Która latarka z dużym zasięgiem i mocnym słupem światła

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Która latarka z dużym zasięgiem i mocnym słupem światła

Post autor: dash4 »

Witam.
Z góry przepraszam że zakładam kolejny temat tego typu, ale w żadnym na forum nie znalazłem nic konkretnego co by było dla mnie pomocne- zaledwie strzępki info.

Od jakiegoś czasu szukam latarki do lasu na polowanie jak również na ryby(zasiadki nocne). Takiej która miała by jak największy zasięg (dobrze by było aby realnie zbliżył się do 200m lub go przekroczył)a także słup światła był jak najbardziej skupiony.
Zasilanie to ogniwa 18650 - 1 lub 2. (ogniwa mam, ładowarkę również posiadam)

Z przeczytanych tematów wiem, że do tego typu latarki(szperacz) lepsza będzie dioda XR-E niż XM-L2 - no chyba że coś źle zrozumiałem a jeśli tak to proszę o sprostowanie.

Wcześniej zastanawiałem się nad czymś takim: (aukcja przykładowa)
www.aliexpress.com/item/1800LM-3-Mode-H ... 73381.html

lub
Convoy C8

Później koncepcja zmieniła mi się na :
http://www.aliexpress.com/item/1600-Lum ... 31099.html

Z racji tego że w Chinach trochę taniej - preferowałbym dokonać zakupu właśnie tam.

Czy latarki z linków są coś warte i będę mógł liczyć na to że spełnią moje wymagania?

Ewentualnie prosiłbym o podrzucenie linkami które latarki będą świecić najdalej z tych ogólnie dostępnych.

PS: Ogólnie nie interesują mnie tryby SOS, Stroboskop i inne wodotryski. Latarka dla mnie muiała by mieć dwa tryby:
1. Moc max -świecenie max mocno i max daleko.
2. Np: 30-40% mocy - aby w razie potrzeby poruszać się po lesie i się nie wywalić.
Ostatnio zmieniony środa 27 wrz 2017, 15:48 przez dash4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Druga opcja nie zaświeci tak daleko, jak pierwsza. Lepsze byłoby zakupienie Convoya C8 z refem SMO i wymiana diody na XP-G2 na podłożu sinkpad/noctigon. Prąd przy prawidłowym montażu może zostać na poziomie 2,8A ale dla żywotności diody można zmniejszyć nieco (do 2,45A lub nawet do 2,1A) poprzez odlutowanie 1-2 układów AMC. W podobnej cenie znajdziesz też inne szperacze ale niech wypowiedzą się tutaj osoby z większym doświadczeniem w budowie throwerów.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Czy samodzielne modyfikacje wchodzą w grę?
Jeżeli nie, to mi na myśl przychodzi xintd x3 w którym nie potrzeba przeróbek http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12512 a zasięg ma bardzo przyzwoity.
Do tego jest w dobrej cenie 25$ http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_64712.html z kuponem LL0205401 (należy się zarejestrować na sklepie, dodać do koszyka latarkę i wpisać kupon)

Zalety to dobre wykonanie, neutralna barwa światła, i sterownik 2,8A w diodę (3 tryby, migacze można wyłączyć)

Tanie szperacze to również small sun, ale trzeba je samemu doprowadzić do stanu używalności, czyli pasta termo, podkręcenie sterownika, może zmiana np diody na XP-G2 na sinkpadzie/noctigonie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

ElSor pisze:Druga opcja nie zaświeci tak daleko, jak pierwsza. Lepsze byłoby zakupienie Convoya C8 z refem SMO i wymiana diody na XP-G2 na podłożu sinkpad/noctigon. Prąd przy prawidłowym montażu może zostać na poziomie 2,8A ale dla żywotności diody można zmniejszyć nieco (do 2,45A lub nawet do 2,1A) poprzez odlutowanie 1-2 układów AMC.....
Ten Convoy wygląda dość obiecująco- nawet przez chwilę miałem go "klikać".
Później naczytałem się że do szperaczy lepsze są diody xre i w związku z tym ten drugi link. Rozumiem że nie ma się po co tym sugerować?
Ten UltraFire którego link podesłałem będzie gorszy od Convoya?
maciex93 pisze:Czy samodzielne modyfikacje wchodzą w grę?
Wolałbym nie grzebać (bo nigdy tego nie robiłem) w bebechach latarki, ale gdyby była reala potrzeba....lutować chyba umiem. :) Kwestia zakumania co i gdzie.
Natomiast jeśli chodzi o Xindt - w umie nawet bym go kupił gdyby nie fakt że tuba wygląda na dość grubą. Bardziej bym preferował aby była nie wiele grubsza od ogniwa 18650 z racji tego że chciałbym ją przyczepiać uchwytem do lunety. Co w stylu Convoy-a.

Ewentualnie może jeszcze jakieś propozycje?? - Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Convoy C8 to bardzo dobra latarka, ultrafire na pewno nie będzie lepsza, a dodatkowo mnogość klonów jest ogromna i nigdy nie wiadomo jak się trafi z jakością ultrafire.
Najlepszą fabryczną C8 będzie xintd C8 http://intl-outdoor.com/xintd-c8-v5-xml ... p-308.html
Dioda XM-L2 U2 2C, sterownik 3A, czyli jakieś 950-1000lm realnie na wyjściu latarki.
Podłoże noctigon wlutowane w pigułę. Można dobrać tryby np: Low (15%) - High (100%)
Mocniejszej fabrycznej C8 się nie dostanie.
Inne latarki szperacze mają duże głowice i nie wiem jak będzie wyglądała sprawa montażu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

maciex93 pisze:Convoy C8 to bardzo dobra latarka, ultrafire na pewno nie będzie lepsza, a dodatkowo mnogość klonów jest ogromna i nigdy nie wiadomo jak się trafi z jakością ultrafire.
Najlepszą fabryczną C8 będzie xintd C8 http://intl-outdoor.com/xintd-c8-v5-xml ... p-308.html
Dioda XM-L2 U2 2C, sterownik 3A, czyli jakieś 950-1000lm realnie na wyjściu latarki.
Podłoże noctigon wlutowane w pigułę. Można dobrać tryby np: Low (15%) - High (100%)
Mocniejszej fabrycznej C8 się nie dostanie.
Inne latarki szperacze mają duże głowice i nie wiem jak będzie wyglądała sprawa montażu.
Qrcze- nie znam tej strony, nie robiłem tam zakupów- jest to pewny sklep?
Poza tym jakie płatności oferują. Nie mam PayPala i nie specjalnie mi się chce go zakładać.
Z reguły robiłem płatnoci kartą dla zaufanych klepów.
Podoba mi się ta c8 od Xindt, tylko szkoda że nie mogę jej znaleźć na alliexpres- tam mam jakieś gwarancje.
Na YouTube nie specjalnie widzę jakiekolwiek testy Xindta. Może mógłby ktoś podrzucić jakimś linkiem?

Jeśli chodzi o Convoy c8 - na aukcjach jest opcja:

Kod: Zaznacz cały

We support customization of the circuit and LED.Pls contract with us if you want customization.And a little money will be added
Optional circuit: 7135*3 / 7135*4 / 7135*6 / 7135*8
Optional LED:  XML2 U2-1A / XML2 T6-3B / XML2 T6-4C / XML2 T5-5B / XML2 T4-7A
Która z diod będzie lepsza- dalej świecąca i mocniej- bardziej zwartym słupem?

Ewentualnie ten Convoy bardzo będzie odbiegał od tego Xindta? Duża jest różnica w odległości świecenia? Jak to wygląda porównując te dwie latarki?

Jeśli chodzi o "problemy z montażem" to proszę o propozycję latarek (jeśli są lepsze od np przedstawionego Xindta, a ja już sobie je dokładnie "wymierzę". :)
Dzięki i PZDR
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Sklep dobry, sprawdzony, nie sprzedają badziewia.
Xintd'a nie ma na aliexpress bo to taka jak by autorska latarka sklepu.

Convoy C8 należy poprawić termicznie, szczególnie wersję ze sterownikiem 2,8A, bo w oryginale pod diodą jest tyle kleju termo że działa on jak izolator zamiast pomagać w transferze ciepła.
Pytałem też czy jakieś własne modyfikacje wchodzą w grę, trzeba by było nieco polutować i pomajsterkować, jak nie możesz, nie chcesz, nie masz sprzętu to w xintd c8 dostajesz od razu najlepsze możliwe chłodzenie diody a zatem też osiągi.
Nie podałeś też budżetu, ale po twoich wyborach widzę że szukasz do 30$.

Dioda XM-L2 U2 2C to będzie najwydajniejsza, sterownik 8*AMC.

Możesz też zajrzeć do sklepiku na forum, jest tam kilka modyfikowanych światełek o zadatkach na szperacze w przyzwoitych cenach.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

maciex93 pisze:Sklep dobry, sprawdzony, nie sprzedają badziewia.
Xintd'a nie ma na aliexpress bo to taka jak by autorska latarka sklepu.

Convoy C8 należy poprawić termicznie, szczególnie wersję ze sterownikiem 2,8A, bo w oryginale pod diodą jest tyle kleju termo że działa on jak izolator zamiast pomagać w transferze ciepła.
Pytałem też czy jakieś własne modyfikacje wchodzą w grę, trzeba by było nieco polutować i pomajsterkować, jak nie możesz, nie chcesz, nie masz sprzętu to w xintd c8 dostajesz od razu najlepsze możliwe chłodzenie diody a zatem też osiągi.
Nie podałeś też budżetu, ale po twoich wyborach widzę że szukasz do 30$.

Dioda XM-L2 U2 2C to będzie najwydajniejsza, sterownik 8*AMC.

Możesz też zajrzeć do sklepiku na forum, jest tam kilka modyfikowanych światełek o zadatkach na szperacze w przyzwoitych cenach.
Sklepik już przeglądałem- kilkukrotnie, ale nie specjalnie mogę się zdecydować.

Jeśli chodzi o cenę- dobrze wywnioskowałeś że 30-35$ to moje max. Na pierwszą latarkę nie chcę wydawać zbyt wiele, ale jak wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Polutować mogę- nawet lubię grzebać się w swoich sprzętach, ale tak jak pisałem trzeba wiedzieć co i jak a z racji tego że nie specjalnie w latarkach jestem obcykany- nie będę wiedział co i jak.

Ten Xindt na prawdę mi się podoba a budżet również jest atrakcyjny za ten sprzęt. Jeśli znajdę go na którejś ze stron na gdzie robię zakupy od małych chińskich rączek, pewnie kupię go.
Ewentualnie może mi podpowiesz jak w tym sklepie ( http://intl-outdoor.com/xintd-c8-v5-xml ... p-308.html ) jest ze składaniem zamówień- jakie są koszty przesyłki bo nigdzie nie mogę znaleźć i czym wysyłają (poczta, kurier). Ze sprzedawcą da się dogadać aby ładnie opisał paczkę? Skoro mówisz że to pewny sklep to może warto...


Zbychur widziałem już te ogłoszenie i szczerze mówiąc po naczytaniu się forum bardziej mi pasiła wersja nr 2 która jest już sprzedana.


Ewentualnie co trzeba zmienić w Convoya (poza wspomnianą pastą) i jaki jest to koszt aby był "dobry" ?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Wysyłka jest darmowa, jedynie można dopłacić za tracking, czyli przesyłkę rejestrowaną. Przesyłka idzie pocztą i jest ładnie opisana :) w standardzie.
Żeby dokonać zakupu nie potrzeba się nawet rejestrować, wystarczy paypal do zapłaty.

W Convoy trzeba zmienić, klej na dobrą pastę, bywa z tym nie lada kłopot bo często mocno trzyma i łatwo o uszkodzenie diody lub podłoża. Ponad to można podkręcić sterownik na nieco ponad 3A zmostkować sprężyny.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Ew. jeśli nie chcesz walczyć z klejem w convoyu to możesz kupić wszystkie części osobno (host, sterownik i diodę). Możesz od razu kupić ten lepszy sterownik. Samo złożenie też nie jest trudne bo wystarczy tylko przyłożyć i przykręcić sterownik do piguły, umieścić diodę po drugiej stronie piguły (wypadałoby też trochę wyrównać powierzchnie piguły jak i podłoża diody) i przylutować przewody ze sterownika. Całość poskręcać i będzie działać. Mostkować sprężyny też możesz jeśli sterownik będzie mocny.
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

Ehhh coraz bardziej skłaniam się do tej C8 od XinTD. Już nawet założyłem konto na PayPal z tym że zaskoczyli mnie tym że nie można do nich przelać ze swojego konta przewalutowanych UD, tylko złotówki i oni sami przewalutują. oo zgrozo. Po cholerę mi ich kursy;/

Z Convoyem coś czuję że będzie to gra nie warta świeczki. Sama pasta pewnie kosztuje z 10$ a przydało by się jeszcze coś podmienić pewnie.

Zobaczę jak mi będzie szło z PayPalem i pewnie kupię Xintd.

Ewentualnie jakieś inne polecenia? Inne szperacze w zbliżonej cenie?
PZDR i dzięki za pomoc :)

[ Dodano: 21 Lipiec 2014, 14:07 ]
No i zamówiłem tego XinTD c8 z tego http://intl-outdoor.com/xintd-c8-v5-xml ... p-308.html sklepu (dzięki za link)

w polecanej konfiguracji:
Products
------------------------------------------------------
1 x XinTD C8 V5 XM-L2 T6/U2 Multi-option 18650 Flashlight (XinTD C8 V5 XM-L2
flashlight) = $29.95
Switch Reverse clicky
Led & Tint Cool White - XM-L2 U2 2C
Modes 2 Modes: Low (15%) - High (100%)
------------------------------------------------------
Sub-Total: $29.95
Free Shipping Options (Free Shipping): $0.00
Total: $29.95

------------------------------------------------------
Mam nadzieję że będę zadowolony z "osiągów" latarki a sklep nie zrobi mnie w balona ;/

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

EDIT: Qrde właśnie zauważyłem że przez te pitolone przewalutowania PayPal zamiast 29,95 wciągnęło mi 32,6$ .....każdy kombinuje jak może.

Pozdrawiam

[ Dodano: 25 Lipiec 2014, 11:56 ]
Panowie a czy ktoś mógłby coś powiedzieć o latarce LED Lenser t7.2 ??
Znacie coś takiego? Jak ta latareczka wygląda w porównaniu z Xintd c8?
Ten Led Lensera widziałem jak świeci i powiem szczerze że byłem pozytywnie zaskoczony.
Czy XinTD świeci podobnie?
Jeszcze nie dostałem zamówionego Xintd a więc nie mogę mieć odniesienia :)
Jaasiu
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 19:46
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej

Post autor: Jaasiu »

Witam,
Jestem na etapie zakupu dwóch latarek:
1) na polowania - dalekosiężnej (jakby się udało ok 200m byłoby super)
2) czołówki również o w miarę dalekim zasięgu (ok 100m)
Nie chcąc zakłądać nowego tematu pozwoliłem się przyczepić tutaj moje pytania.
Po przeczytaniu Waszych porad w bieżącym wątku jak i w tym:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... a5d7dba89a

Doszedłem do wniosku, iż jeśli chodzi o pierwszą latarkę odpowiednim wyborem może być Convoy C8 po niezbędnych modyfikacjach ( zmiana barwy światła, poprawa chłodzenia itd). Nie mając jednak żadnego doświadczenia w tej dziedzinie wolałbym zlecić takie modyfikacje komuś kto wie co i jak - możecie polecić któregoś forumowicza od którego mógłbym zakupić taką latarkę?
Odnośnie czołówki to na początku zastanawiałem się nad Fenix HL60R, ale polecaliście też Nitecore HC50. Miał ktoś może okazje używać/testować je obie? Jest jakaś zauważalna różnica dla której warto zapłacić ponad 100 zł więcej za tego Fenixa ( niby na papierze większy zasięg itd, ale jak to jest w rzeczywistości?)
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Cześć.

Jaki założyłeś budżet na jedną i drugą? Propozycje w niezłej cenie, dobrej jakości:

1. Convoy C8 Xpl-Hi (ok. 80 zł), Astrolux S2 Xpl-Hi (ok. 100 zł)
2. Nitecore HC30 (ok. 140 zł), Skilhunt H03R (ok. 140 zł)
Jaasiu
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 19:46
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej

Post autor: Jaasiu »

Chciałbym w sumie zakup obu zmieścić w 600-700 zł.
ODPOWIEDZ