szukam latarki - jestem kobietą - pomocy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
zuuuza
Posty: 3
Rejestracja: piątek 01 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Poznań

szukam latarki - jestem kobietą - pomocy

Post autor: zuuuza »

Witam Wszystkich serdecznie :lol: tak jak napisałam w temacie jestem kobietą i potrzebuję Waszej męskiej pomocy. Nawet nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu na tym forum. Z góry przepraszam. Jestem trochę zdesperowana, ponieważ bardzo pilnie poszukuję dobrej latarki. Sprawa wygląda tak - jestem biologiem, który często bada coś sam w ciemnym lesie. A więc potrzebuję latarki, która za równo będzie miała dobry zoom, skupienie tak bym mogła rozpoznać np. nietoperze. a także dobre rozproszenie żebym miała pojecie co się dzieje wokół mnie. Budżet to MAX. 150zł. nie dam rady więcej :neutral: Czytałam co nie co o led lenser P6/convoy s2. Początkowo myślałam o czymś z allegro typu LATARKA BAILONG LED CREE XM-L2 U2 3000W/8500 i innych, których jest tam od groma.
Drodzy Mężczyźni bardzo Was proszę o wytypowanie dla mnie tej odpowiedniej latarki, sama tego nie ogarnę, nic a nic nie rozumiem z tych wszystkich parametrów..
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Chcesz w nietoperze świecić takim "laserem"? Nie zaszkodzi to im?
Po pierwsze odpuść sobie zoomy, szczególnie wszelakie "bailongi", "police" itp.
Convoy s2 nie da Ci dużego zasięgu. Pomyśl nad C8, sam używam i moim zdaniem rozkład światła jest super.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

zuuuza,
Hej, luknij na tą galerię i zobaczysz jaki rozkład swiatła by Ci najbardziej odpowiadał.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15677
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Convoy C8, zasięgu na pewno Ci nie zabraknie, a i poświata boczna oświetli najbliższe otoczenie.
Barwa światła najlepiej neutralna.
Mam C8, mogę złożyć przyzwoity zestaw, proszę, to moja oferta: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15324
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nietoperzy chyba się nie obserwuje z tak daleka, żeby trzeba było dużego zasięgu. Wg mnie 3xNichia w obudowie S2/S2+/S3 da odpowiednią wiązkę i barwę światła do obserwacji fauny i flory w lesie.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Też jestem zdania, że latarka pokroju S2 da radę. Będzie wygodniejsza dla kobiety oraz przyjemniejsza w używaniu na bliższe odległości. Ja dodatkowo byłbym za troszkę cieplejszą barwą diody z wyższym CRI.
Pozdrawiam.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Ganzo G718B
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Cześć,
Napisz trochę więcej:
-jakiego zasięgu potrzebujesz
-czy bardzo liczy się jakość światła
-czy liczy się długość ddziałania
-jakiej wielkości ma być latarka.
Na początku odrzuć wszystkie zoomy, ultrafire i bailongi. :)
A i napisz czy miałaś kiedyś latarkę, jak świeciła. Może jakie latarki mają znajomi.
Pozdrawiam :)
zuuuza
Posty: 3
Rejestracja: piątek 01 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: zuuuza »

Co do nietoperzy to na pewno nie zaszkodzi, aż tak bardzo ich oświecać nie będę :) chodzi tylko o rozpoznawanie gatunków.
Co do zasięgu po zdjęciach vin324pl - Solarforce L2P 2,8A xm-l2 t6 3b/ Convoy C8 xm-l2 t6 3b 2,8A ref OP/ Convoy C8 xm-l2 t6 3b 2,8A skalp ref SMO/Convoy L2 xm-l2 t6 3b 3,3A skalp - te jak najbardziej by mi odpowiadały.
Co do zasięgu optymalne byłoby 200m, długość działania jest dla mnie bardzo istotna, często moje wyprawy trwają do świtu, a więc prawie całą noc przydałoby się by latarka dała radę. Co do jakości światła to się na tym nie wyznaję zbytnio ;/ a wielkość latarki nie ma znaczenia, jeśli dobra to może być większa.
Nie pamiętam jakie używałam wcześniej, zapewne były to jakieś najzwyklejsze z pospolitej castoramy. Żadnego szału nie było, dlatego koniecznie muszę coś kupić.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Solarforce l2p będzie miało problem z 200m za to convoy c8z XP-L po modyfikacjach da radę. Przejrzyj forumowy sklepik.
Akumulatory ze sklepiku. :)
O jakość światła to chodziło o odwzorowanie barw (CRI) Im więcej tym światło jest bliższe do słonecznego :)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Panowie, nie wierzę, że nie ma nikogo z Poznania kto mógłby zaprezentować koleżance na żywo swój sprzęt :oops: :razz:. Wtedy na pewno byłoby jej łatwiej się zdecydować. :wink:
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

200m to dużo. Myślę że w lesie tyle nie jest potrzebne. Druga sprawa żeby na 200m zobaczyć małe szczegóły to już trzeba "armaty", która wymaga konkretnego zasilania żeby poświeciła dłużej. W sumie pytanie kogoś o zasięg jaki potrzebuje nie zawsze jest trafne, bo ludzie nie wiedzą często czego sie spodziewać po latarce. Teraz jeszcze mamy ograniczenie budżetu w wysokości 150zł, a podejrzewam że w tym budżecie musi się zmieścić, oprócz latarki, zasilanie i ładowarka. Więc tu chyba najtrafniejszym wynikiem będzie jednak Convoy C8. Do tego jeżeli ma starczyć na całą noc to na pewno nie można świecić na pełnej mocy przez 100% czasu, jest to zresztą nie potrzebne. Aby skutecznie oświetlić coś takiego jak nietoperz z 20m (bo myślę że to max dystans aby rozpoznać gatunek gołym okiem), to wystarczy w C8 tryb 30-40% mocy, a to juz znacznie wydłuża czas działania.
Podsumowując, zasięgu z C8 w lesie czy na polanie w zupełności wystarczy, do świecenia blisko w niższym trybie też będzie ok. Jest to taka relatywnie tania latarka z w miarę uniwersalnym rozkładem światła. Do kompletu 3 ogniwa i ładowarka i powinno się zmieścić w budżecie. Barwę proponuję w o okolicach 4000-4500K, czyli coś a'la XM-L2 T6 4C, pośrednio pomiędzy dobrym CRI a skuteczną wydajnością.
Tutaj myślę, że oferta Maćka jest adekwatna do zapotrzebowania. Na przyszłość polecam Ci zuuuza, jeszcze rozejrzeć się za jakąś fajną czołówką. Taka czołóweczka rozwiązuje problem skutecznego oświetlania bliskich dystansów i posiadania do dyspozycji obu rąk w jednym czasie.

Oczywiście da się zorganizować latarkę w podobnych gabarytach i mocniej i dłużej świecącą , np. na ogniwa 26650, ale niestety trzeba by podnieść mocno budżet zwłaszcza na zasilanie.
zuuuza
Posty: 3
Rejestracja: piątek 01 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: zuuuza »

OK, super dziękuję za pomoc :) czołówkę już mam i sprawuje się jak najbardziej.Przemyślę sprawę i jak coś odezwę się do kolegi, który oferuje swoje latarki.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
pietros pisze:Panowie, nie wierzę, że nie ma nikogo z Poznania
Co prawda nie z samego Poznania, ale tuż obok a las widzę z okna... Kilka światełek się znajdzie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Ja jestem chwilowo w Poznaniu ale niestety swoją c8 podarowałem koledze, gdybyś chciała zobaczyć jak świeci X1 3x xp-l, czołówkę od Maćka czy Acebeam K40M to mogę pomóc ale niestety tylko czołówka mieści się w twoim budżecie.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
ODPOWIEDZ