Lampka na biurko

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Lampka na biurko

Post autor: ologda »

Cześć
Muszę kupić dla dziecka lampkę na biurko , szukam i szukam i tyle ich jest ,że nie wiem czym się kierować .
Jedynie co ważne to bym chciał aby lampka miała kilka trybów świecenia/ potencjometr jasności

Może ktoś zna taki temat ? Proszę o podpowiedź :-)
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tryby jasności ? :roll: Zapomnij :) Albo kupujesz coś na halogen i masz dwa, czasem trzy tryby (tak to można nazwać) albo robisz coś sam.
ILPT
kapuss
Posty: 35
Rejestracja: środa 23 lis 2011, 00:31
Lokalizacja: łomża

Post autor: kapuss »

Witam. Popieram poprzedni wpis. Święte słowa. Też szukałem jakiejś fajnej lampki (majsterkowanie, czytanie itp) i nie znalazłem nic ciekawego i ostatecznie zrobiłem sobie swoją lampkę na cree ;)
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Po taniości?
Dowolna lampa kreślarska plus klosz Ikea Foto 25cm trzymający się na świetlówce kompaktowej. Wtedy masz ~1500lm w rozsądnym świetle, które nie wali na boki i nie razi (bo się chowa w całości w reflektorze).

Po co ściemnianie? Przy pracy nigdy za dużo światła.
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

Hetman pisze:Po taniości?
Dowolna lampa kreślarska plus klosz Ikea Foto 25cm trzymający się na świetlówce kompaktowej. Wtedy masz ~1500lm w rozsądnym świetle, które nie wali na boki i nie razi (bo się chowa w całości w reflektorze).

Po co ściemnianie? Przy pracy nigdy za dużo światła.
Dzięki za podpowiedź - lampa kreślarska , poszedłem tym tropem ,
,poszukałem i kupiłem takie coś
http://www.poled.eu/pl/p/Lampa-biurkowa ... D2-Biala/1
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nie mów że kupiłeś to cudo z linka i za taką kasę jak tam jest pokazane ?

Ja mam takie coś:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60370183/

Z tym że kupione w Netto w cenie 19 zł. Do tego "żarówka" diodowa własnej produkcji w cenie 30 zł i mam 1200 lumenów i do wyboru dowolne źródła światła.
ILPT
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Też się przymierzam, ale będę przerabiał posiadaną lampę. A to cudo z linku ologdy fajowe jest.
pozdrav
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

skaktus pisze:Nie mów że kupiłeś to cudo z linka i za taką kasę jak tam jest pokazane ?

Ja mam takie coś:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60370183/

Z tym że kupione w Netto w cenie 19 zł. Do tego "żarówka" diodowa własnej produkcji w cenie 30 zł i mam 1200 lumenów i do wyboru dowolne źródła światła.
No kupiłem ,dziś wysłali kurierem , jutro ocenie czy to mądre było
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Po tych danych wiadomo już że to raczej będzie tragedia:

Parametry techniczne:

Źródło światła 12W - 48 LED (24 x zimnych, 24 x diod ciepłych)
Typ LED: 5050
Temperatura barwowa (zimny biały 5500K, ciepły biały 3300K, naturalny biały 4200K)
Jasność świecenie 680LM
RA>70

Wysokość 65 cm
Długość 18,8 cm
Szerokość 18,8 cm
Zasilanie lampy DC 12V, 1500mA
Napięcie 100~240V, 50/60Hz
Materiał wykonania: Aluminium
Kolor biały
Gwarancja 12 miesięcy

600 - 700 lumenów to trochę mało. RA bardzo słabe, do pisania czy grzebania w elektronice to nie bardzo. Takie światło to nadaje się do kibelka ale nie do pracy.

Producent pisze że całość ma 12 W i tutaj też ściemnia. Podaje że w tej lampie ledy to 5050. Jeden led 5050 może dostać max 60 mA. Daje nam to 0,19W z leda. Na 48 ledów daje to około 9W. Zapewne częściej będziesz wybierał światło ciepłe. Przyjmując że ledy uzyskują max wydajność i będziesz pracował przy barwie neutralnej masz max 650 lumenów. 650 lumenów na ledach ;) Do tego dodaj straty na kloszy i już się robi 550.

Moim zdaniem nie warto. Barwy światła to bajer, jasność tak samo.
ILPT
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Ta ledowa to tragedia...
Problem z tą z Ikei jest natomiast taki, że nie da się oddzielić klosza od reszty i użyć większego - trzeba ciąć :/ . Zwracajcie na to uwagę przy zakupie. A, no i nie widzę włącznika na główce, to drugi minus, nie wiem jak można zaprojektować taki idiotyzm bez.

Poleciłem konkretny ref/klosz bo jest łatwo dostępny i wiadomo gdzie (a wystarczy, że trzyma się na samym gwincie E27, nikt się na tym wieszać nie będzie). Świetlówka kompaktowa spiralna się w nim chowa, obecnie u mnie jakiś ciepławy osram 23W i to naprawdę przyzwoicie świeci w rozsądnych pieniądzach. A jak padnie to łatwo kupić następną (choć pewnie prędzej znowu połamię lampę).
No i to co proponowałem ma te 1500lm...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ta z Ikei jest taka sama jak moja i ma wyłącznik na przewodzie u podstawy lampy (dla mnie to lepiej niż na lampie) oraz ściągany klosz. Wystarczy go przekręcić i schodzi z podstawy (tam gdzie jest gwint żarówki). Lampy są dostępne z dużą podstawą oraz przykręcane do blatu stołu. Mam taką jakieś dwa lata i jestem bardzo zadowolony :)
ILPT
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

No szału nie ma , ale nie spodziewałem się czegoś wow.
Świeci dobrze nawet jeśli ma tylko 9W.
Ma to co chciałem czyli 5 stopni jasności , dla dziecka do malowania rysowania spoko starczy a na noc jako lampka nocna .
Wygląda ciekawie , działa dotykowo .
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

9W to będzie miało jeśli wszystkie diody będą świecić pełnym światłem, czyli barwa 4200. Przy tylko ciepłej lub tylko zimnej moc podawana to 50% i jakieś 300 lumenów.

Ja bym nie dał dziecku do rysowania światła które zmienia odbieranie barw itd ;)
ILPT
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

skaktus pisze:Ta z Ikei jest taka sama jak moja i ma wyłącznik na przewodzie u podstawy lampy (dla mnie to lepiej niż na lampie) oraz ściągany klosz. Wystarczy go przekręcić i schodzi z podstawy (tam gdzie jest gwint żarówki). Lampy są dostępne z dużą podstawą oraz przykręcane do blatu stołu. Mam taką jakieś dwa lata i jestem bardzo zadowolony :)
Jak klosz się u Ciebie ściąga to ok, w ikeowej był monolityczny na zdjęciu.

Co do przełącznika to się nie zgodzę - za głowicę i tak łapiesz i sobie przestawiasz więc to naturalne miejsce na włącznik, zamiast szukać go gdzieś za biurkiem. Niby możesz sobie przestawić na przewód zaraz przy główce ale zostanie Ci teraz brzydkie sztukowanie z tyłu.
ODPOWIEDZ