Problemy z rejestracją

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Problemy z rejestracją

Post autor: GanzConrad »

Witam,
Zarejestrowanie na forum zajęło mi kilka dni i poniżej moje obserwacje z tym związane:
- e-mail z kodem aktywacyjnym jest uznawany przez program Windows Live Mail jako spam i jeśli ma się włączoną opcję : Opcje\Opcje zabezpieczeń\Opcje\Trwale usuwaj wiadomości wydające się śmieciami itd... - to nie da się aktywować konta i trudno się domyśleć dlaczego tak się dzieje (Opcja jest "chyba" włączona domyślnie, ponieważ nie przypominam sobie abym ją włączał...).
- Mail z kodem aktywacyjnym można wysłać tylko 2 razy na dobę (tak zaobserwowałem), więc dochodzenie do istoty problemu jest znacznie utrudnione
- Zauważyłem, że sporo serwisów wymagających rejestrację nie korzysta z konieczności aktywacji konta, więc może warto się zastanowić nad jej potrzebą? (zwłaszcza, że podczas rejestracji są mechanizmy eliminowania botów)
- Dostęp do działu "sprawy techniczne" wymaga zalogowania..., to samo z działem "Osoby odpowiedzialne za Forum"
- Nigdzie na stronie nie znalazłem jakiejkolwiek informacji o adresie e-mail do admina/moderatora, więc kontakt/pomoc bez zalogowania wręcz nie istnieje...
- nawet napisanie postu w ShoutBoxie wymaga zalogowania, nie ma opcji "gościa"
pozdrowienia
Konrad
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

GanzConrad, witaj.
przykro mi, że miałeś takie przygody.
Na zachowanie mechanizmów antyspamowych nie mam wpływu. Na szybko włączyłem shoutbox dla gości.
Jak znajdę więcej czasu to postaram się "osoby odpowiedzialne" wyciągnąć dla gości.
Dzięki za informacje, miłego światełkowania :)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Można zrobić osobny dział pt. problemy z rejestracją, w którym będą mogli pisać niezalogowani.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

PawelG., można, ale jestem od tego daleki. Mieliśmy kilka ataków spambotów i bardzo za takie atrakcje dziękuję...
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Po udostępnieniu SB dla gości to co się tam dzieje to istny sajgon i cały czas jakieś spam-boty coś tam sobie wklejają.
Proponuje więc go pozostawić tylko dla zalogowanych.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

niestety, widać goście nie powinni u nas mieć otwartych drzwi.... :evil:
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Może zrobić jakiś mail do tego typu rzeczy (tylko nie podawać adresu z @, bo boty go zaleją spamem).
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

A ja bym nic nie robił, jak 1 na 1000 ma problem to niech kombinuje.
A że najpierw trzeba SPAM obejrzeć to chyba norma.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

fotorondo, warto jest najpierw przeczytać pierwszy post, najlepiej ze zrozumieniem...
przyznaję,że pomysł z SB nie był najlepszy, nie znałem skali problemu z botami.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

GanzConrad, czytałem, nie zmienia to faktu ze co jakiś czas jakieś wiadomości wszystkim lądują w spamie.
I tam trzeba ich najpierw szukać.
A że trwale usuwa to jest ten jeden przypadek na 1000.
I to raczej jest twój problem, a nie np. cioci Józi przysyłającej zdjęcia z wakacji.
Wystarczy zakładając konto czytać ze zrozumieniem. :)

pozdrawiam

ps. mi na wp nie kasuje spamu, co kilka dni zaglądam.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

no tak, mój problem, że forumowy mail jest interpretowany jako spam i domyślnie kasowany.
pogadaliśmy sobie na poziomie.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

GanzConrad, trzeba kombinować, mi kiedyś też nic nie przychodziło na gmaila po tym jak zmieniałem pocztę więc zrobiłem przekierowanie z poprzedniej poczty i się odetkało w końcu ;)

Można też dodać adres do wykluczeń żeby nie kasowało i nie trafiało do spamu.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

GanzConrad, no wydaje mi się jednak twój, ja nie miałem problemów z rejestracją. Żadnych. A maile forumowe do mnie do dochodzą.
Nie wiem na jakim ty się poziomie znajdujesz, na moim wszystko działa. :)
Ja ze swej strony skończyłem.

pozdr
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

W stopce strony powinien znajdować się odnośnik do formularza kontaktowego z administracją, bez żadnego logowania itd. Do tego skrypt wyłapujący roboty na poziomie formularza, i filtr antyspamowy w skrzynce odbiorczej. Brak takiego kontaktu to niestety spore zaniedbanie, ponieważ odwiedzający mogą mieć dużo poważniejszą korespondencję (np. służbową) niż zmagania z problemami podczas rejestracji :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Manekinen, pomysł dobry, może kiedyś ktoś go wdroży. Panowie, wszelkiego rodzaju modyfikacje wymagają czasu i wiedzy, nadwornego informatyka na stażu nie mamy....
Na szczęście podobne problemy rzadko się pojawiają...
ODPOWIEDZ