Dyskusja o Chińskich telefonach i nie tylko...

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Z powodu że bateria w moim telefonie trzyma coraz krócej ,nowa bateria koło 100zł oryginał bo innej nie byłoby sensu wogóle wkładać ;) trzeba było się rozejrzeć za czymś nowym i mocniejszym.

Przed świętami zainteresowała mnie Lumia 535 a przesiadka na Win 8.1 po wieloletnim używaniu systemu Google wydawała się interesująca , szczególnie że na sprzęcie o podobnej wydajności Windows Phone lata jak dziki w porównaniu do Androida.

Już miałem brać Lumię gdy zdałem sobie sprawę że nie przeżyje braku Gmaila , skończyło się na preorderze nowej chińskiej zabawki Elephone P3000s :mrgreen:
elektroda.pl
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Za ile zamówiłeś? Nie lepiej p6000 z aktualizacją do 5.0? Ma telchina jest kod do gearbest i p6000 jest za 152$ chyba. Ja sam zamawiam raczek p6000.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

fxxx P6000 ma słabsze CPU do tego brak GorillaGlass , na aktualizacji do 5.0 nie specjalnie mi zależy.

Miałem przez ponad miesiąc 5.0 na Nexusie 7 2012 i stwierdzam że to bardzo niezoptymalizowany system (o problemach z pamięcią przyznało się nawet Google) , wróciłem do KitKata bo używanie nowego systemu było mękką.
Update 5.0.1 też miałem w między czasie , niewiele dał :neutral:

164$ z kodem kosztował :)
elektroda.pl
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Daj znać jak sprawuje się po czasie. Całkiem fajna słuchawka jak za tą cenę.
Jak sprawuje się aparat (jakość), dźwięk ze słuchawek (w porównaniu do popularnych "europejczyków") i ogólna wydajność systemu? Nie ma problemu z aplikacjami (chodzi głównie o zgodność aplikacji z systemem)>

Podaj link do strony gdzie go kupiłeś ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tutaj test:

http://www.gizmochina.com/2014/11/27/el ... nt-sensor/

Pod względem jakości foto jest słabo :) 8 rdzeni też nie gwarantuje mega wydajności.

Krzycho - zrobiłeś sobie krzywdę ;) Ja od jakiś 2 tygodni siedzę na Win 8.1 na świątecznym prezencie. Wczesniej miałem Androida i wciąż nie mogę się do niego przekonać. Win 8.1 śmiga bez najmniejszego problemu. Po zainstalowaniu kilkunastu aplikacji, system nie zwalnia, uruchomienie kilku aplikacji działających w tle i też zero zwalniania. Brak wkurzających aktualizacji bez twojej zgody - na Androidzie co tylko połączyłem się z netem odrazu leciały MB bo coś gdzieś tam się aktualizowało.

Obecnie nie mam zamiaru wracać do Androida, duzo bardziej od niego podobał mi się nawet Symbian Belle na mojej N8.
ILPT
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

skaktus , jaka słuchawka ? No właśnie wiem że same zalety Win 8.1 poza dwa wadami które dla mnie są krytyczne .
Brak AM na Windows Phone oraz brak Gmaila na którym mam wszystko zarówno prywatne jak i służbowe.
Fakt że na WP 8.1 brak ciekawego softu czy gier bym jeszcze jakoś zniósł ale dwa powyższe...

W telefonach które rozważałem brak było też jednej istotnej opcji , LTE którego mi aktualnie bardzo brakuje niekiedy.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

krzycho_, jaki brak Gmaila? Ja używam Gmaila na WP od prawie dwóch lat.
aslpg
Posty: 79
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aslpg »

Na mojej Lumi 820 (obecnie z WP 8.1) od półtora roku pełna obsługa i synchronizacja z Gmailem!!!
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

krzycho_ pisze:skaktus , jaka słuchawka ? No właśnie wiem że same zalety Win 8.1 poza dwa wadami które dla mnie są krytyczne .
Brak AM na Windows Phone oraz brak Gmaila na którym mam wszystko zarówno prywatne jak i służbowe.
Fakt że na WP 8.1 brak ciekawego softu czy gier bym jeszcze jakoś zniósł ale dwa powyższe...

W telefonach które rozważałem brak było też jednej istotnej opcji , LTE którego mi aktualnie bardzo brakuje niekiedy.
Po co ci Auto Mapa ? Na androidzie to parodia GPS w stosunku do wersji na WinCE. Dodatkowo w zestawie z telefonem z WP masz całkowicie darmową nawigację GPS offline na cały świat, aktualizowaną nawet co kilka tygodni. Już N8 takie coś miała i działa to do dziś, mimo że system został porzucony. Jeszcze nie tak dawno też tylko AM, jednak sprawdziłem inne programy i widać że AM coraz bardziej odstaje od konkurencji.

Brak softu na WP ? A sprawdzałeś sklep ? Po 2 co to znaczy że brak ciekawych gier czy aplikacji ? Tego są setki, lepsze lub gorsze tak samo jak na Androida.

O WP myślałem tak samo jak ty. Już prawie miałem kupić Samsunga K Zoom, ale jak siadłem do andka na Wiko to wcale tak super nie było. Aplikacji pełno, połowa z nich nigdy nie aktualizowana, część w ogóle nie działa. Poinstalowałem trochę apek, była radocha i po kilku dniach już apek nie używałem. Jedyne co po nich zostało to mulący system i znikające ikony z ekranu. WP też nie jest bez wad, jednak mi duzo bardziej odpowiada jego prostota, niezawodność, szybkość.

PS-Tak jak inni piszą, Gmail współpracuje z WP bez problemu.
ILPT
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Ja kupiłem używanego Nexusa 5 za 690zł i wszystko działa super płynnie. Po zrobieniu roota i wgraniu fixa (cały proces banalnie prosty) naprawiło słabą jakość dźwięku podczas nagrywania. Czysty Android jest bardzo płynny i przyjemny w użytkowaniu, choć czasem dosyć ubogi - na przykład aplikacja aparatu w której brakuje mi trybów balansu bieli, trybów ostrości.
Do niego kupiłem pokrowiec SGP i szkło na ekran zamiast folii, myślałem że te szkło to będzie jakaś tandeta, ale okazało się bardzo dobre :D nawet ma powłokę oleofobową.

Btw. Czy to normalne że telefony nie mają radia? W moim Nexusie nie ma :P
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nexus to już prawie że legenda :) Problem z andkiem jest taki, że trzeba przy nim grzebać żeby działał jak powinien i niestety po pewnym czasie zdarza mu się zamulać bez powodu. WP działa płynnie bez grzebania. Oczywiście wielu z nas lubi zmieniać, modyfikować itd, ale ja już z tego wyrosłem w czasach K810i, kiedy to wrzucało się pełny tryb manualny dla aparatu. Teraz mój telefon ma działać, mieć dobry aparat i nie zamulać.

Oczywiście jak już ktoś kupił telefon, to nie ma sensu go teraz zmieniać, a jak spełni oczekiwania to już w ogóle :)

Ja z wielką radością "wywaliłem" Wiko Rainbow na rzecz N8.
ILPT
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Chyba będę musiał wydzielić nowy temat bo dyskusja zacięta ;)

skaktus nadal nie wiem o jakiej słuchawce piszesz ?
elektroda.pl
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja mam Lumie 1020. Zwracam szczególną uwagę na aparat.
ILPT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Mam ten sam model Lumii ponad rok i bardzo sobie chwalę. Jeśli chodzi o AM to akurat rozumiem potrzebę bo również jej używam. Nawigację Nokii tesuję od czasu gdy wyszła pierwsza wersja na Symbiana (wtedy jeszcze płatna) i uważam, że jedyną jej zaletą do dziś jest tylko to, że jest darmowa. Testowałem różne mapy na przestrzeni 8-9 lat i pozostaje przy AutoMapie. Używam jej po 10 godzin dziennie, 365 dni w roku (nie tylko do jeżdżenia) i najlepiej mi służy. Jej brak na WP rozwiązałem w ten sposób, że i tak zawsze targam za sobą tablet... Ale jeśli ktoś nosi tylko telefon to faktycznie jest to problem i duży minus dla AM za brak apki na WP.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja używałem na początku TomTom-a na N73, potem tylko AM i nic więcej mnie nie obchodziło. Od czasu jak mam Alga HD BT TMC testowałem inne programy i pod względem szybkości i innych dodatków AM niestety coraz bardziej odstaje. Na WP pojawiają się inne programy do GPS które też warto wypróbować.
ILPT
ODPOWIEDZ