Czołówka z Lidla

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Czołówka z Lidla

Post autor: tOmki »

Obrazek

z bardzo jasną, energooszczędną diodą LED (1W)
pionowo regulowany kąt oświetlenia (ok. 30°)
2 poziomy jasności i tryb migania
wyściełanie czoła i regulowana opaska na głowę
zasięg oświetlenia: ok. 25 m
w zestawie baterie
2 kolory do wyboru
gwarancja: 3 lata

cena: 34,99zł
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Niestety plastikowa obudowa, czyli gorsza baza do modów od biedronkowej. Jest też droższa. Ale trzeba by ją dokładnie obejrzeć. :)
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Z biedronki jest wygodniejsza, zasobnik z bateriami jest z tyłu.
Ma też wyższą moc sama dioda - 3W, moc mocą, a strumień świetlny to druga sprawa. :)
Ja dokupiłem drugą czołówkę z biedronki. :P

M...
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Mediana, Tylko że ta biedronkowa nie osiąga mocy 3W tylko coś koło 1-1,5W o ile pamiętam.
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Tak mi się wydawało, że mniejsza moc (jest na forum chyba dokładny test tej latarki), ale za te pieniądze - wykonanie i moc światła nie jest zła.
W diodę idzie prąd rzędu 450 - 680 mA - wg testów forumowych. :)
M...
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Według moich pomiarów z 3xAAA właśnie szło koło 450mA. Co fakt nie jest złe, jednak najgorszą rzeczą w tej czołówce jest zasilanie. Jakby dali 3xAA to byłoby o niebo lepiej.
Pozdrawiam
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Po podłączeniu do czołówki z biedronki Ogniwa Li-ion o ile dobrze pamiętam na standardowym sterowniku w diodę szło coś ok 0,8A (chociaż nie był to poprawny wynik w 100%, ponieważ mam standardowe kable w mierniku i jest to tani miernik).
zyklone
Posty: 10
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 15:51
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: zyklone »

Chyba zaraz się przejdę zobaczyć co to za lampka. Sprzedawali je już wcześniej ? Ta biedronkowa też jest teraz w ofercie czy nie ?
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

zyklone pisze:Chyba zaraz się przejdę zobaczyć co to za lampka. Sprzedawali je już wcześniej ? Ta biedronkowa też jest teraz w ofercie czy nie ?
Biedronkowej w ofercie chyba już nie ma, jednak widziałem jeszcze je w sklepie ze 2 tyg temu. Więc może gdzieś jeszcze zalegają.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ja widziałem kilka tydzień temu w czwartek. Ale to chyba była ofertatygodniowa.
Pozdrawiam
zyklone
Posty: 10
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 15:51
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: zyklone »

Do auta do ciorania byłaby dobra taka za parę złotych, dziś już nie zdążyłem wyjść, jutro sobie zobaczę.
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

zieloczek100 pisze:Po podłączeniu do czołówki z biedronki Ogniwa Li-ion o ile dobrze pamiętam na standardowym sterowniku w diodę szło coś ok 0,8A (chociaż nie był to poprawny wynik w 100%, ponieważ mam standardowe kable w mierniku i jest to tani miernik).
Czołówka z Biedronki ma pigułę, która składa się z blaszki wciśnietej na milimetrowy rant, a pod spodem dziura. Gdy dałem zasilanie z 2 x 18650 równolegle, czyli nadal w granicach 4,2V max i sterownik 2 x AMC7135, czyli 700mA to oryginalna dioda 3W po miesiącu przeniosła się do Krainy Wiecznych Lumenów. Najpierw jasność spadała z dnia na dzień, potem soczewka w diodzie zrobiła się mleczna i część luminoforu zmieniła barwę na brązową, czego skutkiem dioda poszła w śmietnik. Bez poprawy chłodzenia nie radzę tam dawać ponad 0,5A na oryginalną diodę. No chyba że jakaś XR-E, XM-L2 dłużej wytrzyma takie katowanie temperaturowe i prąd 700mA, co i tak jest zbrodnią wobec diody.
Bez wbicia tam w środek piguły mosiężnego, lub aluminiowego, grubego krążka i przykręcenia do niego diody, cienko widzę jakiekolwiek modowanie.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Hmm ;[
Co prawda moja czołówka z biedronki leży i się kurzy, w momencie gdy ją robiłem nie wiedziałem, ze dziura pod dioda ma takie znaczenie i nic z nią nie zrobiłem. U mnie w diodę idzie 1A (dodatkowo sterownik bez chłodzenia, lata sobie środku), a dioda to XM-L na noctigonie złożona na paście MX-2. Może kiedyś to poprawię, na razie jej nie używam, teraz wiem, że w przyszłości jeżeli będę miał zamiar kupić jakąś czołówkę to kupię coś lepszego...
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Stosunek cena/jakość nie jest taki zły, ale czołówki z ebaya chyba lepsze.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

No niby nie jest tak źle, ale: sterownik kosztuje, dioda kosztuje, pojemnik na ogniwa 18650 też coś kosztuje, a na końcu okazuje się, że sam korpus też ma wady tj. zapewnia nienajlepsze chłodzenie i w końcu okazuje się, że oszczędny kupuje dwa razy.
ODPOWIEDZ