Uchwyt-taśma na głowę do latarek z FT

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
zlyzka
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 08:38

Uchwyt-taśma na głowę do latarek z FT

Post autor: zlyzka »

Szukając czołówki, trafiłem na taśmę za pomocą której możemy umocować latarkę na głowie. Miałem okazję przetestować uchwyt na rowerze, a później przy ognisku. Uchwyt pewnie trzyma latarkę, oraz nie spada i nie przesuwa się na głowie. Niewątpliwie jest przydatny, jeśli nie ma się wolnych rąk oraz typowej czołówki. Jakość wykonania na dobrym poziomie - nie jest to badziew rozpadający się w rękach.
Szerokość jest regulowana, a materiał przyjemny w dotyku, nie odczuwałem dyskomfortu. Gdyby nie okrzyki "nie patrz w moją stronę" zapomniałbym, że mam go na głowie.

Wadą jest brak regulacji pochylenia latarki, świeci ona dosyć wysoko, przez co oślepiałem innych przy ognisku. Umiejscowienie źródła światła z boku, a nie z przodu powodowało również oślepienie mnie i spadek kontrastu odbieranego obrazu - dotyczy to latarek świecących szeroko jak Convoy S3.

Myślę, że do spaceru czy pod namiot jest to ciekawe rozwiązanie, jeśli nie chce się inwestować w kolejny sprzęt. Na rowerze, ze względu na spadek kontrastu, spowodowany oślepianiem wymaga dodania podkładki odcinającej światło od oka.

Taśma wygląda tak:
Obrazek

Link do FT: taśma
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Użycie tej taśmy ale z latarką w kształcie L (nie znam fachowego określenia na nią) - ala http://www.fasttech.com/product/1057204 ... mory-led-f - i mamy regulację wysokości świecenia + trzymamy ją na czole.
kylo117
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 14:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: kylo117 »

Ostatnio podczas nocnego spaceru założyłem tą opaskę wraz z S2 na bark, tryb low i marsz w las. :mrgreen:
Regulacja wysokości świecenia bardzo dobra, światło cały czas mamy przed sobą chyba że specjalnie ruszymy barkiem.
Nie zauważyłem żeby latarka mnie oślepiała ale może to dlatego że używałem najniższego trybu.

Może warto spróbować tego patentu przed zakupem latarki kątowej. :wink:
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Używam tego zestawu co najmniej pół roku. Po lewej stronie głowy, po prawej, na rowerze, spacerze. Super rzecz. Faktycznie jeśli się da tryb 100% w Darkowym modzie to świeci mocno, ale ja wtedy w zależności od potrzeby daje latarkę albo do przodu albo do tyłu na głowie i działa.
A to, że świecę ludziom po oczach- no cóż- zwykłe czołówki też rażą w oczy. nawet te z Biedronki ;)

B
Awatar użytkownika
wolfj23
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 03:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: wolfj23 »

Fajna recenzja :)

Chyba pomyślę o zakupie....

Szkoda że podanej stronie są uchwyty do latarki o średnicy 22-25mm. Czy jest gdzieś wersja w którą wejdzie (i nie wypadnie) Quark AA mini ?
szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) | MagLite 2D | Mag 2C+ (Cree XM-L T5 4B)
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

wolfj23, a może by tak wziąć tą z recki, i te gumki co trzymają latarkę, skręcić w "ósemkę" i złożyć, tak jak recepturkę gdy jest za duża, powinno być OK.
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
ODPOWIEDZ