Światło pod wodę za 80 zl

Strefa mokra... ;)
WalterWhite
Posty: 8
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 19:07
Lokalizacja: Manchester

Światło pod wodę za 80 zl

Post autor: WalterWhite »

Witam forumowiczow. Czy to możliwe ze latarka za 80 zł nadaje się do podwodnego użytkowania
http://m.ebay.co.uk/itm/281387912313?nav=SEARCH
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Tak.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
WalterWhite
Posty: 8
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 19:07
Lokalizacja: Manchester

Post autor: WalterWhite »

dzieki za wyczerpującą odpowiedz :) kint
Ostatnio zmieniony sobota 02 sie 2014, 22:56 przez WalterWhite, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
WalterWhite pisze:dzieki za wyczerpującą odpowiedz :) kint
No cóż, użytkowanie pod wodą zaczyna się od 1mm pod powierzchnią. Podaj więcej wymagań.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Mi wychodzi 100zł :mrgreen:
A większość wynalazków z ebay to średni pomysł, taka loteria :wink:
WalterWhite
Posty: 8
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 19:07
Lokalizacja: Manchester

Post autor: WalterWhite »

Pyra pisze:No cóż, użytkowanie pod wodą zaczyna się od 1mm pod powierzchnią. Podaj więcej wymagań.
Zawsze jak schodzimy to mam pożyczoną latarkę , a chciałbym mieć coś swojego -awaryjnie. m.in. nocny wypad do 25 m.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Powiem ci jak nurek nurkowi - jeżeli to ma być awaryjne światło na nocne nurkowanie, to musisz być na 100% pewien że będzie działać. Tu nie mam miejsca na jakieś zabawki.
Nie wiem czy ten Manchester to na 100% miasto, którym przebywasz, jeżeli tak to pewnie i tam pracujesz i zarabiasz w funtach. Żal ci parę groszy (w stosunku do zarobków) na pożądaną latarkę w cenie 300-400zł.
WalterWhite
Posty: 8
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 19:07
Lokalizacja: Manchester

Post autor: WalterWhite »

To forum nie jest chyba od pouczania czy zal mi parę groszy czy nie. Zadałem proste pytanie na początku wątku. Podczas nurkowania pożyczam latarkę z setki funtów ( żal mi tych paru groszy).
Na cztery nurkowania w roku wole kupić tańszą latarkę (ale nie badziew, dlatego zadałem pytanie) a jak się zepsuje to po prostu kupie nową.
Ostatnio zmieniony niedziela 03 sie 2014, 20:12 przez WalterWhite, łącznie zmieniany 1 raz.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Na Forum Nuras jest wątek, gdzie jeden kolega sprzedaje podobne i narzekań nie widać (poszukaj postów, których autorem jest "Szopen").
Miałem kilka takich latarek w rękach (w wersji na 2x 18650 i - moim zdaniem lepszej - na 2x 26650) i sprawiały solidne wrażenie.

Siłę światła (m.in. na podstawie pomiaru mocy) szacuję na ok. 2000 lumenów, a skupienie jest wystarczające (nie jest to "miecz świetlny", ale i w gorszej wizurze nie są to "długie światła we mgle").

Jeśli wystarczy Ci mniej lumenów, to możesz zerknąć na jednodiodową Solar Storm D00 (jest wątek na tym forum) zasilaną jednym ogniwem 26650 (albo 18650 w tulejce). Jej zaletą jest mniejsza długość (ale wadą może być włączanie zakrętką).
Jako backup "po taniości" można użyć coś plastikowego typu "raysoon" (na ebay pewnie taniej da się znaleźć), ale chłodzenie w niej jest słabe.

Oczywiście, jak to z chińskimi wyrobami z róźnych źródeł bywa: to, że coś wygląda tak samo z wierzchu nie oznacza, że zrobione jest równie starannie i takie same elementy są użyte.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
WalterWhite
Posty: 8
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 19:07
Lokalizacja: Manchester

Post autor: WalterWhite »

dzieki ptja -to sie nazywa odpowiedz :)
Ostatnio zmieniony niedziela 03 sie 2014, 20:11 przez WalterWhite, łącznie zmieniany 1 raz.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

WalterWhite pisze:dzieki ptja -to sie nazywa odpowiedz :)
koniec urlopu, więc i przy kompie więcej czasu :(
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
generalj
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 17:27
Lokalizacja: WrocłW

Post autor: generalj »

witaj. Kupiłem na Kai czy DX parę lampek. Jedna działała ok 10 min po czym woda wpłynęła do środka. Niby szczelna do 100m ale od 11-16 m było parę kropel na 60 nie było w niej nawet pęcherzyka powietrza:) druga ad szczelności dawała radę, ale przy 5 nurkowaniu padła elektronika...dlatego teraz robię lampki sam. Koszt dużo niższy niż w sklepach a elektronika z wyższej półki. Od 7-8 lat nurkuję w jaskiniach więc zawsze zabieram 3-4 lampki.Do tej pory działały bezawaryjnie. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek 07 sie 2014, 13:42 przez generalj, łącznie zmieniany 1 raz.
WalterWhite
Posty: 8
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 19:07
Lokalizacja: Manchester

Post autor: WalterWhite »

Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi chyba dam sobie spokój i będę pożyczał światełko na te kilka nocnych nurkowań w roku. A już znalazłem taką fajną lampkę na 2 x 26650 ;-)

http://www.ebay.co.uk/itm/gib-New-Under ... 2c8775738f
generalj
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 17:27
Lokalizacja: WrocłW

Post autor: generalj »

to właśnie był ten typ włącznika-działał parę razy :) nie wiem w czym jest problem, ale szkoda mi czasu na przerabianie czy naprawę tego typu latarek. Więc kasa wywalona w błoto a eksponaty ino pułki zagracają. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek 08 sie 2014, 14:51 przez generalj, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ