Kategorie w działach - propozycja

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Kategorie w działach - propozycja

Post autor: GanzConrad »

Jakiś czas temu włączono wyszukiwanie na forum i chwała Wam za to, ale niewiele ono daje jeśli zawartość tematów niewiele mówi - nie tylko początkującemu użytkownikowi.
Do rzeczy: ktoś trafia na forum (lub siedzi tu jakiś czas) i chce kupić/wybrać np. czołówkę.
Okazuje się, że o czołówkach pisze się w działach:

>Oświetlenie do dedykowanych zastosowań\Czołówki
>LATARKI\...recenzje...
>LATARKI\nasze projekty, modyfikacje
>również w innych działach.
do tego dochodzą lampki o kilku zastosowaniach.

Część tematów zawiera jedynie nic nie mówiącą nazwę (zwłaszcza w recenzjach). Ja wiem, że większość z Was tego nawet nie zauważa, ale istnieją tacy, którzy pół roku temu nie wiedzieli nawet co to Cree lub EDC ;-)
Nie chcę zmieniać struktury kategorii na forum, ale czy nie można wprowadzić zasady, aby tytuł tematu określał to o czym się w nim dyskutuje?
Propozycja nie jest nowością i dotyczy umieszczania słów kluczowych w temacie:
[czołówka]
[EDC, mod]
[czołówka + rower, recenzja]
[rower, recenzja]
Znalezienie szukanej informacji wiąże się z wieloma godzinami czytania wątków w ogóle nie związanych z tym czego się szuka, a często wartościowe informacje giną, ponieważ nikt w wątku nie używa słowa kluczowego "czołówka", tylko odmiany (..ki, ..kę ) lub operuje nazwami typu skilhunt, armytek itp. co znacznie utrudnia przekopywanie forum.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Tip.: szukając tematów o przykładowej czołówce, wpisz: czołówka*
Wtedy powinno szukać: czołówka, czołówce, czołówki, itp.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

piciex pisze:Tip.: szukając tematów o przykładowej czołówce, wpisz: czołówka*
Wtedy powinno szukać: czołówka, czołówce, czołówki, itp.
Powinno być wpisz: czołów* :wink:

[ Dodano: 3 Marzec 2015, 18:04 ]
Nic nie stoi na przeszkodzie by zalecać ludziom takie etykiety, ale duża część i tak stosować się nie będzie i będzie jak było. Moderatorzy nie mają czasu ani pensji, żeby się zajmowali tym. Zresztą często wątki zmieniają swoje tematy rozmowy.

Jedynym możliwym, (ale niemożliwym w tym silniku i tej sytuacji) działającym wyjście jest "społecznościowe" etykietowanie, tak, aby każdy mógł dodać etykietę (ten system nie istnieje w tym silniku) do wątku, czy postu, a inni mogli ją w razie błędu zgłosić do usunięcia moderacji.

Forum dla nikogo nie jest źródłem zarobku, żeby miał siły wszystko etykietować, kategoryzować, czy zbierać tematycznie w jednym miejscu, i to się nie zmieni. Jeżeli poświęci się dużo czasu, to się dużo człowiek dowie. Jeżeli czasu poświęci się mało, to temat się tylko liźnie i tego się nie przeskoczy.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

marmez pisze:Powinno być wpisz: czołów* :wink:

Tak jak mówisz. Coś mi świtało, ale tak rzadko, tego używam, że wyleciało z głowy. :wink:
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

piciex, ale tym sposobem rozwiążesz jeden problem - czołówki (dokładniej składni wyszukiwania). Nie mam zamiaru wrzucać komuś dodatkowej roboty na plecy, tym bardziej, że sporo moderatorów zagląda tu codziennie, nowych tematów jest niewiele, (a tych błednych będą jednostki), a można ich odciążyć proponując zmianę tematu, tak jak to wygląda na elektrodzie (nie wiem czy silnik forum ma takie "ficzery").
marmez, z jednej strony masz rację, ale z drugiej - pojawia się tyle nic nie wnoszących wpisów, że można by wykorzystać ten zmarnowany czas na coś konkretniejszego. Przecież np.Pyra również nie pobiera opłat za walkę z wiatrakami w swojej ortograficznej krucjacie ;-)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

GanzConrad pisze:a można ich odciążyć proponując zmianę tematu, tak jak to wygląda na elektrodzie (nie wiem czy silnik forum ma takie "ficzery").
Rozwiń proszę, bo ciekawy jestem, a nie wiem jak jest na elektrodzie i nie wiem o jakich funkcjach mówisz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Przy zbyt krótkim temacie pojawia się okienko służące do zaproponowania nowej nazwy tematu. Moderator akceptuje lub odrzuca.
ODPOWIEDZ