I znów ten Mactronik...

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
c++

I znów ten Mactronik...

Post autor: c++ »

Coś skusiło, żeby uruchomić aparat i skierować obiektyw na tą latareczke...

Obrazek

Żeby zobaczyć pełne zdjęcie klinkij w miniaturke...

Do Calineczki- nie można usunąć tego automatycznego skalowania fotki do tego samego rozmiaru??
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

pewnie mozna, ale czemu wylaczyc?duze obrazki by nam rozjezdzaly widok...klikasz w miniaturke jak chcesz obejrzec duze zdjecie-i je masz...i jest to oszczednosc transferu dla serwera i userow...
arex1973

Post autor: arex1973 »

Zastanawiam się nad zakupem Latarki Guardsman MT350RC.

Dotarła jednak do mnie opinia, że halogen w tej latarce świeci "na żółto".
Próbowałem tą latarkę w sklepie w Katowicach i nie zauważyłem takiej wady. Mam podejrzenie, że przyczyną takiej opinii jest porównanie zimnego światła diodowego z o wiele cieplejszym halogenowym. Latarka ma dwa tryby świecenia opis na sklepie w którym ją znalazłem.

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat jakości tego halogeny, to jedyny problem który stopuje mnie przed jej zakupem.

Generalnie proszę o opinię na temat tej latarki.
Jeśli dojdzie do zakupu obiecuję, że dokonam jej oceny na forum.

Dziękuję.
c++

Post autor: c++ »

arex1973 pisze:Zastanawiam się nad zakupem Latarki Guardsman MT350RC.

Dotarła jednak do mnie opinia, że halogen w tej latarce świeci "na żółto".
Próbowałem tą latarkę w sklepie w Katowicach i nie zauważyłem takiej wady. Mam podejrzenie, że przyczyną takiej opinii jest porównanie zimnego światła diodowego z o wiele cieplejszym halogenowym. Latarka ma dwa tryby świecenia opis na sklepie w którym ją znalazłem.

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat jakości tego halogeny, to jedyny problem który stopuje mnie przed jej zakupem.

Generalnie proszę o opinię na temat tej latarki.
Jeśli dojdzie do zakupu obiecuję, że dokonam jej oceny na forum.

Dziękuję.
Na szybko- umywa się przy Maglite'cie. Bardzo kiepskie wykonanie, żadko kiedy można odkręcić górną nasadke głowicy- ogólnie- jeśli na szybko musisz mieć tani ładowalny jako taki "szperacz" bierz. Jeśli możesz poczekać, możesz zamówić z USA Magchargera- to jest dopiero światełko. Więcej o nim poczytasz na candlepowerforums.com
Gość

Post autor: Gość »

Dzięki za krytykę i link (bardzo przydatna baza wiedzy)

Będę w takim razie rozważał również Maglite
arex1973

Post autor: arex1973 »

przepraszam, nie zalogowałem sie, ten post powyżej jest mój
c++

Post autor: c++ »

arex1973 pisze:przepraszam, nie zalogowałem sie, ten post powyżej jest mój
Można się odmyśleć :P

P.S. Pomyśl też nad "zwykłym" Mag- litem, np. 3D. Wymieniając w nim żarówke na diode, uzyskujesz snop światła, a przy okazji dłuższe działanie. Na trzech bateriach typu D (R20) masz pare dobrych godzin stałej jaśności. Przy dobraniu odp. sterownika, czas się ten jeszcze wydłuża...
arex1973

Post autor: arex1973 »

Czyli można kupić żarówkę diodową?
Proszę o jakieś namiary.
c++

Post autor: c++ »

arex1973 pisze:Czyli można kupić żarówkę diodową?
Proszę o jakieś namiary.
Allegro.pl
75zł.
Jednak zbyt dobrze nie świeci. Polecam własnoręczną przeróbke. Jeśli będzie wykonana w sposób porządny, latarka będzie niezawodna. Należy diode SSC umieścić na specjalnie wytoczonym radiatorze, dodać jakiś driever, obciąć troche reflektor i mamy ładne/dalekie światełko...
arex1973

Post autor: arex1973 »

Decyduje się jednak na MT350RC.

Ze względu na czas i kasę.

Do tego zawsze to jakaś przygoda i doświadczenie z przerabianiem.
c++

Post autor: c++ »

arex1973 pisze:Decyduje się jednak na MT350RC.

Ze względu na czas i kasę.

Do tego zawsze to jakaś przygoda i doświadczenie z przerabianiem.
Mactronic to jeden z większych "shitów" jakie powstały, jednak mają pare rodzimych modeli, ktory nie odbiegają znacznie od reszty.
Ogólnie możesz się zawieść. Ostatnio przegapiłem aukcje, gdzie nowy Mag 3D kosztował 50zł, wystarczy poczekać na okazje.

P.S. Jak coś bierz tylko zarny kolor- ma trwalszą powłoke.
mad-marx
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 13 sty 2008, 01:33

Post autor: mad-marx »

Witam wszystkich.

Mam big prośbę do arex'a1973. Gdy już kupisz tego Mactronica, podziel się proszę wrażeniami. Nie jestem Krezusem (budżetówka :roll: eeeh...) a potrzebuję jako takiego szperacza.
Akumulator do MT350RC to Ni-Cd 1/2D 2500mAh 6.0V , (dedykowana żarówka to halogen G4 6V 8W) - ciekawość czy "udźwignie" żarówkę do Mag-Chargera (ma jakieś 10 lub 11W)

[ Dodano: Nie Sty 13, 2008 2:39 am ]
Nie muszę dodawać, że jestem laikiem. Ledwo odróżniam Volty od Watów.


Chociaż po namyśle muszę stwierdzić, że nie... nie odróżniam :oops:
c++

Post autor: c++ »

mad-marx pisze:Witam wszystkich.

Mam big prośbę do arex'a1973. Gdy już kupisz tego Mactronica, podziel się proszę wrażeniami. Nie jestem Krezusem (budżetówka :roll: eeeh...) a potrzebuję jako takiego szperacza.
Akumulator do MT350RC to Ni-Cd 1/2D 2500mAh 6.0V , (dedykowana żarówka to halogen G4 6V 8W) - ciekawość czy "udźwignie" żarówkę do Mag-Chargera (ma jakieś 10 lub 11W)

[ Dodano: Nie Sty 13, 2008 2:39 am ]
Nie muszę dodawać, że jestem laikiem. Ledwo odróżniam Volty od Watów.


Chociaż po namyśle muszę stwierdzić, że nie... nie odróżniam :oops:
Teraz już wiadomo, że udźwignie, jednak może to się źle skończyć dla akumulatora i reflektora, jeśli ten nie jest alu.
Zdenerwowany

Mactronik MT350RC

Post autor: Zdenerwowany »

Posiadam taką latarkę i nie jestem z niej zbyt zadowolony bo po raz drugi bedę musiał ją reklamować, wszystko było by dobrze gdyby podczas wstrząsów nie wariowała, sama gaśnie, przygasa lub mruga niewiem czym to jest spowodowane bo latarka nigdy mi nie spadła a piszą że można ją używać do samoobrony.[/center]
c++

Re: Mactronik MT350RC

Post autor: c++ »

Zdenerwowany pisze:Posiadam taką latarkę i nie jestem z niej zbyt zadowolony bo po raz drugi bedę musiał ją reklamować, wszystko było by dobrze gdyby podczas wstrząsów nie wariowała, sama gaśnie, przygasa lub mruga niewiem czym to jest spowodowane bo latarka nigdy mi nie spadła a piszą że można ją używać do samoobrony.[/center]
Mówisz o tym "szperaczu" czy tej przedstawionej na fotkach?
ODPOWIEDZ