Ładowarka AA, AAA, 18650 do użytku domowego

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
rek0
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:17
Lokalizacja: Kraków

Ładowarka AA, AAA, 18650 do użytku domowego

Post autor: rek0 »

Dzień dobry,

Szukam ładowarki do akumulatorów AA, AAA i 18650 do "amatorskiego użytku" - nie do warsztatu, gdzie ładuje się 200 ogniw dziennie, potrzeba 15" wyświetlacza, itp., tylko do domu.
Na forach temat był już milion razy, ale zastanawia mnie, która opcja jest najlepsza:

BC-800 + noname z allegro (http://i1149.photobucket.com/albums/o59 ... 1909ca.jpg),

Redox Alpha V2 i zabawa z dokupywaniem reszty,

NITECORE Intellicharge i2 V2, która wydaje się mieć wszystko co najważniejsze, ale opinie na jej temat są mocno podzielone
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

BC-800 Ok ale tylko do Ni-Mn i Ni-Cd - bez ładowania Li-Ion, noname jest do niczego, lepiej już kupić dwukanałową z fastech.
Redox nie znam.
i2 do użytku domowego jest OK.
rek0
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rek0 »

ten noname wziął się z tego, że ponoć Li-Iony nie mają takich wymagań jeżeli chodzi o ładowarki, a dwukanałowej nie potrzebuję, bo mam tylko jedno 18650

Redoxa - czytałem - że wiele osób sobie chwali, ładuje wszystko od 1-20V, ale trzeba sobie dokupić zasilacz, koszyk i umieć go zaprogramować do określonego akumulatora. Nie wiem czy to się opłaca, bo sama ładowarka kosztuje więcej niż i2

Dlatego chyba wezmę Nitecore
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Mam BC-800 i mimo też niezbyt dobrych opinii uważam zakup za strzał w 10 jak chodzi o AA i AAA - moim zdaniem lepiej niż droższa bc-700.
Nitecore i2 też mam w rodzinie - sprezentowałem i użytkownik sobie chwali, Li-ion ładuje do bezpiecznych 4,17-4,18 jedyny malutki minus - troszkę może być spory prąd dla tańszych i mniej pojemnych AAA.
No name nie jest dobra bo dla Li-Ion musisz mieć to minimum bezpieczeństwa i pewności, ze nie zrobi zwarcia, nie przeładuje a w tych chińskich wszystko się zdarza - miałem 2 jednokanałowe z koszykami na stałe bez ruchomych styków i jedna wybuchła, a druga przestała działać.
Taką też miałem co na obrazku i ta naładowała tylko 1 raz, po czym odmówiła współpracy. :mrgreen:
rek0
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rek0 »

wybuchła :D

Akumulatory, które obecnie posiadam:
GP ReCyko+ R03 AAA 800mAh (ReCyko+ 85AAAHCB)
Eneloop AA R6 HR-3UTGB
Panasonic NCR 18650B

Czy Nitecore i2 rozładowuje NiMH do 0 a następnie ładuje? Bo podobno tak się powinno ładować akumulatory tego typu.
Ta ładowarka ma prąd ładowania 500mA. Czy te GP można ładować pojedynczo?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

rek0 pisze:Czy Nitecore i2 rozładowuje NiMH do 0 a następnie ładuje? Bo podobno tak się powinno ładować akumulatory tego typu.
Nie powinno się tak ładować tego typu akumulatorów.

Napięcie stosowane w rozładowywarkach 0,8V dla NiMH. Poniżej nie powinno się rozładowywać.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
rek0
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rek0 »

aha, ok. To 0 wzięło się z tąd: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic305973.html
Tak czy inaczej, ta ładowarka tego nie potrafi? No to trudno, jak nie ma nic lepszego w tej cenie, to będzie musiało wystarczyć rozładowywanie w latarce.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Przejrzałem wątek i nie zauważyłem tam żeby ktoś pisał o rozładowywaniu do 0V?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
rek0
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rek0 »

Tutaj
Można doładowywać około 5 razy potem należy rozładować do zera.
Może coś czytam nie tak...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Rozładować do zera nie znaczy że do 0V tylko wyciągnąć całą zmagazynowaną energię w akumulatorze co powinno nastąpić przy 0,8V bo potem to już kilka-kilkadziesiąt sekund i spadnie do 0V.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
rek0
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rek0 »

ok, jeśli nie ma w tej cenie nic lepszego i ta ładowarka nie ma takiej możliwości, to ją wezmę i będę rozładowywał w światełkach.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Mam Nitecore i polecam, mega wygodna, nie muszę się zastanawiać co za ogniwo mam w latarce. AAA warto ładować parami i co drugi slot, jak piszą w instrukcji o ile pamiętam. Zmniejsza to prąd pakowany w ogniwo.
rek0
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rek0 »

Tak, to się tyczy modelu i4. i2 ma mniejszy prąd, pytałem czy nie uszkodzi moich AAA, mam nadzieję, że nie.

Dzięki za pomoc, już ją sobie kupiłem.
ssto
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 26 lis 2013, 15:41
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: ssto »

Również mam Nitecore'a i2, ładowałem już 18650, AA i AAA jedyny problem z jakim można się spotkać w tej ładowarce to kiepsko działające sprężyny, ale to tylko i wyłącznie kwestia wygody. Co ważne nie nagrzewa się jakoś bardzo więc spokojnie można zostawić bez nadzoru.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

rek0 pisze:Czy Nitecore i2 rozładowuje NiMH do 0 a następnie ładuje? Bo podobno tak się powinno ładować akumulatory tego typu.
Rozładowywanie Ni-MH co każdy cykl ładowanie jest całkowicie niepotrzebne. Takie zabiegi miały eliminować efekt pamięci, który występuje w Ni-Cd, a w Ni-MH jest niezauważalny. Nowoczesne Ni-MH tej generacji co Eneloopy nie mają zauważalnego efektu pamięci, dlatego każdorazowe rozładowywanie ich jest zbędne, co już dawno temu w artykułach było pisane. Niestety marketing ładowarkowy i legendy ludowa dalej polecają rozładowywanie do pustości...
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ