Poradnik - Jak wrzucać obrazy na Światelka.pl

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Poradnik - Jak wrzucać obrazy na Światelka.pl

Post autor: marmez »

Cześć

Jako, że nowi użytkownicy często mają problem z wrzucaniem obrazów na forum, to prosty poradnik obrazkowy poniżej:

Wybieramy przycisk Img-Upload, który jest u góry strony w nagłówku jak i pod polem w którym się pisze.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Wybieramy odpowiedni plik i klikamy przycisk po prawej - Wyślij.

---------------
Otwiera nam się nowe okno/zakładka, gdzie musimy wybrać plik zdjęcia/obrazka, który chcemy wysłać. Klikamy, Wybierz plik, wybieramy plik i potem klikamy Wyślij

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Później klikamy copy, które ładuje nam do schowka tekst, który musimy wkleić w odpowiednie miejsce w naszym wpisie.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Wklejamy skopiowany link do treści, w tym miejscu, w którym chcemy, by się pokazała miniaturka.

Obrazek

No i to chyba wszystko :) Przynajmniej na razie. :)

Możne by przykleić ten temat w dziale technicznym, żeby było łatwo go nowym osobom znaleźć?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 29 lis 2022, 18:30 przez marmez, łącznie zmieniany 2 razy.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jeśli chodzi o obrazki to wiele osób ma też problem z ich pomniejszeniem.
Polecam http://www.rw-designer.com/picture-resize z nazwą PhotoResizeF800x600NSO (PhotoResizeF800x600NSO.exe). Obrazek (obrazki) przeciągamy na ten plik (polecam trzymanie go na pulpicie) i puszczamy. Jego mniejszą(-e) wersję(-e) będziemy mieli w tym samym folderze, z którego przeciągaliśmy oryginał(-y). Szybkie, proste i wygodne a admina nigdy nie zezłościmy za dużym obrazkiem i rozjeżdżającą się stroną.

http://translate.google.pl/translate?sl ... ze&act=url tłumaczenie strony z instrukcją programu PhotoResize.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Temat przykleiłem, bo jest naprawdę ważny.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

dodajcie jeszcze info by wyłączyć adblocka, mi uniemożliwiał upload obrazka
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

neutrinus pisze:dodajcie jeszcze info by wyłączyć adblocka, mi uniemożliwiał upload obrazka
Zwykły Adblock mi nie przeszkadza, tylko w Chromie czasem przy Adblock plus coś się zajączkowało.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

A da się jakoś otworzyć "bibliotekę" z moimi obrazkami, które wstawiłem? Bo raz już tego szukałem w moim profilu i nie znalazłem. Gdybym chciał np. drugi raz użyć tego samego obrazka, a nie pamiętam gdzie wcześniej go dałem :roll:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Niestety nie ma takiej opcji.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Spoko ElSor, ja sobie jeszcze jakoś po chwili odszukam, ale Ty, czy Pyra jak macie po kilka tysięcy postów to sobie nie wyobrażam... ;)
Pytam, bo na innych forach zawsze gnoili jak się zdjęcia powielało- za zaśmiecanie serwera.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

piciex, po to są wyszukiwarki, żeby z nich korzystać :razz:
Dam radę, jak będzie trzeba.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ElSor, wiesz, to nie chodzi o to, czy się da, ale, że ten mechanizm, który jest jest "prawie" idealny ;) Ja wiem, że to jest dodatek, i że działa, ale ideowo jest nieprzemyślany (przez autora, nie przez administrację).

Są co najmniej dwa problemy:
- Gdy się wyśle złe/niepotrzebne zdjęcie, to już się go nie da usunąć i śmieci na serwerze. (chyba, że administracja ma jakiś automat znajdujący nielinkowane obrazki - w co wątpię).
- wspomniane wyże - brak wygodnego zarządzania swoimi grafikami, choć to może jakiś plus, bo ludzie nie wykorzystują przez to tej przestrzeni poza światełkami i nie trzeba ustawiać limitów itd ;)
- nie przeskalowuje oryginalnych rozmiarów, i ludzie wrzucają 5-20MP zdjęcia, które chcą zajmować 10 ekranów, na szczęście dwa kliknięcia i przeglądarka potrafi je skalować do okna..., ale jaki jest sens wrzucania takich wielkich obrazów? Jak widać zalecenia regulaminowe w tej kwestii nie pomagają, kilka linijek kodu PHP by lepiej podziałało tutaj (tzn. żeby za duże grafiki skrypt konwertował do np. 1200px max - byle z dobrą jakością) :)
- a poza tym miniaturki mają tragicznie słabą jakość kompresji. Chyba wiele by hosting nie ucierpiał, gdyby jakość miniaturek podkręcić trochę, żeby było ładniej

Każdy kij ma dwa końce ;)

Ale to taka Lista Marzeń :wink: Prawdę mówiąc to w razie ewentualnej przesiadki forum na phpBB3, to ja tego nie widzę, celował bym raczej w jakieś porządniejsze silniki, chyba nawet w płatne, może vBiuletyn albo coś innego, bo w sumie nie wiem co najlepsze. Ale to nie na ten wątek, to kończę :)

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

marmez pisze: (chyba, że administracja ma jakiś automat znajdujący nielinkowane obrazki - w co wątpię).
ma! :mrgreen:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Calineczka pisze:
marmez pisze: (chyba, że administracja ma jakiś automat znajdujący nielinkowane obrazki - w co wątpię).
ma! :mrgreen:
No to spoko :mrgreen:
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 311
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Jest jeszcze jeden sposób wklejania zdjęć. Poniekąd bezpośrednio bez miniaturek.
Jako załącznik.

Ale właśnie odkryłem, że nie będąc zalogowanym zdjęć dodanych metodą przez załącznik nie widać? Czy to prawda, tak ma być (musi?)?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Być może się mylę ale przez tę metodę właśnie się forum rozjeżdża.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

tiuro pisze:Ale właśnie odkryłem, że nie będąc zalogowanym zdjęć dodanych metodą przez załącznik nie widać? Czy to prawda, tak ma być (musi?)?


Faktycznie. :|
Nigdy na to nie zwróciłem uwagi. Dziwnie wygląda jak ktoś opisuje jakiś obraz, którego nie ma. :neutral:
ODPOWIEDZ