Latarka na rower i do domowych zastosowań

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Jeep
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 12 cze 2014, 20:15
Lokalizacja: llb

Latarka na rower i do domowych zastosowań

Post autor: Jeep »

Witam,

nowy na forum, powitać :cool:

Szukam latarki która dobrze spisuje się na rowerze oraz do zastosowań domowych.

Skłaniam się do modowanej Convoy s2.

Poczytałem watki o tej latarce i jej modach, generalnie sporo czytałem forum zanim się zarejestrowałem...i mam mętlik w czaszce :mrgreen:

sterownik..rodzaj diody..jej barwa..reflektor gładki czy nie..ogniwa i ich rzeczywista pojemność..szerokość światła vs zasięg..wszystko lata mi po głowie, jak to nowemu.

podpowiedzcie mi co można kupić tak do 150 zeta najlepiej (?)..jak się uda w kwocie to jakaś ładowarka..ogniwa ze 2 do tego?


dziś widziałem filmik porównujący s2 do s3, i zdaje mi się że s3 jest bardziej uniwersalna i daje szerszy snop światła, a poza rowerem przyda się w domu, na spacerze etc.

czy w piwnicy :mrgreen:
:mrgreen:

Help :shock:
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Jak dla mnie ciekawa jest ultrafire 501B oszczędna ciepłe swiatło dioda xml u2 ,Poręczna może nie jest wysokich lotów ale stosunek cena - jakość wypada dobrze.ładnie świeci na rowerze mam taka i mogę polecić.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Kup dwie niemodowane. S2 i S3. Jedna będzie jako długie, druga jako krótkie. Wyjdzie lepiej w cenie jednej wypasionej modowanej S2.

(ew. alternatywne zestaw jak S2+/S3 i zamontuj soczewkę stripe - http://www.budgetlightforum.com/node/30957 jako krótkie oraz daj M1 lub M2 jako długie)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Polecam Convoy S2+, świeci podobnie ja S3 i można modowaną z wachlarzem diod znaleźć w sklepiku. Na rower i EDC polecam XM-L2 T6 3C lub 3B.

lumi3, XM-L U2 to zimna dioda, po za tym 501B wymaga sprawnych łapek, aby poprawnie zorganizować w niej odprowadzanie ciepła z diody, jednak jeśli jest to dobrze zrobione można pokusić się o popędzenie diody większym prądem. Inna sprawa, że ten model występuje w tak wielu odmianach, tzn. wielu różnych producentów, że nie wiadomo na co się dziś trafi, a są egzemplarze, że bez tokarza nie da rady i niestety jest to wiekszość sprzedawanych dziś 501b na allegro.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

S2+ to raczej świeci identycznie jak S3 - wygląda (suwmiarką nie mierzyłem) na identyczny reflektor, identyczna głębokość.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

A ja polecam CONVOY S6, kupiłem ją kilka dni temu jako uzupełnienie mojego SOLARFORCA i jestem z niej bardzo zadowolony. Oczywiście mówię o używaniu jej jako oświetlenia rowerowego, chociaż do każdego innego także nadaje się z powodzeniem.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Zbychur

Napewno masz racje,Ale latarka jest fajna i poreczna mi sie podoba.Jest dużo podróbek na allegro ale można wychaczyć dobry egzemplarz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

arekm pisze:S2+ to raczej świeci identycznie jak S3
No to przecież piszę tak właśnie. :)
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

OK ale u mnie "podobnie" != "tak samo" ;-P Ciekawe, które jeszcze latarki Convoya mają ten sam reflektor co S2+/S3.
Jeep
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 12 cze 2014, 20:15
Lokalizacja: llb

Post autor: Jeep »

dwie odpadają, chce jedną uniwersalną, najlepiej modowaną aby poświeciła i nie spaliła mi łapki :smile:

podoba mi sie jak szeroko swieci s3, jednak czy nie kosztem zasięgu?

s2 podoba mi się z wyglądu, nieco większa, a do dla mnie zaleta bowiem mam dość duże bochny i większą trudniej zgubić :mrgreen:

i oczywiście najlepiej z foruma, może być letko używana :wink:

zbyt zimna dioda odpada, zimne światło mnie odrzuca jakoś..ale mocna dioda jak najbardziej przyciąga :roll:

czytałem o Ultrafire właśnie opinie ze trudno złapać dobrze zrobiony egzemplarz..a ja chce latarynke która miło się posiada, tzn. jej wykonanie nie odrzuca :razz:
Ostatnio zmieniony sobota 14 cze 2014, 17:22 przez Jeep, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Może zapytam jeszcze, jaki przewidujesz budżet i włączając do niego zasilanie czy nie?
Jeep
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 12 cze 2014, 20:15
Lokalizacja: llb

Post autor: Jeep »

Hej

no nie wiem, ile będzie trzeba na budżetowe ale przyzwoite światełko na kilka lat mam nadzieję..

170? ładowarka, uchwyt na rower, ogniwo nowe czy używka..
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Pytam, bo mam na zbyciu modowaną Olight S80 Baton, opis moda będzie niebawem w odpowiednim dziale, ale Twoim przypadku 2 mankamenty: trochę przekracza budżet i trzeba kombinować uchwyt na rower, bo te standardowe są za małe na średnicy. Bardzo zacne światełko z dużym wbudowanym akumulatorem (26650 ze zmierzoną pojemnoscią 4000mAh)

Obrazek

Obrazek

Po lewej S80 na 1A po prawej Convoy S2 z 2,4A

Obrazek
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Za 170 to wydaje mi się że kupisz już solidne nowe światełko, np tu masz porządną lampkę rowerową solarforce L2 ze wszystkimi niezbędnymi gratami, co prawda cena troszkę wyższa niż ta którą zakładasz ale myślę że i tak atrakcyjna:
lampka rowerowa

I nie trzeba nic kombinować z uchwytami, wkładasz i jedziesz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

cwancisz, Ależ oczywiście, że tak, nawet Convoy M1 czy M2 po modzie, z zasilaniem kupisz taniej niż ten L2 i chyba nawet lepiej ( konstrukcje w rozkładzie i ilości światła zbliżone, można powiedzie ta sama liga ). s80 to wyższa klasa, zwłaszcza jeżeli idzie o parametry (ilość wyrzucanego światła i rozkład) i cenę nowego zestawu, a proponując ją sugerowałem się słowami
Jeep pisze: bowiem mam dość duże bochny i większą trudniej zgubić
;)

i oczywiście minusy od razu wypunktowałem.
ODPOWIEDZ