Czołówki firmy OnNight (Decathlon)

Oświetlenie montowane na głowie
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Czołówki firmy OnNight (Decathlon)

Post autor: darks86 »

Temat zadany spontanicznie, bo podczas dzisiejszych zakupów przypadkiem zauważyłem te lampki. Uwagę zwróciły ceny, bo 59 zł za model 80 lumenowy z pojemnikiem baterii z tyłu, to fajna cena. Wizualnie wykonane dość poprawnie. Wybór modeli spory i na każdą kieszeń. Nawet za 20 zł mają wersję 30 lumenową.

Teraz pytanie - na ile realnie podana jest jasność tych lampek ? Jak duże są straty energii, tzn. czy mogę je porównywać do klasycznych latarek typu iTP o tak zadeklarowanej jasności ? Miał w ogóle ktoś z tym dłuższą styczność, aby ocenić czy jest to lampka trwała ?

Planowałem zakupić tego nowego Petzla 60 lum za 69 zł w zastępstwo za paroletnią Tikkinę 2, ale skoro mógłbym taniej kupić mocniejszy model, to czemu nie.

Nie znalazłem na forum takiego wątku ani żadnych opinii o tych latarkach, więc z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Pojemność deklarowaną może i mają, ale ilością światła nie pozwalają. Przejrzyj wątek "czołówki do 70zł".
Pozdrawiam
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: darks86 »

Jeśli mówisz o tym temacie: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15555

to tam sprawdzałem i niczego o lampkach OnNight nie znalazłem. Wyszukiwarki również używałem. Zarówno forumowej, jak i google.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Tam możesz w podobnej kwocie znaleźć mocniejsze lampki. :)
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: darks86 »

Tyle, że ja nie szukam lampki do 50, 70 czy 100 zł tylko chciałbym się czegoś dowiedzieć o tej firmie i ich produktach, bo wyglądają ciekawie. Nie potrzebuję też lampek mocniejszych niż owe 80-100 lumenów. Praktycznei byłem zdecydowany na Petzla z nowej serii, ale tam bodajże jest nierozbieralna obudowa. Mam Tikkinę 2 20 lumenów i wiem, że ta obudowa łapie pył. Swoją już kilka razy rozkręcałem w celu czyszczenia. Jeśli nowy model jest nierozbieralny, to będzie problem. Rozmyślam więc nad alternatywą. Decathlon lubię, gwarancję obsługują bezproblemowo, więc produkty dostępne u nich w dobrej cenie mają u mnie niejako pierwszeństwo.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Lampka plastikowa, ale dużego prądu tam nie ma więc powinno być ok z odprowadzaniem ciepła. Lampka wygląda na solidną, a z reklemacjami w decathlonie to powtwierdzam jest super. Jednak lumenów trochę mało, za tą cenę możesz dostać więcej. A może czołówka z biedronki?
ODPOWIEDZ