maksymalnie szeroki reflektor do XM-L2

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

maksymalnie szeroki reflektor do XM-L2

Post autor: GanzConrad »

Witajcie,
Chciałbym jakoś zamaskować wspomniane ledy, które siedzą na noctigonie i są przykręcone do radiatora. Sama dioda, w/g katalogu ma kąt świecenia 125st co moim zdaniem jest trochę zaokrąglone, ponieważ w rzeczywistości świeci nawet na 150-160st. Szukając w sieci zauważyłem, że dostępne na rynku kolimatory zaczynają się od 85-90st i mają około 88% przepuszczalności. Nie chciałbym tracić światła, zarówno tego bocznego jak i centralnego, chciałbym również zachować szeroki rozkład światła, dlatego wpadłem na pomysł refa, który musiałby być maksymalnie szeroki i mieć średnicę minimum 30mm.
Da się coś takiego znaleźć?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jaki rozkład światła chcesz uzyskać? bo jeśli szeroki, to ref się do tego kompletnie nie nadaje, a przynajmniej nie taki o średnicy powyżej 3 cm.
Mówisz że kolimator ma 88% sprawności ale możesz założyć sam kolimator, a w przypadku reflektora trzeba dać szkiełko.
Reflektor o sprawności około 90% x szkiełko 90% to nam daje 81% sprawności.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

smokuxx1987, zapomniałem dodać, że chodzi o oświetlenie sufitowe - stacjonarne. Dioda nie będzie miała żadnego szkiełka itp, zależy mi na możliwie najszerszym kącie świecenia.

[ Dodano: 2 Marzec 2015, 10:39 ]
chodzi mi o coś podobnego (bez soczewki):
http://www.ebay.com/itm/1set-Optical-Gl ... 4d1b949310
tylko do cree
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

GanzConrad pisze:Dioda nie będzie miała żadnego szkiełka itp, zależy mi na możliwie najszerszym kącie świecenia.
Jeżeli chcesz mieć najszerszy kąt, to nie zakładaj żadnego kolimatora, tylko pozwól świecić samej diodzie. Szerzej świecących kolimatorów niż 90st się nie robi właśnie dlatego, że takie światło już diody mają. ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Przydałby się chociaż jakiś rozpraszacz, bo patrzenie w gołą, świecącą xm-l'kę do przyjemności nie należy.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Światło jest nad głową, więc odruchowo się na nią nie patrzy. Ten reflektor jest mi potrzebny głównie w celach estetycznych - chciałbym jakoś obudować diodę.
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Witam,
simon-u pisze:Przydałby się chociaż jakiś rozpraszacz, bo patrzenie w gołą, świecącą xm-l'kę do przyjemności nie należy.
Mam na suficie CXA2011 puszczoną na 0,7A bez żadnej optyki, goły emiter na równi z sufitem. Światła naprawdę sporo zwłaszcza że pokój nie jest mały, ale jeden mocny punkt nie jest dobrym pomysłem - wszędzie te denerwujące cienie, robienie czegokolwiek zaczyna irytować. XML daje co prawda mniej światła, ale problem cieni pozostanie. Myślę, że lepszym pomysłem będzie kilka słabszych punktów świetlnych lub wpakowanie leda do mlecznego szkiełka żarówki :)
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Zee pisze:wszędzie te denerwujące cienie
mam 3 szt oddalone od siebie o 25cm, ale odstępy robiłem "na oko" i priorytetem nie było pozbywanie się cieni. Jednych cienie denerwują, inni nie zwracają na nie uwagi, więc nie ma co demonizować.
ODPOWIEDZ