Petzl Myo RXP

Oświetlenie montowane na głowie
tomiz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 20 cze 2015, 21:26
Lokalizacja: Konin

Petzl Myo RXP

Post autor: tomiz »

Witam,
szukam czołówki na wypady do lasu, pod namiot i do auta. Jednym słowem uniwersalna. Chcę kupić dobrą czołówkę, w której będę mógł bez problemu zmienić leda na mocniejszego i podmienić pojemnik pod aku 18650. Czy Petzl Myo RXP nadaje się do mojej działalności i późniejszych modyfikacji? Modował już ktoś z was tą czołówke?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Dużo nie poprawisz, bo jest plastikowa. Kup Skillhunt. ;)
tomiz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 20 cze 2015, 21:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: tomiz »

Skillhunt jakoś mi się nie widzi zwłaszcza, że czasem do biegania też będę potrzebował czołówki :) Myślę jeszcze nad Nitecore HC50 ale za krótko świeci :/
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Pasek w Skilhuncie jest bardzo dobry. W tej cenie nie znajdziesz lepszej (mocniejszej itp.) czołówki. Petzl to kilkokrotnie słabsza latarka i słabo podatna na modyfikacje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Jeżeli piszesz, że skilhunt nie nadaje się do biegania, to hc50 i hc90 odpadają tym bardziej. Porównaj sobie wagę tych latarek.
Mikołaj
Posty: 42
Rejestracja: sobota 25 sty 2014, 21:10
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Mikołaj »

tomiz pisze:Skillhunt jakoś mi się nie widzi zwłaszcza, że czasem do biegania też będę potrzebował czołówki :) Myślę jeszcze nad Nitecore HC50 ale za krótko świeci :/
O bieganiu z HC50 zapomnij a Skilhunt się nada zwłaszcza jak do paska z tyłu przymocujesz dla równowagi zapasową baterię.
tomiz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 20 cze 2015, 21:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: tomiz »

W skilluncie szczerze to troche przeszkadza mi ta budowa, chciałbym coś klasycznego niekoniecznie z milionem lumenów :)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

To bierz Petzla ew. jakiegoś Mactronica
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Petzl Myo RXP

Post autor: Browar »

tomiz pisze:Witam,
szukam czołówki na wypady do lasu, pod namiot i do auta. Jednym słowem uniwersalna. Chcę kupić dobrą czołówkę, w której będę mógł bez problemu zmienić leda na mocniejszego i podmienić pojemnik pod aku 18650. Czy Petzl Myo RXP nadaje się do mojej działalności i późniejszych modyfikacji? Modował już ktoś z was tą czołówke?
Nada się jak najbardziej, na forum jest sporo tematów o modowaniu Petzla, tylko w wersji Myo XP. Wiele w sumie nie poprawisz, możesz wymienić zasilanie na 18650 i diodę na XP-G2. Ewentualnie da się wyprowadzić radiator na zewnątrz głowicy. Zastanów się jednak nad którąś z tych: http://www.light-test.info/index.php?op ... 54&lang=pl
Na Twoim miejscu przyglądnął bym się bliżej HL55
pozdrav
ODPOWIEDZ