TANK007 TK-702 Cree P4-WB vs. TANK007 TK-701 SSC 42180-U.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

TANK007 TK-702 Cree P4-WB vs. TANK007 TK-701 SSC 42180-U.

Post autor: Dex-ter »

Witajcie.

Postanowiłem kupić zwykłe, malutkie, zasilane 1xAAA światełko do kluczy. Nie planuję żadnego MODowania - światełko zostanie takie jak przyleci od Chińczyków :).

Moje typy to:
TANK007 TK-702 Cree P4-WB - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19622
TANK007 TK-701 SSC 42180-U - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18630

Nie chcę płacić więcej niż 10$, więc wybrałem TANK'a ( myślałem też nad http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18763 oraz tą SacredFire http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20756 ale jest wielkości Romka RC-G2, więc odpada mimo uniwersalności zasilania ).

W tym temacie http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... ?p=2891975 wyczytałem, że:
TANK007 TK-702 Cree: Don't get this one...get the Seoul Semiconductors version. The hotspot on the cree is much smaller. The tint on the cree seems more yellow to my eyes.

TANK007 TK-701 Semiconductors: This is a bad little light for AAA and $9 shipped. I'm impressed. OK Quality on both Tanks. The next test will to see how they hold up in the work environment.
a tu mamy porównanie beam'ów:
Obrazek

W zasadzie nie mam nic przeciwko lekko żółtawemu światłu oraz innemu spotowi, ale prosiłbym jeszcze Was o radę, na którego TANKa lepiej się skusić :).

Dziękuję.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nie macałem ale skoro piszą ze na SSC lepszy to co tu kombinować ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

lennin pisze:Nie macałem ale skoro piszą ze na SSC lepszy to co tu kombinować ;)
Wiesz, wiele rzeczy w internecie piszą :). Przyleci ktoś, kto woli ciepłe światło i powie, że TK-702 lepsza :mrgreen:. Tym 80 i 90 lumenom racze nie ufam, bo z review'ów wynika ( też nie wiadomo ile w tym prawdy ), że to raczej reklama w stylu DX'a.
Ostatnio zmieniony sobota 02 maja 2009, 18:31 przez Dex-ter, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Lenninie, macales na zlocie :]
Ja bym polecal ta na CREE. Nie wiem czy nie zdazyli juz spieprzyc jakosci, ale ja mam dobra :)
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Jakość też tu raczej wielkiego znaczenia nie ma, bo latareczka będzie się pałętać przy kluczach, na breloku, więc i tak się poniszczy.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Miałem w łapkach obie wersje i to jednocześnie - przy CREE widać niestety dość mocno artefakty w beamie i to mnie do tej wersji nieco zniechęciło. Obie wersje poszły jednak do nowych właścicieli i jak do tej pory nikt (ani użytkownik CREE ani SSC) nie narzekał :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Pikom, o, świetnie, że miałeś w łapkach obie wersje. DNF pisał, że ( przynajmniej ta z Cree ) na Eneloopie potrafi się spalić - mam na myśli driver. Czytałem też, że latareczki szybko się grzeją. W zasadzie, pewnie używana będzie sporadycznie, bo to w końcu breloczek. Z jednej strony niby większa moc i lepsze rozłożenie spot'a w SSC, z drugiej milsze dla oka ciepłe światło Cree...
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Po pierwsze - w obu miałem zwykłe alkaliczne baterie (Duracell) więc co do eneloopów nie moge się wypowiadać. Po drugie nie zauważyłem zbyt szybkiego i mocnego nagrzewania - ale to wynika w zasadzie ze sposobu użytkowania.

Co do większej mocy swiatła w SSC - nie widziałem porażającej różnicy, ale być może wynikało to z faktu, że zimniejsze (choć podobno słabsze) światło z CREE lepiej rozświetlało testowe wnętrze komputera. Praca była mniej więcej podobnie komfortowa w obu przypadkach. Generalnie oba światełka są bardzo podobne, a różnice zauważalne bardziej dla maniaka i doświadczonego użytkownika niż dla przeciętnego usera :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

W sumie nie przeszkadza mi zimniejsze światło np. VB-16, czy V-65C w porównaniu z cieplejszym z G2. Myślałem, że różnica jest duża między SSC, a Cree nie tylko pod względem barwy światła, ale także jasności skoro na CPF tak ostro odradzano TK-702 na rzecz TK-701.

W takim razie, skoro wyjaśniłeś mi to i owo wielkiej różnicy chyba teraz między nimi nie widzę ( tym trudniej się zdecydować :P ).
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Co do grzania...przy zwyklym ogniwie czy slabym akumulatorze, nie grzeje sie jakos specjalnie. Przy eneloopie po kilku chwilach latarka jest masakrycznie goraca. Coz..w koncu z eneloopa ciagnie prawie 2A :)
Pozdrawiam
DNF
PS te artefakty da sie przezyc:)
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Ee, to spokojnie - nie mam Eneloopów, jedyne AAA jakie mam to jakieś GP i tanie inne dziwactwa 700-800mAh, więc pewnie nie będą tyle prądu pchały w latarkę. Podejrzewam, że nawet zwykła alkaliczna będzie tam sporadycznie używana :). No tak, tylko dalej nie wiem, czy TK-701, czy TK-702 :P.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Moim sposobem kup dwie a jedna dasz komuś w prezencie :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

lennin, hehehe, tę mniej mi podchodzącą :mrgreen:. A na poważnie - planuję zakup tylko jednej, bo na lustrzankę odkładam i nie szaleję teraz z wydawaniem pieniędzy. Cóż, chyba rzucę monetą :P.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

O, to powiem tak - wersja z SSC spodobała sie kobiecie a wersja z CREE kumplowi z pracy - kumpel miał podejście ściśle praktyczne a osoba wybierająca SSC bardzie estetyczne :) Może to pomoże podjąć decyzję. Ja sam brałbym chyba SSC - bardziej mi "podeszła" tak ogólnie.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Pikom, tylko jaka tu jest różnica estetyczna :)? Obie mają taki sam wygląd ( inna dioda i grubość ścianki głowicy przy szybce ), tylko barwa światła i kształt promienia inny :D. W sumie, rozważania jakbym miał co najmniej 90$, a nie 9$ wydać, ale skoro jest możliwość wyboru, to czemu się nie zastanawiać :twisted:.
ODPOWIEDZ