Taśma LED - oświetlenie korytarz/salon dodatkowe

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Taśma LED - oświetlenie korytarz/salon dodatkowe

Post autor: septius »

Witam wszystkich!
Jako że ciągle, wstyd się przyznać, jestem zielony (choć w szufladzie kilka latarek już się kula) prosiłby o poradę jakie oświetlenie/materiał wybrać do oświetlenia przejścia korytarz/salon, raczej dodatkowe/okazjonalne (choć to wyjdzie na etapie użytkowania nowego lokalu). Taśma o długości 5,5m miałyby się znaleźć pod zabudową rur ciepłowniczych z płyty G-K (już mam wykonaną maskownicę pod taśmę).
I teraz moje pytanie: co brać? (proszę, korygujcie mnie na bieżąco jakbym głupoty pisał)
Myślałem żeby wziąć RGB z możliwością wybrania barwy białej zimnej lub ciepłej bo faktycznie to nie wiem, która bardziej będzie pasować jak lokal już będzie wykończony.
RGB no bo bajer, a na święta może coś bardziej kolorowego zaświecić - ale czy takie coś faktycznie się używa to nie wiem.

Na "ZnanymPortaluAukcyjnym" taśmy RGB + W z pilotem, sterownikiem, zasilaczem zaczynają się od 80, ale znając życie te można na wstępie do kosza wrzucić.

Poradźcie co sensownego zakupić, tak żebym co roku wymieniać nie musiał, a także żeby jak za złoto nie zapłacić.

Ps. Zakup przewiduję w kraju, czas mnie goni...
Pozdrawiam
Jacek
kalafon
Posty: 105
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 02:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: kalafon »

Kurcze było już o taśmach... Poświęciłeś na przejrzenie forum chociaż 5 minut?
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Poświęciłem trochę więcej niż 5 minut, w tematach technicznych nie wszystko zrozumiałem, a w pozostałych nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - dlatego pozwoliłem sobie założyć niniejszy temat.
Poprosiłem o pomoc w temacie z którym nie mam całkowicie styczności. Zgada się, że dla niektórych może być on błahy, mi jednak stwarza on więcej problemu.

Cóż, podjadę do hurtowni elektrycznej i na miejscu zdam się na opinię, mając nadzieję że trafię na specjalistę a nie tylko na sprzedawcę.

Temat sądzę że do usunięcia - szkoda serwerów forum.
Pozdrawiam
Jacek
kalafon
Posty: 105
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 02:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: kalafon »

Pytałeś głównie co wybrać, a przecież masz swój gust, na którym warto się oprzeć bo to Ty przecież będziesz to użytkował.
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Zgadza się, i tak zrobię.
Podczas aktualnie przeprowadzanego remontu wielokrotnie okazywało się, że doświadczenie i sugestie 'budowlańców' pozwoliło mi zaplanować coś lepiej/ładniej/prościej-acz-skuteczniej dlatego pytałem.
Pozdrawiam
Jacek
Strohs
Posty: 1
Rejestracja: środa 29 sie 2012, 14:46
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Strohs »

Witam wszystkich,

Moim zdaniem możesz sobie darować taśmy RGB - na tych taśmach nie uzyskasz "czystej" bieli - szczególnie zimnej. Ja u siebie zastosowałem 2 taśmy białe. Jedną ciepłą drugą zimną z osobnym sterowaniem - w zależności od nastroju jaki mam tak sobie dobieram oświetlenie. Obie taśmy mają niezależną regulację natężenia światła co jest moim zdaniem niezbędne gdyż taśma zimna będzie miała wyższy strumień świetlny.

Taśma RGB nadaje się raczej do nastrojowego podświetlania wnęk niż do doświetlania korytarza.

Pozdrawiam
Strohs
ODPOWIEDZ