Oprawy i oświetlenie ledowe do podwieszanego sufitu

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Oprawy i oświetlenie ledowe do podwieszanego sufitu

Post autor: alienth »

Witajcie koledzy.
Jestem w trakcie robienia sufitów podwieszanych.
Na jakie lampy ledowe płaskie wpuszczane w sufit się zdecydować?
Możecie coś podpowiedzieć? Napięcie zasilania 230V
Miejsca mam około 13-15 cm wysokości.

Coś w tym stylu:
Obrazek
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Zanim kupisz źródła, sprawdź jakość emitowanego światła.
Mój ojciec kupił podoben, to na zielono świeciły. Pokój wyglądał okropnie.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Podobne do tych ma znajomy i świecą ok, tylko ja widzę migotanie i nie wiem czym to jest spowodowane.
Nie chciałbym by u mnie było to samo...
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Tutaj znajdziesz trochę informacji
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

alienth, nie lepiej zrobić coś samemu? Jak masz wciąż dojście do swobodnego ułożenia kabli to poprowadziłbym przewód szeregowo (wcześniej teoretycznie w zależności od ilości planowanych punktów rozplanował obwody). Zasilanie z dobrego jakościowo zasilacza stałoprądowego (np. Meanwell serii LPC). Ledy wybierasz jakie chcesz (według preferencji temp. barwowa CRI etc). Ostatnio zrobiłem oświetlenie w salonie w nowo kupionym mieszkaniu. Pokój 20m2, dałem 16szt. punktów (podzielone na 3 obwody: środek 8szt. oraz po 4szt. w dwóch końcach pokoju). Dałem LEDy XT-E 4000K i optykę 60st zasilacz CC stabilizujący 700mA czyli ~2,3W na oczko. U siebie akurat miałem jeszcze trochę obudów wykonanych na CNC (kiedyś opisywany projekt) ale jak chcesz się pobawić to mogę wyszperać trochę radiatorów na rozmiar MR16 (tanie oprawki montażowe do nich są do kupienia po kilka złotych) :)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Bocian, myślałem o tym, ale jestem zmuszony zaakceptować gotowce.
Prace idą do przodu, sufity się tworzą w ciągu dwóch dni.
Ja na chwilę obecną jestem uziemiony w pracy (sezon urlopowy) i mój jedyny kontakt z majstrem to telefon. Typowe przeróbki elektryczne, typu podciągnięcie zasilania pod sufit + włączniki ledwo zdążyłem wykonać w zeszły weekend.
To nie było planowane, tak wyszło w ciągu jednego dnia i dlatego jestem nie przygotowany do tego. Dobrze wiem, że to co piszesz to rozwiązanie rewelacja, ale już późno na to niestety.

Ostatecznie na placu boju pozostały:
Opcja 1
lub Opcja 2 do wyboru i montażu w typowych oprawkach.
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
plejady
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 27 kwie 2009, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plejady »

Podłączę się pod watek, żeby nie dublować. Tez mam problem z oświetleniem łazienki. Myślałem o kilku punktowcach, ale natknąłem się na coś takiego: http://energomania.pl/product-pol-16-Pa ... m-45W.html
No i pytanie, czy faktycznie to źródło może mieć taką moc (3200 lm) a co za tym idzie, czy za rok nie będę wiercił dziur w ścianie i znowu pytał na forum o coś mniej grzejącego się ;-)
Ostatnio zmieniony czwartek 03 lip 2014, 20:27 przez plejady, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Przy mocy 45W bardzo możliwe, że może mieć 3200lm. Ciekawe jaka jakość światła... Z tych 45W trochę ciepła do odprowadzenia będzie, nie znam wymiarów takiego panelu. Możliwe, że będzie dawał dość długo radę - ale głowy nie dam. W łazience to pewno często godzinami światła się nie pali...

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Mam styczność z tego typu panelami ale na komponentach OSRAMa, nawet wersje bardziej zaawansowane z jakąś ubogą inteligencją.

Przy przesiadce z oświetlenia świetlówkowego wydawało się, że jest ciemniej ale jak już człowiek się przyzwyczaił to ujdzie w tłumie. Ilość światła jest wystarczająca, w zależności od rozpraszacza może ładnie się rozkładać. Grzeje się średnio, ciepłe jest ale to zależy od wykonania.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Kledi
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 11:52
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Kledi »

Witam,
fajne są te lampy (2,8W,można podłączyć bezpośrednio pod transformator 12V)...Wodoszczelne.
Obrazek
Światłofil :)
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

Mam w tej chwili podobny dylemat, wywaliłem halogeny wpuszczone w sufit regipsowy i jest 6 dziur, w każdej 2 przewody zasilające. Chcę wstawić lampy RGB, sterowane z pilota wg skomponowanych programów lub w takt muzyki, tak żeby każda lampa była sterowana niezależnie. Z braku możliwości przeciągnięcia przewodów busowych, sterowniki lamp muszą być sterowane radiowo.
Kompletnie nie siedzę w temacie, czy znacie takie sterowniki z wyjściem na 3 diody 1A lub też gotowe lampy? System musi zawierać element centralny podłączany do kompa i audio oraz pilota.
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
janek.pierzyk
Posty: 4
Rejestracja: środa 07 sty 2015, 11:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: janek.pierzyk »

A ja jestem w trakcie zmieniania swojej łazienki i niebawem podzielę się efektami! :)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Podejżewam, że w łazience będa świecić lampy z oferty luxon tak jak strona www w profilu.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
ODPOWIEDZ