Modyfikacja NANJG 105c - driver programowalny wg ElSora

co i jak zrobiłem...
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

czyli poziom 9'ty będzie miał 0,7A , 10'ty juz 2,1A
12'ty 2,8A, 11'ty coś pomiędzy 2,1 a 2,8
czyli pozbawiamy sie 50%-1,4A - dobrze rozumuje ???
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dolutowanie 2ch AMCków samodzielnie nie dołoży Ci dodatkowego poziomu. Na 11 będzie już 2,8A.
12 jest jak ja robię wersję 2,8A i wtedy poziomy idą kolejno 0.7A - 1,4A - 2,1A - 2,8A.

Właściwie to teraz dałeś mi do myślenia i może mógłbym dorzucić kod umożliwiający za pomocą gwiazdki, wybór wersji 2,1/2,8A na etapie montażu a nie programowania, choć ta funkcja przyda się 1 osobie na 50 pewnie ;)
W każdym bądź razie powstaje powoli (tzn jest w fazie testów) wersja 2,45A z zabezpieczeniem termicznym, 7 najwyższymi poziomami bez PWMa i z nieco większymi możliwościami konfiguracyjnymi. Także udało mi się nieco lepiej ustabilizować najniższy poziom i zmniejszyć pobór prądu przez mikroprocesor, co przekłada się na dłuższy czas pracy o ok 40 dni (oczywiście na najniższym poziomie), przy delikatnie mocniejszym świetle.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Acha czyli mam 11 poziomów i mogę je ustawiać ja chce, bo już się zastanawiałem czy będzie 50% . W sumie to i tak pewnie tego nie sprawdzę.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

fotorondo pisze:bo już się zastanawiałem czy będzie 50%
Dla oka tak ale dla luksomierza i amperomierza nie ;)
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

ElSor - czy na bazie nanjg dałoby się zbudować driver załączający 2 grupy ledów:
2xml - działające na 10x AMC
2xpe - działające na 6x AMC
W sumie wykorzystane oryginalne 8AMC + 8 na 'kanapkę'

Latarka:
http://www.sunsky-online.com/product/de ... .id=363646

Potrzebne byłyby 3 tryby:
- 10AMC'ków (kanapki przy XML'ach)
- 6AMC (kanapki dla XPE)
- wszystkie 16AMC

Nie musi być PWM'a - wszystko leci na 100%
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Mieciu, za dużo cięcia i grzebania na oryginalnym PCB od NANJG-a. Lepiej zrobić swoje PCB już dopasowane do nowego body z odpowiednio pogrupowanymi AMCkami i z 4 wyjściami (na każdą diodę osobne). Sterować dało by się bez problemu nawet każdym LEDem z osobna przy czym wtedy tylko 2 by miały PWM ale myślę, że rozpiętość regulacji byłaby wystarczająca.
kermit
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 paź 2010, 13:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kermit »

Cześć

Elsor będziesz sprzedawał te sterowniki ? Rozumiem że mają one lepsze sprawność niz zwykłe które są sterowane tylko PWM.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

kermit pisze:Elsor będziesz sprzedawał te sterowniki ?
Właściwie ciągle sprzedaję po znajomych i osobach, które zapytają o to na PW. Zawsze mam kilka szt "na zapas" więc problemu nie ma.
Sprawność przy poziomach innych niż MAX mają wyższą niż "zwykły" NANJG 105c, najlepszą, gdy dany poziom ma prąd <700mA.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

mam pytanie początkującego/lajkonika - czy driwery Flagiusza, Grega i Twój to projekty czysto programistyczne, bazujące na chińskiej elektronice typu NANJG 105c, czy też któryś z nich jest również projektem hardware'owym?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc hardware'owym ale dużo bardziej się opłaca przeciąć ścieżkę w kilku miejscach i zrobić mostki kroplą cyny niż kupować same PCB w cenie gotowego NANJGa, do tego lutować wszystko i marnować czas. W tej wersji jest 1 cięcie i 1 mostek + dolutowany kondensator. W wersji 2giej mam nieco więcej zmian "hardware'owych". Flagiusz zrobił tyle sterowników, że ma pewnie i takie i takie. Greg ma raczej software'owe + dolutowany kondensator, podobnie jak Bocian i Pyra. Barney oraz Pralat mają raczej tylko soft, bez grzebania lutownicą.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Ja jak modyfikuje sterowniki to też raczej ograniczam się do softu i dolutowania kondensatora.
Nadchodzą jednak długie zimowe wieczory i chyba popełnię coś w stylu pomysłu ElSora...
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

ElSor pisze:Greg ma raczej software'owe + dolutowany kondensator...
Albo +termistor w wersji standard X1 :)

Swoją drogą, po święcie zmarłych będzie pewna nowinka w temacie driverów z mojej strony, bardziej "hardwarowa".
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

ElSor, pytam ponieważ np. driver Flagiusza ma już parę lat i nie wiem do końca, czy był on w 100% zaprojektowany i wykonany przez niego (PCB), czy korzystał z gotowych sterowników chińskich tylko je modyfikując i ogrywając nowym softem.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

greg pisze: Swoją drogą, po święcie zmarłych będzie pewna nowinka w temacie driverów z mojej strony, bardziej "hardwarowa".
Przybliżysz coś? Pierścień magnetyczny czy wyświetlacz ? :mrgreen:
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

alienth pisze:
greg pisze: Swoją drogą, po święcie zmarłych będzie pewna nowinka w temacie driverów z mojej strony, bardziej "hardwarowa".
Przybliżysz coś? Pierścień magnetyczny czy wyświetlacz ? :mrgreen:
Złącze micro USB i sterowanie, ustawianie trybów z kompa. :)
ODPOWIEDZ