Jakie kondensatory "audio" do C.A. 840A/C

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Jakie kondensatory "audio" do C.A. 840A/C

Post autor: pier »

Witam.
Z góry zaznaczam że ze światłem temat nie ma nic wspólnego.
Wiem że na forum jest kilku obcykanych w tematyce audio.
A więc mam kolegę który ma wzmacniacz i odtwarzacz cd Cambridge Audio 840.
No i mam zadanie od niego aby wymienić w tym sprzecie wszystkie elektrolity.
Wiem że jakiś kondensator w cd się wylał a reszta do wymiany "bo będzie lepsze brzmienie".
Nie wnikam w temat, tak chce to tak zrobię.
No i teraz pytanie jakie zastosować kondensatory, jakiej firmy i gdzie kupić?
Dodam że musi to być coś ekstra, coś co może wpłynąć na dźwięk.
A jeszcze jedno, koszta się nie liczą.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Black Gate N/Black Gate STD/Panasonic FC/Rubycon ZL ponoć są dobre ale ja tam się nie znam, bo w dzieciństwie słoń mi nadepnął na ucho :razz: Zawsze też można wsadzić "zwykłe" i skasować 10x więcej za to - pewnie efekt placebo zadziała :twisted:
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

ElSor pisze:Panasonic FC/Rubycon ZL ponoć są dobre
Dobre są, można niezłe iskry krzesać z nich. ZLH od Rubycona też jest ok.

Wszystkie do kupienia na alledrogo u HFO_PL - innych nie testowałem.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Witam po krótkiej przerwie.
Kolega podjął decyzję. Na początek przerabiam CD-ka. W torze audio będą BLACK GATE w zasilaczu Panasoniki i diody w zasilaczu podmienię na MUR860.

Tylko że mam problem z kondensatorami. W oryginale są 10uF/50V a Black Gate-ów nie mogę takich znaleźć jedynie 10uF/16V. Czy takie będą dobre?

I jeszcze ciekawostka. W brytyjskim sprzęcie za 5,5k są same chińskie kondensatory Xunda. Naliczyłem też w nim około 20 stabilizatorów serii 78xx.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Skoro masz 10uF na napięcie 50V to te z zamiany powinny mieć takie same parametry. No chyba że pomierzysz napięcie i wstawisz coś innego.

No i pamiętaj - na necie sporo podróbek się przewija. Różnicy w dźwięku pewnie wielkiej nie będzie lub żadna. Właściciel pewnie za dużo się naczytał elektrody.
ILPT
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Skaktus ja tylko robię co klient chce. Tak jak pisał Elsor wstawiłbym byle co i by było "lepiej" a im droższe to będzie lepiej grało :twisted:

Co do wartości napięcia to wydaje mi się że w torze audio nie ma napięć 50V. Ale co ja się tam znam na audio voodo.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
pier pisze:Co do wartości napięcia to wydaje mi się że w torze audio nie ma napięć 50V. Ale co ja się tam znam na audio voodo.
Można się zdziwić... Sprawdź lepiej napięcie zasilania tego toru, i przyjmij maksymalne jakie tam może się pojawić.
Miałem kiedyś na warsztacie wzmacniacz cenionej firmy audiofilskiej, który był po prostu źle zaprojektowany i przy włączaniu na kondensatorach pojawiało się pełne napięcie zasilania, o ile pamiętam było to 2 x 37V, a kondensatory były na 63V.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, miałem dokładnie ten sam zestaw, właścicielowi brakuje pewnie basu przy niskich poziomach głośności. Dam sobie rękę uciąć że że wymiana kondensatorów na Black Gate nic nie wniesie w brzmieniu. Tak jest to zaprojektowane i tak ma grać, proponuję niech zmieni system na Rotela ra 1070 i poszukiwanie swojego idealnego dźwięku się zakończą z pełną satysfakcją. Modyfikację na zasadzie - właściciel chce- mogą jedynie zaszkodzić bo trzeba wiedzieć co i gdzie wymienić i na co a nie jak leci i że droższe kondensatory mogą tylko polepszyć jakość. A najważniejsze w tym by słyszeć różnicę to chyba są kolumny jako element zmieniający prąd na dźwięk i gdy one będą cienkim gardłem to żadne zmiany nie zostaną usłyszane . Tak jak pisałem zestaw Rotela i do tego kolumny B&W jeśli faktycznie cena nie jest przeszkodą ( kondensatory BG to nieraz 500zł za sztukę ) i człowiek będzie długo siedział z opadniętą szczęką > słuchałem obu zestawów i Rotel to jakieś dwie klasy lepszy zestaw niż CA 840. Ten wzmacniacz używany można kupić za 1500-2000zł a ewentualnie potem dokupić CD ( z CD od CA 840 też pięknie zagra ). Przypuszczam że wymiana kondensatorów na BG wyniosła by z 5000zł , a te 50V to powinno tam zostać , trafo w CA 840 ma 800W i jak byś pomierzył te napięcia to pewnie oscylowały by koło 40V w sekcji zasilania .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ