Lampka na noc do 150zl

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Huee
Posty: 56
Rejestracja: sobota 20 gru 2008, 17:44

Lampka na noc do 150zl

Post autor: Huee »

Witam nazywam się Piotrek jestem młody nie ujawnie swego wieku :D lubie światełka zajmuje się też GSM trochę


Pytanie:Szukam lampki do jazdy rowerem w nocy do 150 zł gdzieś[cena sklepowa więc na allegro można taniej wychaczyć] tylko chodzi mi o konkretny model i najlepiej link docelowy ;]

Nie chce wozić aku ze sobą czy innych tego typu rzeczy lampka na baterie żeby była lub jakieś akumulatorki żeby można było w nią włoźyć[no i żeby troche świeciła] i chce widzieć coś w nocy przed sobą jak nią zaświecę

Patrzyłem na model: mactronic MLF-1W i DIF-1W

Pytanie czy ten DIF-1W na serio daje taki efekt? Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Przy odpowiednio długim naświetlaniu :mrgreen:

Popatrz na niebo nad drzewami - jest prawie białe...

Jak chcesz realnego porównania to zobacz na mojej stronie :
http://dominik.magma-net.pl/mod/
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

daje takie efekt, ale tylko na zdjęciach, nie ma EXIF'a
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

http://allegro.pl/item500169360_bociala ... okrow.html
Raczej nic lepszego nie znajdziesz. Napisz do Bociana (udziela się na tym forum) i spytaj czy zrobi i dla Ciebie. Sam mam jedną a moja dziewczyna drugą i jak najbardziej polecam :)
Tu masz moje porównanie lampek w śród których jest też Bocialarka z linka powyżej:
http://img139.imageshack.us/img139/8827 ... as7fg3.jpg
Huee
Posty: 56
Rejestracja: sobota 20 gru 2008, 17:44

Post autor: Huee »

Hmmm no ten Mac nie jest taki piekny jak na tam tej fotce hehe ,ale lepszy pewnie niz ten mac niz teraz mam. Ta Bociana nie zła naprawdę ,ale 180 zł z lekka dużo ,a co myślicie o Maglite 3D? Nadaje się to na wycieczki w nocy ? Obecnie mam MacTronic SDB-4W ;]


A taka sigma dobra ?

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/item507736723_lampka_cateye_hl_el530_1500_kandeli_nowa_krajek_pl.html
Ostatnio zmieniony niedziela 21 gru 2008, 18:00 przez Huee, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Huee pisze:Hmmm no ten Mac nie jest taki piekny jak an tam tej fotce hehe ale lepszy pewnie niz ten mac niz teraz mam ta Bociana nie zła naprawdę ale 180 zł z lekka dużo hehe a co myślicie o Maglite 3D? Nadaje się to na wycieczki w nocy ? Obecnie mam MacTronic SDB-4W ;]

Nie wiem jak bardzo jesteś młody i jak wiele jeszcze edukacji przed Tobą ale proszę postaraj się pisać bardziej z sensem, używając przy tym przecinków i kropek bo ciężko zrozumieć o co Ci chodzi...
180 PLN to cena jak najbardziej odpowiednia jak za cały zestaw bocialarkowy...
Huee
Posty: 56
Rejestracja: sobota 20 gru 2008, 17:44

Post autor: Huee »

No rozumiem ,ale jak tak do 150 zł szukam maksymalnie ;] Sorry za przecinki , ale w necie zbytnio ich nie używam ;]

No trochę jeszcze jest ;] [edukacji]

A ta Sigma co dałem link do niej to naprawdę ma niby 1500 kandeli heh ?

Na tej stronie gdzie porównywane są lampki zauważyłem CatEye HL-EL500G widziałem ją na allegro może taką kupić dawali jeszcze w zestawie lampke na tył . Lub HL-EL530 CatEye .


Po prawiłem po przedniego posta żeby nie było ;] .
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

500G to bardzo dobry wybór, szczególnie po zmodowaniu.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Huee
Posty: 56
Rejestracja: sobota 20 gru 2008, 17:44

Post autor: Huee »

Dominik,ale taka z allegro [na dole postu link] bez przeróbek będzie dawała dobre światło ?

A może ta maglite 3d lub taka latareczka [piszą, że "uregulowana stała jasność świecenia o mocy 200 lumenów"]

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/item504268902_okazja_latarka_solarforce_200_lumenow.html
I nie są w cale takie drogie ;]

500g "

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item501054949_lampy_cateye_hl_el500g_tl_ld260g_f_vat.html
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Huee, nie będzie - po przeróbce to moja ulubiona lampka miejska na 4xAA.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Huee
Posty: 56
Rejestracja: sobota 20 gru 2008, 17:44

Post autor: Huee »

Hmmm czyli jak ktoś nie zamierza bawić się w przeróbki a chce mieć dobre światło to taka 500g jest stratą pieniędzy ?

A te latarki co podawałem ?Lub te inne z allegro z diodą Cree?
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Huee, dalej uważam że Bocialarka będzie tu najlepsza - przecież do tego Maglite będziesz musiał dokupić akumulatorki, ładowarkę, mocowanie do roweru, pokrowiec...
A CatEye bez modowania lepiej od razu sobie odpuść...
Radzę Ci kupić latarkę z zaufanego, rzetelnego źródła (np. Bocian) bo opisy na Allegro w znakomitej większości nie mają nic wspólnego z realnymi osiągami - nawet na tym forum jest specjalny watek o tym. :lol: Bocian dopieszcza swoje produkty - sam kupiłem od niego 3 Bocialarki :) Dorzucasz 30 zł do swojego limitu i zadowolenie zagwarantowane :!:
Huee
Posty: 56
Rejestracja: sobota 20 gru 2008, 17:44

Post autor: Huee »

Czyli Bocio jest the best :D . Właśnie nie wiem widziałem zestawy maglite z aku chyba nie pamiętam uchwytem, ale widzę jednak, że odradzacie :D

A ta latareczka co świeci 200 lumenów to też odradzacie ?


A te bocilarki widziałem rożne Aukcje tego użytkownika i była też po 150zł, ale to zapewne jakiś gorszy model ?

Czytam również opinie dotyczące bocia i są różne lecz na tym forum co czytam dużo jest minusów lecz to posty sprzed 3 miesięcy więc teraz nowy model pewnie był wystawiony .
Fifi
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 22:41
Lokalizacja: inąd

Post autor: Fifi »

Dominik, powiedz mi, jaki sposób zmodyfikowałeś EL500G i masz zdjęcia "światła" przed i po?
Huee
Posty: 56
Rejestracja: sobota 20 gru 2008, 17:44

Post autor: Huee »

Fifi takie rzeczy na PW załatwiaj ,a nie w temacie o kupnie lampki ;] .
ODPOWIEDZ