Jaki Access Point kupić?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
beksacz
Posty: 30
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 23:44
Lokalizacja: Silesia

Jaki Access Point kupić?

Post autor: beksacz »

Załóżmy, że w pomieszczeniu jest odbierany bezprzewodowo sygnał WiFi w celu dostępu do sieci internet. Aby korzystać z internetu trzeba w miejscu publicznym (lub nie np. w hotelu/restauracji) podać na telefonie lub laptopie hasło sieci bezprzewodowej.
Chciałbym mieć urządzenie, które odbierze sygnał bezprzewodowo a do urządzenia będę mógł podpiąć kablem internetowym RJ45 np. skrzynkę satelitarną, która wymaga dostępu do sieci internet.
Jakie urządzenie kupić aby pasowało pod powyższe rozwiązanie? Zakładam, że nie mam dostępu do głównego routera aby wpiąć w jego systemie do niego Access Point.
Z góry dziękuję za pomoc lub naprowadzenie.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Czyli w skrócie potrzebujesz urządzenie, które odbierze sygnał WiFi i będzie go wzmacniać za po mocą WiFi + rozprowadzać go po kablu?

Jaki budżet?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Repeater z wyjściem RJ45.
ILPT
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Są dwie opcje , albo jakiś tani router ustawiony w tryb client - wtedy na switchu LAN masz co trzeba żeby podpiąć tuner sat.

Druga opcja to repeater z LANem np TL-WA850RE .
elektroda.pl
beksacz
Posty: 30
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 23:44
Lokalizacja: Silesia

Post autor: beksacz »

Bardzo dziękuję.
Dokładnie potrzebuję urządzenia, które odbierze sygnał WiFi i będzie go rozprowadzać po kablu RJ45 do innego urządzenia np. skrzynki satelitarnej.
Zgłębiam w takim razie dalej temat.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Do tego wystarczy nawet najtańszy router z funkcją AP Client.
Najtańsze D-Linki, lub TP-Linki z taką funkcją kosztują ok. 70 zł.
Na alledrogo można znaleźć używane po 20-30 zł.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Są nawet dedykowane access pointy gdzie na wejściu jest wifi na wyjściu jeden (lub więcej) port ethernetowy. Najtańsze kosztują w takim komputroniku poniżej 100 zł. Nigdy czegoś takiego nie potrzebowałem, więc nie wiem czy taki tani ruter nie będzie lepszy zamiast access pointa.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Access Point działa odwrotnie: kabel idzie do sieci, a klienci podłączają się przez radio.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_dost%C4%99pu
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
beksacz
Posty: 30
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 23:44
Lokalizacja: Silesia

Post autor: beksacz »

Czy urządzenie wzmacniacz sygnału sieci bezprzwodowej - TP-LINK RE200 bedzie dobrym i odpowiednim zakupem pod powyżej opisywany temat?
Obecnie wzmacniacz chciałbym wykorzystać w domu gdzie dostawcą internetu jest Netia a sygnał rozdziela router NetiaSpot.
Dysponuję budżetem max 300 PLN na ten zakup ale chciałbym aby urzadzenie działało niezawodnie.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Ten TP-Link to dość prosty model, ale działa całkiem dobrze.
Nie wiem tylko, czy nie lepiej by było od razu tego Netia Spota wymienić na porządny sprzęt.
Jak duży jest dom, w którym ma być wzmocniony sygnał i ile ma kondygnacji?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Odradzam TP-Linka jakościowo loteria jeden działa 2 lata bez resetu a drugi trzeba resetować 5 razy dziennie i aktualizacja softu nie pomaga. Nie najtańszym ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie Cisco/Linksys lub Mikrotik mający w swojej ofercie fajne zabawki za rozsądne pieniądze.
beksacz
Posty: 30
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 23:44
Lokalizacja: Silesia

Post autor: beksacz »

Mieszkanie ma cztery pokoje w tym dwa oddzielone są ścianami żelbetowymi.
Dostawcą internetu jest Netia.
Parametry: Ping 40 ms, Predkość pobierania ok. 14Mb/S, Predkość wysyłania ok. 0,60 Mb/s.
Do routera podpięte są komputery stacjonarne, TV, switche.
WiFi bezprzewodowo obsługuje: smartfony, laptopy, iPady. Chciałbym aby do tego WiFi podpięte zostało również urządzenie TP-LINK RE200 lub inne ale aby było skuteczne i bezresetowe o ile to jest możliwe?:)
Czy ten TP RE200 jest OK?
1. Jeśli Cisco lub LinkSys to jaki dokładnie typ urządzenia, do ktorego będzie podpiety tuner satlelitarny? (budżet do 300 PLN).
2. Na co najlepiej wymienić NetiaSpot aby działało wszystko tak jak należy. Budżet zakupu routera głównego max. 500 PLN.
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Co do klienta to w tej chwili nic nowego nie widzę na alledrogo ale znalazłem fajny router ADSL mamy coś podobnego w pracy (model e1000 czyli starszy i DSL) i mimo, że nie ma zew. anten to wbudowane i technologia MIMO dają zasięg nawet na telefonie w całym budynku zarówno na piętrze jak i naszym poziomie, a jeden poziom to jest ok 80m2 budynek zbliżony do kwadratu router stoi w rogu. No ale cena 3 routerów TP-linka nie jest tylko za znaczek :)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Odkąd Linksys należy do Cisco, to niestety jakość ich tańszego sprzętu poleciała w dół.
Sam się dziwiłem, bo wcześniej miałem dużo styczności ze sprzętem Cisco.
Ostatni Linksys godny polecenia, to Linksys WRT 54.
Najpierw trzeba ustalić, czy masz linię analogową, czy ISDN.
Dla linii analogowej jest sprzęt obsługujący Annex A, dla ISDN Annex B.
Jeżeli masz internet po kablach TP S.A., to będzie Annex A, po kablach Netii, wystarczy zadzwonić do biura obsługi i podadzą jaki Annex musi obsługiwać modem.
Jednak ze względu na specyfikację Netia Spota, pewnie będzie to Annex A.
Jednym z bardziej uniwersalnych sprzętów jest TP-Link TD-W9980, który obsługuje nawet VDSL2.
Może to być przydatne, bo Netia coraz chętniej ten standard wprowadza.
Plus tego TP-Linka jest taki, że jest on dość dopracowany.
Inna sprawa, że Netia Spot, to dość słabe urządzenie o kiepski zasięgu.
Prawdopodobnie jaki router nie kupisz, to będzie dobrze.
Nie polecam urządzeń bez anten zewnętrznych, sprawdziłem wiele takich urządzeń i ich zasięg jest po prostu kiepski.
Dość nieźle sprawuje się 8level WRT-300, który jakością i zasięgiem sygnału bije wiele droższych urządzeń.
Najlepiej i najprościej by było kupić właśnie coś w tym stylu i podłączyć bezpośrednio do NS.
W NS możesz wtedy wyłączyć WiFi, żeby nie robić sieczki w eterze, ewentualnie możesz na obu urządzeniach ustawić tą samą sieć (na różnych kanałach).
Żeby nie tworzyć sieci wielopoziomowej, najlepiej będzie w dołączonym routerze wyłączyć DHCP i kabel z modemu wpiąć w pierwszy port LAN Routera.
Wtedy router działa jako zwyczajny switch, a całą obsługą sieci zajmie się NS.
ODPOWIEDZ