Układ ładujący pakiet 6S ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
malylol
Posty: 31
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 00:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Układ ładujący pakiet 6S ?

Post autor: malylol »

Witam,
chciałbym się dowiedzieć bardziej doświadczonych użytkowników forum na jakiej zasadzie działa następujący układ?
http://bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=43164

1. Charge voltage 25.2V znaczy, że tylko i wyłącznie takim napięciem możemy ładować pakiet 6S? Jeśli napięcie będzie powiedzmy 19V to ładowanie nie będzie się odbywało?
2. Z tego co widzę układ podłączany jest równolegle, a nie szeregowo? Czy coś źle rozumiem? Jeśli układ podłączany jest równolegle (co by było bez sensu, bo niby jak ma to zabezpieczać pakiet przed jakimkolwiek rozładowaniem/przeładowaniem) to jak działają zabezpieczenia? (Czy może jednak dobrze widzę i na płytce widnieje B- i P- co by oznaczało, że jednak układ podłączany jest w szereg?
3. Czy całe ładowanie pakietu oraz jego balansowanie odbywa się za pomocą tego wyjściowego gniazda (białego? I tam podłączamy odpowiednio 1s(+) 2s 3s 4s 5s 6s -, co daje nam razem 7 przewodów?).

Być może na większość pytań i wątpliwości odpowiedziałem sobie sam, lecz chciałbym się upewnić przed zakupem na 100%. Odpowiedzi od sprzedawcy niestety nie otrzymałem żadnej do dzisiaj, a wysyłałem dwa dni temu.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Przede wszystkim to nie jest układ ładujący pakiet li ion. To jest tylko zabezpieczenie pakietu z funkcją balansu.

Układ podłączony jest równolegle do ogniw. Po prostu tranzystory zabezeczenia odłączaja ogniwa od obciążenia lub ładowarki jeśli wystąpią niedozwolone napięcia na ogniwach.

Jeśli układ o którym mowa balansuje pakiet a tak jest to po co podłączać zewnętrzny balanser?
ODPOWIEDZ