 1)

Dobry wybór? Czy jest coś lepszego?


Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Co do tego drugiego uchwytu to będziesz musiał przy latarce zastosować gumkę żeby nie wypadła
Awatar użytkownika
Bakus123
Posty: 11
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 17:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Bakus123 »

Tak, wiem, kawałek dętki która poległa myślę że rozwiąże sprawę.

Ciężko znaleźć coś w miarę konkretnego na kierownicę o średnicy 31mm ;-)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... light-host

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... 0k-neutral

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... t-driver-c

Wyjdzie z tego dobra latarka, fakt drożej niż gotowiec, ale przy gotowcach jest problem z odklejeniem diody i zmiana tego badziewia silikonowego, na dobrą pastę termo.

Uchwyt ciężko rozgryźć ten 1 może nie trzymać solidnie, a ten 2 miałem i raczej nie polecam, trzeba podłożyć kawałek gumy żeby nie latała.

Ładowarka jest w miarę ok, ładuje około 500mA i kończy ładować w okolicach 4,23V
Ostatnio zmieniony poniedziałek 12 sie 2013, 15:12 przez maciex93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Gotową latarkę trzeba poprawić. Dioda jest wklejana na silikonie i MCPCB jest zwykle 1mm grubości.
Akurat aby pogiąć.
Według mnie leliej :
S2 hosts + 6* AMC7135 2-Group 3/5 Modes .
Pojawiły się fajne diody XM-L2 T6-4C .
Poskładać na dobrej paście. Wcześniej spolerować MCPCB i pigułę .
Taki zestaw zdecydowanie lepszy od proponowanego.

Edit
Zdublowało się
Ostatnio zmieniony sobota 24 sie 2013, 11:37 przez Dariusz70, łącznie zmieniany 1 raz.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jak 2 osoby piszą to samo to musi to być dobre ;)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Latarka ok, wymaga poprawy chłodzenia czyli spolerowania podłoża diody i piguły i naniesienia nowej lepszej pasty termo między diode a pigułe i na gwint piguły.
Oprócz tego trzeba zmostkować sprężynke przy włączniku.
Ładowarka też ok.
Uchwyt najlepiej kupić ten : http://www.fasttech.com/products/1630/1 ... r-bicycles
Może nie wygląda na zdjęciu rewelacyjnie ale jest solidny i mocno trzyma latarke, dodkowo nie lata ci latarka na boki ani nie przestawia się jak by to miało miejsce w tych uchwytach z regulacją kąta w poziomie.
Nie opłaca się kupować samej obudowy i osobno sterownika i diody, nawet jeśli chcesz wymienić diode na XM-L2 to i tak lepiej kupić gotową latarke, sprzedać diode i kupić nową diode.
Kupowanie samej obodowy ma sens jeśli chcemy wymienić większość częsci na takie których nie oferuje producent, a w S2 masz wszystko gotowe tylko poprawa termiki i mostkowanie sprężynki.

Edit : no i kolejna osoba to samo pisze :D
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ten uchwyt http://www.fasttech.com/products/1630/1 ... r-bicycles nie złapie kierownicy 31mm.

Co do opłacalności, w gotowcach diody są nieraz tak mocno przyklejone że niszczy się diode, niestety z własnego doświadczenia, dlatego bezpiecznie jest kupić host o samemu zrobić to tak jak ma porządnie być.
Awatar użytkownika
Bakus123
Posty: 11
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 17:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Bakus123 »

Widzę forum nie śpi i zawsze społeczność pomoże, więc jednak zdecyduję się samemu poskładać, jak już kompletować to coś na dłużej ;-)

A szkło i odbłyśnik będą okay, czy też jakiś zamiennik?
Jakąś inną lepszą ładowarkę proponujecie?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Odbłyśnik jak najbardziej jest ok, jedynie można zmienić na kolimator żeby rozkład światła był jeszcze bardziej równomierny.

Szkiełko można dać z powłokami, ale na fasttech już nie ma http://www.fasttech.com/products/1606/1 ... glass-lens
Ale różnica nie do zauważenia gołym okiem.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Kolimator pasuje TEN . Sprawdzone . Zobacz ten TEMAT w sklepiku. Rozkłady światła z kolimatora i ref S2.
Co do szybek to chińskie są kiepskie. Stosuję UCL Lens (USA) .
Driver polecam przy prądzie 2,1A ten z trybem 50% (z mojego linku). Akurat do normalnej jazdy w ciemnościach.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Bakus123
Posty: 11
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 17:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Bakus123 »

OK, lista robi się coraz dłuższa, ale nie ma tragedii jak za taki setup
Jeszcze widziałem że wiele osób zmienia/poprawia sprężyny, też jakieś "specyfiki" z fasttechu czy to już bardziej robótki ręczne połączone z inwencją własną? :smile:
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Bakus123 pisze: Jeszcze widziałem że wiele osób zmienia/poprawia sprężyny, też jakieś "specyfiki" z fasttechu czy to już bardziej robótki ręczne połączone z inwencją własną? :smile:
Stal stosowana na sprężynki kiepsko przewodzi prąd. Tracić energię na sprężynkę?
Przy końcówce pojemniści ogniwa także te niewielkie spadki napięcia na sprężynce spowodują słabsze świecenie diody (Vf diody niższe od napięcia na ogniwie).
Zastosowanie dodatkowo styku mosiężnego powoduje mocniejszy docisk i usztywnienie ogniwa (druga sprężynka jest na driverze) .
Nie przełączają się tryby od wstrząsów.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Doczepie się pod ten wątek. Mam jakieś Akumulatorki 18650 z laptopa hp pavilion 5szt, ale myślę coś dokupić do S2 co byście polecali z fastech? brać ogniste trustfire 18650?? Czy coś jednak innego może z naszego PL rynku lub tutaj od kogoś, albo po prostu używać tych co mam :)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Bardzo dobre: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11132
A i możesz używać te co masz.
Ogniwa xxxxFire raczej starać się unikać.
ODPOWIEDZ