Aplikacja do blokady internetu na starego androida.

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Aplikacja do blokady internetu na starego androida.

Post autor: skaktus »

Witam.

Pacjent to HTC Wildfire. O ile wiem to siedzi na tym andek 2.2.3. Co wkurza - po włączeniu danych mobilnych + yanosik, sam program yanosik pobiera 500 - 600 KB a reszta syfu w tym samym czasie 10 MB. Istnieje jakiś sposób aby zablokować wszystkie aplikacje prócz yanosik-a (za pomocą programów, ustawień itd)?
ILPT
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Jeżeli chodzi o wykorzystanie neta przez system to należy wyłączyć tzw. Dane w tle.
Obrazek
W przypadku Sense ta opcja może być gdzieś indziej, musisz poszukać.

Co do aplikacji mogących korzystać z neta - wyłącz/usuń je...
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

ewentualnie w liczniku danych może być 'ogranicz dane w tle' itp
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Chyba nie ma możliwości selektywnej wycinki dostępu do internetu dla aplikacji. Kiedyś pojechałem na Ukrainę, wyłączyłem transfer na lotnisku w wawie, wróciłem do domu i okazało się, że na koncie brakuje 70zł. Po sprawdzeniu okazało się, że mój telefon z wyłączonym transferem pobierał 10kB danych w godzinach nocnych co 30min. Każda paczka po 2zł. Operator powiedział, że mój telefon łączył się z serwisami społecznościowymi, a takich aplikacji nie posiadałem (czyli można by uznać takie samowolne łączenie się z internetem za wadę telefonu).

Od tej pory stosuję APN Switch. Mając nadzieję, że systuacja się nie powtórzy. Jest też płatna aplikacja, APN droidi? Dodatkowo zablokowałem transfer danych w roamingu zagranicznym.

Było głośno o podobnych przypadkach, gdzie ludzie mieli telefony na abonament i dostawali super mega smartfony za 1zł (+VAT) no i potem rachunki po kilka set złotych. Całkiem niedawno paczka danych kosztowała 5zł.

Możesz też ograniczyć dane w tle, ale wtedy nie będziesz odbierał mail itp. i wszystko przestanie działać jak zgaśnie ekran.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

użycie danych>włącz limit danych>klikasz apkę i zaznaczasz 'ogranicz transmisję danych w tle'> poziom wyżej trzy kropki w górnym lewym rogu i to samo zaznaczyć.

Przynajmniej u mnie, ale ja mam 4.0.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

APN droid nie jest płatny, przynajmniej kiedyś na starym samsungu nie płaciłem.
Ale tam cały net odcinało, i tylko mms'y chodziły.
Może można do wyjątków dodać yanosika ??
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

Skaktus mam taki telefon i mimo różnorakich manewrów nie udało mi się całkowicie wyłączyć transferu danych. Problem rozwiązałem poprzez zakup pakietu 1GB.
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

W nowszym używam NoRoot Firewall - rewelacja. Wybierasz które aplikacje mają mieć dostęp i w jaki sposób (Wi-Fi, GSM). W ten sposób można ogólnie odciąć np. reklamy i inne śmieci.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Jest płatny 7zł, ale znalazłem na pewnym portalu z plikami. Nie ma w nim opcji wyjątków, ale jest opcja podglądu co wysyła odbiera dane.

Ciekawa opcja ten firewall. Od razu widać ile syfu idzie przez internet.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A powiedzcie mi, jak wygląda sytuacja w Galaxy z KitKatem ? Mam zamiar za jakiś czas zakupić Galaxy K oom i mam nadzieje że nowe andki mają lepsze rozwiązania.
ILPT
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

skaktus pisze:A powiedzcie mi, jak wygląda sytuacja w Galaxy z KitKatem ? Mam zamiar za jakiś czas zakupić Galaxy K oom i mam nadzieje że nowe andki mają lepsze rozwiązania.

S3mini jedzie z netem aż się kurzy. Biling na 2 strony samego netu. łączy się o każdej porze dnia i nocy i tak po 10-20 kilo. Bez neta w abonamencie to by nie było miło.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Obserwuję dyskusje, sprawdzam co mój telefon robi, co wysyła.. Aż strach, pomyśleć, że podobnie jest z rachunkiem za prąd :D
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Właśnie dlatego szukałem telefonu na 2 x SIM.
W jednym slocie właściwa karta, a w drugim do internetu.
Na allegro można kupić za małe pieniądze z transferem na kilka miesięcy, co wystarcza na Yanosika i drobne przeglądanie internetu :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

PawelG., a ta właściwa karta nie będzie się chciała połączyć z siecią w celu sprawdzenia pogody, ustawienia zegarka czy innych dupereli ??
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Nie łączy się z siecią.
Jest wyłączony przesył danych dla właściwego SIMa.
Zresztą u mnie wyłączenie transmisji danych działa bez problemu z menu telefonu, nic nie przepuszcza (Android 4.1.2).
Ostatnio zmieniony czwartek 04 wrz 2014, 20:18 przez PawelG., łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ