Przeróbka UltraFire C8

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Witam wszystkich forumowiczów :D zaczynam swoją przygodę z latarkami, na początek kupiłem na dx.com budżetową wersję Convoya C8, czyli UltraFire C8 za 60zł. Jak pisali ma XM-L2 U2 i driver max 2.8A z 5 lub 3 trybami do wyboru. Jak zmierzyłem idzie 2.75A w diodę. Czy z tego da się coś zrobić ciekawego czy to raczej beznadzieja? Zależy mi na bardzo dużym zasięgu, fajnie to świeci, ale apetyt jest większy.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 24 wrz 2015, 21:03 przez nie_po_oczach, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

jest coś pod podłożem diody (tym białym) czy przestrzeń jest pusta?
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Wygląda na to, że jest. Nawet są dwa otwory pod przewody. Piguła jest pełna, alu. Brakuje tylko pasty, ale to już uzupełniam. Gwint trapezowy też jest, ale to chyba standard.
Ostatnio zmieniony czwartek 24 wrz 2015, 20:59 przez nie_po_oczach, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Patrzyłeś i nie ma żadnej dziury? Jak tak to świetnie, moesz brać się za modyfikacje. :) Proponuje skalp XP-L na miedzianym podłożu albo XP-G2 jak chcesz mniej światła, a większy zasięg.
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Skalp tego XM-L2 U2 też jest dobrym rozwiązaniem? Mam obawy co do barwy po skalpie. Teraz jest neutralna, może lekko zimna. Czytałem, że po skalpie może być nawet lekko zielona.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ta C8 jest bardzo podobna pod względem konstrukcji do C8 convoya, powłoka widać że gorsza i włącznik może być też nieco słabszy.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

nie_po_oczach, po skalpie na pewno będzie cieplejsza barwa. Może iść delikatnie w zielono, ja ostatnio po skalpowaniu taki odcień otrzymałem, ale jak szukasz zasięgu to warto skalpować skupienie jest dużo większe.
Ostatnio zmieniony czwartek 24 wrz 2015, 21:15 przez lorak, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może być, ale z XM-L2 uzyskasz gorszy zasięg niż z XP-L
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Dobra, póki co wrzucę w benzynę XM-La i zobaczę co będzie, a później będę rozglądał się za XP-L. Mogę wrzucić diodę do benzyny razem z podłożem, na którym jest zalutowana? I jeszcze pytanie, jakim sposobem dokręcać pigułę do obudowy żeby mocno trzymała?
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Podłożu na pewno nic się nie stanie w benzynie. Ja pigułę dokręcam szczypcami, często są nawiercone delikatne otwory w pigule, a jak ich nie ma, to lekko wsadzić je do środka przy sterowniku, tylko ostrożnie i rozpierając je na ściankach kręcić.
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Jak dokręcam szkiełko to dociskam lustro i od razu dokręca się też piguła. Przyglądając się oryginalnemu Convoy'owi C8 ciężko znaleźć różnicę między moim UltraFire C8. Czy w tym body, zmieniając podłoże diody na miedziane + skalp i dobra pasta, mogę zamontować sterownik, który da np. 3,5A abo więcej w XM-L U2? Jest sens? Chodzi mi po prostu o takiego dalekosiężnego throwera z tego co mam.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Jeśli chcesz wymienić diodę na XP-L to może nie zmieniaj sterownika. Pomyśl lepiej o grubszych kablach w sterowniku, być może lepszym włączniku oraz dobrej paście termo i polerce podłoża diody i piguły. Modowałem UF C8 i osiągnąłem ok 300m także z XP-L puszczoną na 2.8A może da się wycisnąć jeszcze więcej ? :)
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

nie_po_oczach pisze:Jak dokręcam szkiełko to dociskam lustro i od razu dokręca się też piguła. Przyglądając się oryginalnemu Convoy'owi C8 ciężko znaleźć różnicę między moim UltraFire C8. Czy w tym body, zmieniając podłoże diody na miedziane + skalp i dobra pasta, mogę zamontować sterownik, który da np. 3,5A abo więcej w XM-L U2? Jest sens? Chodzi mi po prostu o takiego dalekosiężnego throwera z tego co mam.
Sens z dawaniem większych prądów jest zawsze, chociaż w latarce na jedno ogniwo ten prąd 3,5 A czy też 4,0 A będzie przez krótki czas i to na dobrym ogniwie. Ale kiedy chcemy maksymalny zasięg w C8 to właśnie skalp + prądy typu 3,5, 3,7, 4,0 A.
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Już szukam nowego sterownika bo ten co mam przy wymianie przewodów na grubsze popsułem. Mam pytanie o mosiężną pigułę i miedziane podłoże. To daje możliwość zalutowania podłoża do piguły i lepsze przewodzenie, a czy moja pełna piguła alu i alu podłoże z dobrą pastą obsłuży chociaż chwilowe grzanie przy 3,5A?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Na alu podłożu raczej nie ma co przekraczać 3A. Wzrost światła będzie, ale nie tak duży jak w porównaniu do podłoża miedzianego z DTP.
nie_po_oczach pisze:Jak dokręcam szkiełko to dociskam lustro i od razu dokręca się też piguła.
Dorób sobie w kołnierzu piguły dwa otwory do wkręcania. Najpierw wkręć pigułę na pastę termo (może być zwykła silikonowa) do oporu, a następnie załóż reflektor, szybkę, oring i dokręć koronką. Ewentualnie występujące luzy można skorygować grubszym oringiem.
ODPOWIEDZ