Uchwyt do lampki, Kwadraciak

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
kmicic
Posty: 29
Rejestracja: sobota 23 lut 2008, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Uchwyt do lampki, Kwadraciak

Post autor: kmicic »

Witam.

Mam do was pytanie gdzie dostać uchwyt do lampki rowerowej typu kwadraciak. Na forum znalazłem temat ze zdjęciem właśnie takiego uchwytu. Ale nie mogę znaleźć nigdzie w sieci tego uchwytu. Ewentualnie, w jakiej lampce jest zastosowany taki uchwyt. Kupiłbym wtedy lampkę dla samego uchwytu.

Link do zdjęcia -> Uchwyt
Link do tematu -> Temat

Dziękuję, Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Prosze :-) :
http://www.koral.bielsko.pl/pl/cateye/id_4630.html

Tylko musisz sie zapytac czy jest w raz z uchwytem/szyna do zamocowania lampki.

Lub poszukac w innym sklepie ale juz masz dokladniejsze namiary jakiej szukac :-)

Edit
Albo tutaj :

http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2__CATEYE ... TA=8&HNT=T

A na tej stronie masz wiecej innych mocowan :
http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2.html?S1 ... 395&PZTA=0
kmicic
Posty: 29
Rejestracja: sobota 23 lut 2008, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kmicic »

Napisałem mail'a do sklepu a w odpowidzi dostałem.
jaka wsuwka?uchwyt jest kompletny na nim tylko lampa siedzi
----- Original Message -----
From:
To:
Sent: Saturday, April 04, 2009 1:45 PM
Subject: Zapytanie o towar

towar Akcesoria Rowerowe, Lampy: Uchwyt lampy Cateye
nazwisko
email
pytanie WItam.
Mam pytanie odnosmie uchwytu do lamp Cateye. Czy uchwyty sprzedawane są razem ze wsuwka którą mocuje sie do lampy? Ponieważ zależy mi na komplecie.
Dziekuje, pozdrawiam.
zgoda tak
Niesety uchwyt jest bez wsuwki. Napisze jescze mail'a do autora tematu. Moze dowiem sie czegos wiecej.

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 11:21 pm ]
Sprawa się wyjaśniła. Ta niby wsuwka, która przymocowana jest do lampki to po prostu druga cześć samego uchwytu. Uchwyt skłąda sie z dwóch części. Nie jest to żadna wsuwka. Lampka zamocowana jest na stałe do uchwytu :cry: I nie da się jej w prosty sposób zdejmować.
matej
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 27 sty 2009, 23:48
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: matej »

Do jednego z typów uchwytów do lampek authora dorobiłem sobie mocowanie i dość dobrze to siedzi oraz oczywiście lampka da się zdejmować bez demontażu uchwytu. W wolnej chwili zamieszczę kilka zdjęć.

Ponieważ to mój pierwszy post, więc witam uprzejmie wszystkich forumowiczów. Doświadczenie z ledówkami mam raczej skromne. Najpierw był jeden kwadraciak na 2xCree Q3 350mA z kolimatorami +-7, potem zmodowana lampka halogenowa na Q4 350-400mA i kolimatorem +-3 z dodatkowym rozproszeniem w poziomie, a ostatnio znów kwadraciak na 2xQ4 z soczewkami +-6/+-24 ze sterownikiem 100/300/1000mA/strobo (diody połączone równolegle).
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

"Lampka zamocowana jest na stałe do uchwytu :cry: I nie da się jej w prosty sposób zdejmować"

Tego sie wlasnie obawialem gdy popatrzylem na swoja lampke cateye.. :/ Byc moze mocowanie ktore wykorzystal kolega do zamocowania kwadraciaka wzial ze starej lampki i po prostu odcial to mocowanie i przykrecil/przymocowal do kwadraciaka. Ale to sa tylko moje domysly.

A nie chcesz zrobic na stale przymocowanego do kwadraciaka tego uchwytu ? Montaz i demontaz to zaledwie kilka ewentualnie kilkanascie sekund nawet gdy musialbys to robic co dziennie to chyba nie duzy problem. Bynajmniej dla mnie nigdy nie byl :)

Ja na Twoim miejscu jak podoba Ci sie to mocowanie to zrobilbym je na stale i po problemie.

A jak faktycznie chcesz wyciagane jak w oryginalnej lampce to bedziesz musial albo znalesc jakas stara lampke np na allegro lub dorobic.. Ewentualnei poszukac czegos innego.
Pozdrawiam.
kmicic
Posty: 29
Rejestracja: sobota 23 lut 2008, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kmicic »

Nie, nie ten uchwyt jak pisałem wcześniej składa sie z dwóch części skręcanych ze sobą śruba na stale. Dlatego na zdjęciach wygląda jak by uchwyt był ze szybko złączka. Taką odpowiedz dostałem od osoby która składała to wszystko z tego wątku, co podawałem w #1 poście.

Mocowanie na stałe uchwytu do lampki chce zostawić, jako rozwiązanie ostateczne. Zastosowałbym uchwyt, który zakręca sie na szybko śrubę i do tego, sruba ta jest odchylana. Zdjęcie powie cos więcej Uchwyt A-X-ray 2006, A-X-Guard. Ale ma dwie wady. Przy zdejmowaniu będzie trzeba rozginać obejmę, co na pewno po pewnym czasie (myślę ze szybko) spowoduje jej pękniecie. I druga sprawa za każdym razem będzie trzeba ustawiać lampę w pionie.

Ale nie poddaje sie i przypomniałem sobie jeszcze jedno, rozwiazanie ale nie jestem tego pewien.
Widziałem kiedyś zdjęcia lampki rowerowej Mactronic. I tam właśnie ta "wsuwka" była mocowana na dwie śruby do latarki. I nie wiem czy nie jest to ten model Mactronik FL-06. Na allegro można dostać ją za 15 zł. Może miał ktoś z was styczność z tą lampką?
matej
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 27 sty 2009, 23:48
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: matej »

kmicic pisze:Mocowanie na stałe uchwytu do lampki chce zostawić, jako rozwiązanie ostateczne. Zastosowałbym uchwyt, który zakręca sie na szybko śrubę i do tego, sruba ta jest odchylana. Zdjęcie powie cos więcej Uchwyt A-X-ray 2006, A-X-Guard. Ale ma dwie wady. Przy zdejmowaniu będzie trzeba rozginać obejmę, co na pewno po pewnym czasie (myślę ze szybko) spowoduje jej pękniecie. I druga sprawa za każdym razem będzie trzeba ustawiać lampę w pionie.
Możliwe, że zmienił się link. Podaję prawidłowy TUTAJ. Chociaż w opisie jest błąd, bo uchwyt pasuje do lamp A-X-ray i A-Vision. Nie mniej ja w oparciu i niego zrobiłem sobie odpowiednie sanki do kwadraciaka (i nie tylko), poniżej fotki.

1. Widok z uchwytu różnych stron:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Sanki zamontowane na kwadraciaku:
Obrazek

3. Do budowy tych sanek użyłem kwadratowego pręta 10x10mm oraz kawałka plastiku o grubości około 2,5 mm. Śruby mocujące są różnej długości, bo akurat dwóch równych nie miałem pod ręką.

Obrazek

4. Uchwyt z doczepioną lampką. Trzyma się pewnie.

Obrazek

5. Po miesiącu testów zrobiłem sanki do drugiej lampki. Jest dużo cięższa (w środku 4 akumulatorki R6), ale uchwyt trzyma dobrze.

Obrazek
Obrazek

Normalnie dla lampek Authora uchwyt na kierownicy montuje się tak, by przedłużenie z ząbkiem zatrzasku i przyciskiem zwalniania blokady znajdowało się z tyłu. Ja zamocowałem odwrotnie, bo w jednym z rowerów śruba dokręcająca uchwyt kolidowała mi z baryłką regulacyjną od manetki przerzutki (wąska kierownica).
Pozdrawiam

Maciej
Awatar użytkownika
adam_us
Posty: 23
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 11:45

Post autor: adam_us »

Matej z czego zrobiłeś takie czarne zaślepki do kwadraciaka?
matej
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 27 sty 2009, 23:48
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: matej »

adam_us pisze:Matej z czego zrobiłeś takie czarne zaślepki do kwadraciaka?
Można takie kupić. Ja kupowałem w hurtowni z rurami i prętami aluminiowymi.
Pozdrawiam

Maciej
kmicic
Posty: 29
Rejestracja: sobota 23 lut 2008, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kmicic »

Dzięki za info o uchwycie. Będę musiał od Ciebie ściągnąć patent na wsuwkę do uchwytu :razz: Jak możesz to napisz jeszcze czy plastik na tą wsuwkę musiałeś kombinować z czegoś czy można kupić takie płaskowniki plastikowe?

I trochę off top.
Na forum jest dużo tematów związanych z lampkami i ich konstrukcjami. Ale opisy tych konstrukcji są bardzo ogólne. W sumie pokazują ogólny wynik pracy oraz elementy, jakie zostały zastosowane. A czasami problemy stwarzają drobne szczegóły, które nie są
opisane albo nie widać rozwiązań na zdjęciach.

pozdro.
matej
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 27 sty 2009, 23:48
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: matej »

kmicic pisze:Jak możesz to napisz jeszcze czy plastik na tą wsuwkę musiałeś kombinować z czegoś czy można kupić takie płaskowniki plastikowe?
Plastik wziąłem z takiej przegródki od szufladki na części elektroniczne. Wyciąłem prostokąt, potem przyciąłem zgrubnie obcinaczkami, a na sam koniec w imadle i pilnikiem. Jak trochę obrobiłem, to przymierzałem w uchwycie, czy pasuje. Na samym końcu mini wiertarką wyfrezowałem wgłębienie na ząbek zatrzasku.
Pozdrawiam

Maciej
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Czytając z czego zrobiłeś ten kawałek plastikowy to od razu nasunęły mi sie pudelka w elektronicznym z których można wyciąć rozmaite kształty i wielkości a koszty niewielkie. Wystarczy dobre nożyce do ciecia blachy lub piłka do ciecia najlepiej drewna i powinno być dobrze :)
A jeszcze przyszła mi na myśl mała szlifierka do wycinania modeli z ramek. Modelarze wiedza zapewne o co chodzi ;-)
kmicic
Posty: 29
Rejestracja: sobota 23 lut 2008, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kmicic »

Moze chodzi Ci o dremel? Posiadam takie urządzonko. Fajna i przydatna rzecz.
krudnik
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krudnik »

matej pisze:
adam_us pisze:Matej z czego zrobiłeś takie czarne zaślepki do kwadraciaka?
Można takie kupić. Ja kupowałem w hurtowni z rurami i prętami aluminiowymi.
Dzięki za info. Faktycznie, poszedłem do sklepu z profilami i mieli całą ścianę pudełek z zaślepkami do chyba każdego profilu zamkniętego. Okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Tyle, że ta ściana jest dość zacieniona a zaślepki ciemne i chyba dlatego wcześniej tego nie zauważyłem. Teraz, jak wiedziałem, że coś takiego istnieje bez problemu znalazłem, mieli też do profilu 60x40mm, z którego ja buduje lampkę.
kmicic
Posty: 29
Rejestracja: sobota 23 lut 2008, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kmicic »

Witam ponownie.
Właśnie dotarła do mnie przesyłka z uchwytami. I niestety rozczarowanie. Zamawiane przeze mnie uchwyty nie są takie same jak na zdjeciach które były na stronie sklepu :evil:
Nie było by problemu gdyby sie troche różniły od tych zamawianych, ale różnią się całkowicie. Zamiast "rynienek " w uchwycie, w które wchodzi wsuwka są wsuwki. Problem polega na tym, że wsówke nie jest trudno zrobić. Tak jak pkazał to forumowicz wcześnie.j Ale wykombinować "rynienke" jak dla mnie to jest problem. NIe mam koncepcji, co z tym dalej zrobić.
A to zdjecia.
Obrazek
Obrazek

Ma ktos może jakiś pomysł, co z tym fantem teraz zrobić. Ponieważ zamówiłem aż sześć takich uchwytów.
Pozdro.
ODPOWIEDZ