Mocna latarka czołowa

Oświetlenie montowane na głowie
Montes15
Posty: 1
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 12:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Mocna latarka czołowa

Post autor: Montes15 »

Witam, chcę kupić mocną latarkę czołową która faktycznie będzie świecić około 100 metrów na polu. Jest ich bardzo dużo ale nie wiem jaka jest najlepsza bo wszędzie piszą np 5600 lumenów i ze świeci na 800 m, aż śmiać się chce... Tak jak wcześniej napisałem, potrzebuje latarki czołowej 100-300 m. Mam do wydania około 250 zł. Będę jej używał w terenie i w pomieszczeniach zamkniętych ( do urbexu)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Do 80 m może dociągnie jakiś zoom na XR-E ale o 100-300 m zapomnij.
No chyba że chcesz nosić na czole optyke o średnicy >50 mm.
Zoomy kiepsko się sprawdzają, pomimo dobrego skupienia dużo światła nie trafia do soczewki.
Tutaj opis fajnej czołówki http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13409&start=0
Można ją łatwo przerobić i wtedy świeci rewelacyjnie.
Jeśli chcesz gotowca to zagadaj do midiego.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ponad 100m i czołówka? Po co? I to jeszcze w zamkniętych pomieszczeniach. Dla mnie bez sensu.
Czołówka ma dawać szerokie i "miękkie" światło żeby nie było ostrych cieni i to na co patrzymy było równomiernie oświetlone bez przejaskrawień od spotu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Montes15, Gładki reflektor i xp-g2 na miedzi ze skalpem, tylko średnica reflektora jest barierą.
Może któraś z pozycji Rayfall po modzie ?
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Czołówka i tak duży zasięg nie idą w parze. Ponadto czołówka z mocno skupionym światłem byłaby niepraktyczna. Zasięg poniżej 100 m jest realny, ale powyżej już trudno. Szukaj latarek z gładkim lustrem: Fenix HP05, Fenix HP15, Fenix HP11.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

http://www.jet-pol.pl/p774,latarka-czol ... etrow.html

[ Dodano: 20 Grudzień 2014, 00:05 ]
tow.molibden, luzik, rozumiem waszą ostrożność, bo wiem co to fajerwerki z Li-ion. Ja mimo wszystko nadal stosuję ogniwa litowe, nawet w czołówkach (w jednej nawet siedzą 2 z tyłu głowy). Nie mam jakichś wielkich obaw i to nie dlatego, że strugam bohatera, a dlatego, że nauczyłem się ostrożności w obchodzeniu się z nimi. Bardzo często sprawdzam, czy nie ma gdzieś uszkodzenia koszulki, jeśli jest to zaraz wymieniam. Nabyłem odpowiednie pudełka do transportu ogniw zapasowych. Sprawdzam, każdą ładowarkę, markową czy nie, do jakiego napięcia ładuje itd itp. Sama szansa wybuchu ogniwa litowego bez zewnętrznej przyczyny jest bardzo znikoma. Podobnie jak odnotowano eksplozje telefonów komórkowych tych z ogryzkiem czy innych wiodących producentów. Podobnie jak eksplodującymi dezodorantami, jak to np. miało miejsce kilka lat temu w torebce koleżanki, kiedy z tejże torebki buchnął ogień, który dość poważnie przysmażył jej włosy i przy okazji ucho. Musiałbym też, nie nachylać się zbytnio nad straganami z warzywami i owocami w supermarkecie, które oświetlone są lampami MH z otwartymi oprawami, a wiem z doświadczenia że MH też czasem wybuchają. Zawsze jest ryzyko i zdarzają się właśnie takie sytuacje czy inne raz na ileś tam set tysięcy przypadków. Nie powiem marzy mi się aby mój park energetyczny z li-ion wymienić na Li-Mn, ale nie stać mnie na to niestety teraz.

Po za tym każdy ma swoje wizje, podejście i racje, dlatego toczą się dyskusje. Nie było by ich gdyby nie było różnicy zdań. Jednak higiena wypowiedzi w dyskusji, ma kapitalny w pływ na jej merytoryczny kontekst, czystość i kierunek. Nieraz jednak, jedno przypadkowe, agresywne zdanie może zmienić zdrową dyskusję w wojnę. Czasem więc lepiej jest przemilczeć kąśliwą uwagę i mieć świadomość swojej racji (słusznej czy nie), niż napędzać agresję jak to czasem bywa w polityce, a potem mieć pretensje, o "język nienawiści", do całego świata.

I takim oto sposobem, zeszliśmy z nurtu przewodniego tego tematu. :offtopic:

[ Dodano: 20 Grudzień 2014, 00:06 ]
O kurcze już ktoś posprzątał, to proszę moje też pozamiatać :razz:
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Fenix hp 30 spokojnie do świeci na 100 metrów.



Tylko cena około 330 zł z wysyłką. :wink:

Według tabeli nawet powyżej 200m.

W rzeczywistości coś w granicach 150-180m max.
Obrazek
ODPOWIEDZ