Tikka xp 2 czy Myo rxp

Oświetlenie montowane na głowie
Frank
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2009, 17:51
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Tikka xp 2 czy Myo rxp

Post autor: Frank »

Witam Was bardzo serdecznie to mój pierwszy post tutaj.
Od tygodnia męczy mnie chęc posiadania czołówki nie jem nie śpię tylko czytam i przeczytałem już chyba wszystko i wymiękłem. Chciałem kupic tikke xp dużo ludzi pisało, że to super sprzęcioe i już miałem prawie kliknąc kup teraz na alledrogo i dobrze, że tego nie zrobiłem bo znalazłem w pewnym sklepie tikke xp 2 cena to 160zł + 29 przesyłka.
http://sklep.popina.pl/petzl-tikka-xp-2
Ogólnie z tą przesyłką wychodzi drogo bo dokładając 30zł mogę już miec myo xp. Ale znowu wyprodukowali białe rxp i całę szczęście, że białe bo ten kolor nie jest w ogóle taktyczny i tak sobie wmawiam, że nie dla mnie:D
Powiedzcie mi moi mili którą wybrac? Główne zastosowanie to nocne marsze po górach, lasach nocki na rybach czasami jako światło na rowerze ale ostatnio mało jeżdżę. I tak jestem pewien, że jeżeli kupię tikke xp2 to na drugi dzień wyjdzie tactikka xp2 w czadowym camo i 50 lumenami więcej. Po prostu hardcore:P
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Hej Frank :)

Na samych w sobie czołówkach nie znam się zbyt dobrze, ale z lektury postów na forum wnioskuję, że którą (z wymienionych) byś nie kupił, to będziesz zadowolony, przy założeniu wskazanych zastosowań.

Tak więc moja rada będzie troszkę innej natury, wynikająca z doświadczenia z latarkami ogólnie i z zakupami jako takimi... Bierz tą, która bardziej Ci się podoba - różnica w cenie nie jest znacząca. I mówię serio - która się bardziej podoba, a nie którą uważasz za "doskonalszą". Poprostu postaw na instynkt i na pierwsze wrażenie - z takiego zakupu będziesz bardziej i dłużej zadowolony.

A że zaraz pojawi się nowszy, "lepsiejszy" i "taktyczniejszy" model.... No to prawda, pojawi się :P Ale i tak będzie słabszy, gorszy, bardziej awaryjny, mniej fajny itp., itd. od tego co juz będziesz miał, zobaczysz ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Zgadzam sie z Pikomem :D Często a wręcz zawsze kupuje sie tego typu sprzety by cieszyć oko. Potem dopiero przychodzi myśl czy da sie mocniej - lepiej? A ta pierwsza "porządna" zawsze pozostanie najlepsza. Sentyment.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
gra2n
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2009, 20:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gra2n »

W związku z tym że to mój pierwszy post witam wszystkich :)
Odnosząc się do Tikki Xp 2 to niestety z tego co się orientuję to ma być ona dostępna dopiero na przełomie lipca i sierpnia jeżeli dystrybutor na Petzla na Polskę niczego nie zawali :) No i z dostępnością MYO RXP też jest problem, gdyż trochę ich się pojawiło na przełomie roku 2008 i 2009, a w chwili obecnej niestety ciężko je znaleźć przynajmniej jak rozglądałem się po sklepach stacjonarnych. Ale jak patrzę na niektóre sklepy internetowe to gdzieniegdzie teoretycznie są dostępne. Więc Frank jak chcesz od razu kupować to niestety jest problem. W chwili obecnej z tych co wymieniłeś to bez większych problemów można jedynie Myo XP można dostać. Ewentualnie można jeszcze rozważyć Black Diamonda Spota (można o nim sporo wyczytać w różnych miejscach i obejrzeć w teście Dominika http://swiatelka.pl/viewtopic.php?t=139 ... 9700e1cf08 ) albo petzla Tikkę Plus 2 (ciężko jednak znaleźć jakieś opinie o niej - jedno czego można być pewnym to to że jest na tej samej diodzie co Tikka XP 2 ale patrząc na parametry ma zastosowaną nieco inną optykę ). A co do Tactikki xp 2 to mocą raczej nie będzie się różnić od tikki xp 2 więc chociaż jeden problem z głowy :)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Tikka Plus 2 leży na stole i się opisuje... :mrgreen:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Frank
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2009, 17:51
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: Frank »

No nic to poczekam aż te nowe produkty wejdą na nasz rynek, pewnie ludki zakupią i opiszą co jak działa. Zatem czekam na test Tikki Plus 2 :) W sumie tak sobie myślę że ta nowa tikka xp2 ma zasięg 60 metrów więc poczuję różnicę i myo mogę odpuścic bo dotychczas używałem e+lite, która jednak daje za mało światła jak na moje potrzeby.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Jak by się ktoś zastanawiał nad zakupem to czesi deklarują dostawy :
Petzl Myo RXP - 1.07.2009
Tikka XP 2 - 1.08.2009
Frank
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2009, 17:51
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: Frank »

No to czekam na ta Tikke xp 2 mam nadzieję, że będzie lepiej uszczelniona od Tikka 2 Plus.
Ale ciągle się waham bo wystarczy trochę dołożyc i już ma się myo xp lub rxp a daje to światła dużo więcej tylko znowu wzrasta waga. Ale mam dylematy gorzej niż baba heh ....
gra2n
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2009, 20:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gra2n »

No na lepsze uszczelenienie tikki xp 2 w stosunku do tikki plus 2 akurat bym nie liczył, bo obie mają prawie identyczną budowę i według specyfikacji petzla obie spełniają tylko normę IP X4.
ODPOWIEDZ