Podłączenie grzejnika

....nie pasujące gdzie indziej...
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Podłączenie grzejnika

Post autor: tnt_gt »

Obrazek

"Musiałem" wyciąć rury 3/4" od grzejnika bo wystawały z podłogi i chciałem je schować pod nią.
Plan był taki, że obetnę rury do kształtu jak na obrazku i jeden kolega z migomatem pięknie przyspawa mi do nich rurę 1/2".
Z jednej strony rura 1/2" miała być nagwintowana a z drugiej nie. Nienagwintowana część miała wejść do rury 3/4" i być przyspawana, a gwintowana służyć do podłączenia poprzez system PEX do grzejnika.

Niestety głowica migomatu jest za duża i nie da rady obspawać rur dookoła, za mało przestrzeni pod rurami. Taka jest przynajmniej opinia właściciela migomatu.

I teraz mam zagwozdkę, bo nie wiem jak podłączyć się do obciętej rury 3/4" jak na rysunku, żeby uzyskać "jakieś połączenie" umożliwiające mi podłaczenie rur do grzejnika.


Macie jakieś pomysły?
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
kunce
Posty: 2
Rejestracja: sobota 15 sie 2015, 16:51
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kunce »

Są takie złączki zaciskowe do rur stalowych, ale tam masz mało miejsca między rurami.
Będziesz musiał to więcej podkuć i szukać kogoś ze spawarką acetylenową.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Właśnie chyba trzeba będzie ryć w podłodzie, żeby wyluzować te rury, żeby można byłoby je podnieść i mieć dostęp od dolnej części.

Czy połączenia spawane mogą być umieszczane w ścianie?
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

tnt_gt pisze:Czy połączenia spawane mogą być umieszczane w ścianie?
A czemu nie?
Jak dobrze pospawane to będzie trzymać, choć ja akurat nie jestem zwolennikiem spawania takich rurek...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, ja bym sobie poradził tak, dobrał bym jakiś gwintownik co by nagwintować te rury w środku i dorobił bym sobie przejściówkę z dowolnym gwintem z drugiej strony, kwestia dobrania gwintownika.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Też myślałem z gwintowaniem w środku, ale za dużo kombinacji jak nie ma się sprzętu.

W piątek przychodzi hydraulik (z prawdziwego zdarzenia :)) i będziemy próbowali rozwiązać problem.

Dziękuję za zainteresowanie. Dam znać jak temat się zakończył.


A tak na "hydraulicznym" marginesie, czy używaliście do uszczelniania połączeń gwintowanych sznurka Loctite 55? Podobno rewelacja jeżeli chodzi o tempo i czystość prac. Muszę wymienić 10 zaworów termostatycznych i powrotnych w grzejnikach i chciałem użyć tej nici do uszczelnień. :)
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

tnt_gt pisze:A tak na "hydraulicznym" marginesie, czy używaliście do uszczelniania połączeń gwintowanych sznurka Loctite 55?
Wypróbuj LOXEAL 58-11, działa należycie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

tnt_gt, jak bardziej tam podkujesz, to może uda Ci się zastosować Gebo
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Też chciałem zaproponować nagwintowanie od środka. Hydraulik który przyjdzie pewno dopasuje jakiś gwintownik :)
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

To co poleca Hefajstos jest już od dawna. 13 lat temu w plastykach cały dom budowlańcy robili takim czymś. Zresztą osmozę w domu tez mam na takich szybko złączkach.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

greg pisze:
tnt_gt pisze:A tak na "hydraulicznym" marginesie, czy używaliście do uszczelniania połączeń gwintowanych sznurka Loctite 55?
Wypróbuj LOXEAL 58-11, działa należycie.
Dzięki za informację, ale nie lubię połączeń klejonych.
Ostatnio zmieniony piątek 28 sie 2015, 11:15 przez tnt_gt, łącznie zmieniany 1 raz.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Hefajstos pisze:tnt_gt, jak bardziej tam podkujesz, to może uda Ci się zastosować Gebo
Ciekawe rozwiązanie, jednakże ze specyfikacji wynika, że pracuje tylko do 80C. Także w mojej instalacji nie zda egzaminu.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
ODPOWIEDZ