Wysyłanie zdjęć na serwer.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Wysyłanie zdjęć na serwer.

Post autor: piciex »

Mógłby ktoś sprawdzić, czy tylko ja mam dzisiaj problem z dodawaniem obrazów na serwer (tych, których link potem wklejamy do treści posta), czy coś nie gra?
Próbowałem z dwóch urządzeń i nie działa. :neutral:
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Obrazek
U mnie wszystko gra.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Dzięki michal1.
Znalazłem już rozwiązanie. Z nieznanych mi przyczyn iOS zaczął sobie screenshoty zapisywać w formacie .png. :-|
Oczywiście nie miałem o tym pojęcia bo nie da się tego nigdzie sprawdzić, ani zmienić w ustawieniach. :evil:
Połapałem się dopiero w momencie gdy chciałem ratować się dropboxem, na którego listach widzę rozszerzenia plików. Próby dodania tych samych zdjęć przez WindowsPhona nie mogły się udać, gdyż forum przyjmuje tylko .jpg...
I pół dnia stracone na walkę z bzdurami. :zly:
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Wnoszę o dodanie rozszerzenia png do uploadera obrazków :mrgreen: Często muszę przerabiać jakieś wykresy czy schematy na jpg, gdzie już na moim dysku tracą na jakości, a po wgraniu i skompresowaniu przez serwer czytelność czasem na prawdę kuleje. Nie wspominając już że png świetnie się do takich rzeczy nadaje.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ja tam się o to png nie prosiłem tylko samo tak wyszło. Wrzucałem już kiedyś screenshoty na forum i nie było problemu, znaczy musiały być w jpg. Musieli mi coś przy, którejś aktualizacji iOSa pozmieniać, bez mojej wiedzy. A serwer zamiast powiedzieć "idź z tym bo to png jest!", to nic- biała strona, a ja się znęcam bez sensu. :|
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Manekinen pisze:Wnoszę o dodanie rozszerzenia png do uploadera obrazków :mrgreen: Często muszę przerabiać jakieś wykresy czy schematy na jpg, gdzie już na moim dysku tracą na jakości, a po wgraniu i skompresowaniu przez serwer czytelność czasem na prawdę kuleje. Nie wspominając już że png świetnie się do takich rzeczy nadaje.
+1

Z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ustawimy jakość JPG na 100(%) to nic na jakości nie tracimy, tylko musimy konwertować programem, który ma możliwość wyboru jakości.

Nie zmienia to faktu, że do schematów itp. PNG jest lepszy.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

marmez pisze:Z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ustawimy jakość JPG na 100(%) to nic na jakości nie tracimy, tylko musimy konwertować programem, który ma możliwość wyboru jakości.
Ale to nic nie da bo serwer kompresuje jeszcze raz, po swojemu. I to nawet już nie zależy od stopnia kompresji, po prostu jpg tak ma, jeśli ustawimy jakość poniżej 100 (lub powyżej 0, jeśli mówimy o współczynniku kompresji). A nawet jak by była taka możliwość, to png w takich przypadkach zajmuje kilkukrotnie mniej miejsca.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Faktycznie. Zapomniałem o tym, że skrypt dodaje napis "swiatelka.pl" i jeszcze raz kompresuje po swojemu.

Oczywiście PNG jest najlepszy do kilkukolorowych obrazów, (wykresy, schematy, itd.). Ale zapewne ten dodatek ma problem z PNG i chyba nawet, gdyby go łykał, to i tak by przerabiał na JPG. Tak, że by trzeba dodatek zmienić lub zmodyfikować.

Za to coś mi się zdaje, że PNG można dodawać jako załącznik :P (teraz to odkryłem :D )

Obrazek

:mrgreen:

Co Wy na to? :D
Załączniki
Wykres_y=x^2.png
Wykres_y=x^2.png (6.01 KiB) Przejrzano 549 razy
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Ja ze swojej strony polecam wrzucać na jakiś hosting zewnętrzny bo nie dość że zdjęcie nie jest kompresowane w destrukcyjny sposób to obsługują przezroczystość, pozwala trzymać wszystko w jednym miejscu i nie obciąża naszego forum.

Osobiście wrzucam na nasz serwer zdjęcie jak jest do 150kb reszta leci na imgur.

Nie ma też problemu z rozjeżdżaniem strony jak zastosujemy docelowy obrazek[/b] ][img]Miniaturka zdjęcia[/img][/b]
||
\/
[img]http://i.imgur.com/qfIpK3qm.jpg[/img]
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

A takie zdjęcia nie znikają po pewnym czasie?
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

W końcu znikną. Nie ma nic bardziej denerwującego gdy znajdziemy potrzebny temat sprzed dajmy na to dwóch lat, a w nim zdjęcia wrzucone na jakiś lipny uploader typu imageshack czy polskie wynalazki, no i oczywiście zdjęcia już nie działają, albo jak serwis jest chamski to zamiast zdjęć potrafi wyświetlać reklamy. Ludzie często też wrzucają zdjęcia na własne serwery, zapominają o tym i po czasie foldery są kasowane abo usługa nie przedłużana i wszystko znika (dla tego jestem przeciwnikiem hotlinkowania). Albo wrzucają zdjęcia na jakiś google drive a po rozwiązaniu problemu je usuwają aby nie zajmować sobie miejsca - bez sensu bo nic nie można już obejrzeć i temat staje się praktycznie bezwartościowy. Dla tego zdjęcia na tym samym serwerze co strona to bardzo dobre rozwiązanie. To niestety ma ogromną wadę w postaci zajmowanego miejsca, ustawienie wysokiej kompresji tylko odłoży ten moment kiedy miejsce w końcu się skończy. Duża przestrzeń dyskowa na hostingu też swoje kosztuje.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Nie jak się założy darmowe konto to nie znikną ale jest limit dla darmowych kont do 255 obrazów ale jak się przekroczy ten limit to one nie znikają tylko są ukryte w na naszym koncie a tam gdzie linkowaliśmy nadal są wyświetlane.

Dodatkowo
The maximum file size for non-animated images is 20MB. The maximum file size for GIFs is 200MB.

Non-animated images over 1MB for anonymous uploads and 5MB for account holders will be lossily compressed. All non-animated images receive lossless compression that reduces filesize while maintaining quality.

Large GIFs will be converted to GIFV, which shrinks file size while maintaining high quality.
A tu się odblokowuje żeby nie traktowało zdjęć kompresją ponad 5MB dla zalogowanych
Obrazek


PNG
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 18 paź 2015, 00:20 przez Rysiu., łącznie zmieniany 1 raz.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Tak, to bardzo irytuje, jak się czyta tematy sprzed lat, które bez zdjęć tracą sens.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Wróć strzeliłem gafę i nie sprawdziłem aktualnych informacji o imgur tylko kierowałem się starym regulaminem. Poniżej oto jak wygląda aktualna sytuacja;
Z okazji szóstych urodzin właściciele portalu postanowili udostępnić funkcje Imgur Pro wszystkim internautom. Każdy zarejestrowany użytkownik może już przechowywać nielimitowaną ilość zdjęć na swoim koncie. Dostępne są również miniaturki w różnych rozmiarach czy proste narzędzia służące do edycji i zarządzania fotografiami.

Abonament Pro kosztował uprzednio 2,99 dolarów za miesiąc. Użytkownicy, którzy już wcześniej wykupili wersję płatną na najbliższe miesiące, otrzymają całkowity zwrot kosztów.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Choć imgur kojarzy się bardzo dobrze (jak kiedyś imageshack), to nikt nie zagwarantuje ile ten serwis jeszcze przetrwa lub przez jak długo warunki nie ulegną zmianie. To wszystko kosztuje. Hotlinkowanie zdjęć na forach (np w postaci miniaturki prowadzącej do url zdjęcia) nie generuje im zysków bo odwiedzający nie widzi reklam ani żadnej części serwisu zachęcającej do płatnej wersji, czy czegokolwiek co może przynieść zyski. Jeśli można bezboleśnie upychać zdjęcia na serwer światełek to warto to robić. Niektóre fora wprowadziły zapis w regulaminie że zdjęcia można zamieszczać tylko i wyłącznie na wewnętrznym serwerze, i moim zdaniem ma to jak najbardziej sens, bo w przeciwnym wypadku po latach ten cały bałagan wychodzi wszystkim bokiem.
ODPOWIEDZ